Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Būstus pajūryje perka dėl vizų
2011-06-01 Šaltinis: ELTA

Kol kaimynės Jūrmalos nekilnojamojo turto pardavėjai džiaugiasi pasibaigusia krize ir naujus butus tiesiog šluojančiais atvykėliais iš Rusijos, lietuviams lieka tik pavydėti. Kol kas taip laukiami turtingesni rusai mūsų pajūryje labiau linkę ilsėtis, o ne švaistyti pinigus brangesniam būstui.


Būstus pajūryje perka dėl vizų
Nuotr. elta.lt


Klaipėdos bendrovės "Termionas" direktorės Indrės Valionienės teigimu, pasiryžusių labai plačiai savo pinigines mūsų pajūryje atverti Rusijos piliečių kol kas tikrai nėra tiek daug kaip Latvijoje.

"Susidomėjimas yra. Tačiau kad būtų koks ypatingas pirkimas, nepasakyčiau. Bent kol kas rusai į pajūrį važiuoja tik atostogauti. Ir labai gausiai. O butus perka tik vienas kitas. Simpatijas Lietuvai ir ypač Palangai jie jaučia nemažas. Bet sako, kad kol jiems sudarytos geros sąlygos Latvijoje ir ten dar yra patrauklių nekilnojamojo turto objektų, jie renkasi ją", - "Respubliką" tikino I.Valionienė.

Pasak "Termiono" vadovės, rusus į Jūrmalą vilioja labai patogus susisiekimas bei čia vykstantys jų taip mėgstami įvairiausi festivaliai. Neabejojama, kad tiesioginis skrydis iš Maskvos į Palangą ir pastarojoje išjudintų ne tik nekilnojamojo turto rinką.

"Visa tai sudėjus, latviai tik išlošia. Ir ne tik pritraukdami turistų bei parduodami nekilnojamąjį turtą. Latvijos valdžia jau svarsto galimybę du ar tris kartus padidinti nekilnojamojo turto mokestį", - sakė I. Valionienė.

Lietuvoje trečiųjų šalių piliečių įgytas nekilnojamasis turtas nėra pagrindas jiems gauti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi mūsų šalyje. Tačiau jo įgijimo dokumentai gali būti vienas iš atvykimo į Lietuvą tikslą patvirtinančių dokumentų gaunant daugkartinę Šengeno vizą iki vienų metų. Turėdamas tokią vizą, užsienietis Lietuvoje ar kitose Šengeno valstybėse gali būti ne ilgiau kaip tris mėnesius per pusę metų.

Nors rusai Palangoje ir neperka visko iš eilės, kaip Jūrmaloje, jie populiariausiame šalies kurorte palaiko stabiliai aukštas nekilnojamojo turto kainas.

"Pas mus aukštos kainos laikosi vien tik dėl rusų. Jei ne jie, tikrai nebūtume išvengę tokių pačių rinkos svyravimų, kaip ir likusioje šalies dalyje", - neabejojo Palangos nekilnojamojo turto agentūros "Rolijona" savininkė Ona Mackevičienė.

Anot palangiškės, rusus ir baltarusius Palangoje labiausiai domina gyvenamieji butai. Jie perkami ne tik dėl gyvenimo vasarą, bet ir galimybės paprasčiau gauti Šengeno vizą.

"Nemažai Rusijos verslininkų tokias vizas turi dėl savo darbo reikalų. Tad pirkdami butus jie rūpinasi, kad jas gautų jų šeimų nariai - žmonos ir vaikai. Tad rusai visą laiką stabiliai domisi Palanga, kurioje jiems ekonominės krizės nebuvo. Tik pirmą kartą pastebėjome, kad šią žiemą susidomėjimas nekilnojamuoju turtu iš jų pusės buvo labai didelis. Paprastai taip būna tik liepą ir rugpjūtį. Tai rodo, kad ši rinka bent Palangoje atsigauna. Susidomėjimas jos nekilnojamuoju turtu šiuo metu yra tikrai labai didelis", - sakė O.Mackevičienė.

Paklausą didina ir labai sumažėjusi pasiūla. Kaip vieną iš to priežasčių "Rolijonos" savininkė yra linkusi įvardyti teisėsaugininkus, nes labai daug prasidėjusių statybų Palangoje sustabdė prokurorai.

O būstas kurorto senos statybos namuose, nors ir yra gana didelė pasiūla, potencialių pirkėjų nevilioja. Žmones baugina dėl šildymo žiemą išaugantys komunaliniai mokesčiai bei pardavėjų prašomos labai didelės kainos.

O. Mackevičienė prognozavo, kad jau greitai butų kainos senos statybos namuose kris ir dviejų kambarių butas kainuos apie 80-100 tūkstančių litų.

Šiuo metu poilsiui daugiausiai ieškomi iki 250 tūkstančių litų kainuojantys butai su autonominiu šildymu, balkonu ir vieta automobiliui. Pastoviam gyvenimui norima išleisti iki 120 tūkstančių litų kainuojančiam būstui senos statybos name.

Pasak nekilnojamojo turto pardavėjų, būsto gyventi Palangoje ieško apie 30 procentų jų klientų, likę jį įsigyja poilsiui.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt