Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Būsto Palangoje medžioklė: kainos savaitgaliais kyla dvigubai
2013-08-04 Šaltinis: Vaida Navikauskaitė / Balsas.lt

Palangos močiutės – kone legendiniai personažai, apdainuoti net dainose: jos net per didžiausius vasaros karščius pakelėse kantriai laukia klientų ir gali už neįtikėtiną kainą pasiūlyti puikiausią nakvynę vos 100 metrų nuo jūros.


Būsto Palangoje medžioklė: kainos savaitgaliais kyla dvigubai
Nuotr. Pauliaus Peleckio

Balsas.lt komanda pasidomėjo būsto nuomos subtilybėmis Palangoje šią vasarą. Tiesa, teisybės vardan, visi Palangos prieigose sutikti pašnekovai buvo ne „močiutės“, o „diedukai“, bet jie vietinę rinką, tikime, išmano ne ką blogiau.

Pirmąjį nakvynės siūlytoją išvystame dar neprivažiavę Palangos: jis savo automobilį su skelbimu pasistatęs šalia įvažiavimo į degalinę.

Iš pradžių maždaug 40-ies metų vyriškis nenoriai bendravo su žurnalistais ir griežtai atsisakė būti fotografuojamas, tačiau sutiko papasakoti apie siūlomas nuomos paslaugas. „Nuomoju vieną kambarį, 30 litų žmogui už dieną“, – sakė jis. Svečiai gauna lovas, švarią patalynę, dušą, rankšluosčius. Jokių ypatingų patogumų ar išskirtinio aptarnavimo už tokią sumą tikėtis neverta – tam, pasak pašnekovo, yra viešbučiai. Tai supranta ir patys poilsiautojai: pakelėje būstą išsinuomoja paprasti žmonės, nekeliantys nerealių reikalavimų.

Daugiausia klientų – kaimynai latviai, baltarusiai, ukrainiečiai, bet beveik tiek pat yra ir lietuvių.

Apie uždarbį ir tai, ar arši konkurencija, pašnekovas daug papasakoti negalėjo – būstą prisipažino nuomojantis dar tik pirmą mėnesį. „Važiuokit toliau, ten daug bobučių, jos jums papasakos“, – sakė vyriškis.

Taip ir padarėme.

Apie „nelegalus“ ir dvimetrines bobules

Pravažiavus miesto ribą žymintį ženklą, išvystame būrį automobilių ir žmonių.

Arūnas ir Juozas savo paslaugas reklamuoja prisėdę atidarytoje automobilio bagažinėje. Nakties kaina vienam poilsiautojui – 30 litų, bet savaitgalį kaina pakyla iki 50 litų. Ne mažiau nei savaitės diena, reikšmingi ir orai. „Kartą aštuonias dienas sėdėjau ir nepardaviau nė vieno buto“, – prisiminė Juozas.

Jų siūlomi būstai – kiek atokiau nuo jūros, bet naujos statybos namuose. Vyrai vardija patogumus: patalynė, kabelinė televizija, šašlykinė su iešmais. Čia pat ir kiemas, kuriame galima surengti pikniką.

Nemažą pelno dalį atsiriekia ir tie, kurie patys savo būstų neturi, bet pakelėse reklamuoja kitų savininkų paslaugas – už surastą klientą jiems atitenka vidutiniškai 20 proc. sumos.

Pas Arūną ir Juozą dažniau apsistoja užsieniečiai – latviai, estai, lenkai, o šią vasarą ženkliai padaugėjo ir rusų.

Kadangi jų verslas legalus, Arūnas ir Juozas ne tik lūkuriuoja pakelėje, bet apie savo paslaugas skelbia ir internete. O kad priviliotų klientų, imasi ir reklamos gudrybių: „Turėjom bobulę, tokią dviejų metrų, kuri čia stovėjo, – juokdamiesi prisiminė vyrai ir išskėstomis rankomis vaizdavo jos plotį. – Kartoninę. Visi stodavo, fotografuodavosi su ja. Ir per televiziją rodė.“


Baltarusiai – gerai

18 metų kambarių nuoma Palangoje užsiimantis Romas balsas.lt pasakojo, kad vasaros savaitgaliai yra pats pelningiausias metas. Todėl atvirumu pasižymintis vyras net neslepia, kad kambarių nuomos kaina tokiu metu yra dvigubos nei įprastomis dienomis.

„Normalus 2-vietis kambarys savaitgaliui už parą kainuoja nuo 150 iki 200 litų. Netoli jūros, su atskiru dušu, kitais privalumais“, - pasakojo Romas.

Vyras pridūrė, kad lietuviai dažniausiai nori apsigyventi kuo pigiau, tačiau nuleisti kainos kiekvienam neskubama: „Turime palaikyti kainą. Pasiūlius žemesnę kainą, praktiškai kas antrą automobilį sustabdytume. Bet tikrai pasitaiko tokių, kurie sumoka normalią kainą ir niekuo nesiskundžia.“

Romas pridūrė, kad mėgstamiausi klientai – baltarusiai. „Jie gerbia lietuvius. Tuo tarpu jei sustoja lenkų automobilis, tada net nesileidžiu į kalbas. Jie labai daug problemų pridaro. Suprantama, ne visi, bet...“, - minties neužbaigė balsas.lt kalbinamas vyras.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt