Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Buliai prieš meškas: ar NT rinka kitąmet nusistovės?
2010-12-30 Šaltinis: pinigukarta.lt

Tai klausimas, į kurį atsakymo trokšta sulaukti ne tik amerikiečiai, bet ir mes: kitąmet mūsų būsto vertė kris ar augs? Ekspertai, bent jau JAV, pasidalija į dvi stovyklas.


Buliai prieš meškas: ar NT rinka kitąmet nusistovės?
Nuotr. moneywithlife.com

Nekilnojamasis turtas 2011 – aisiais išliks vienu akyliausiai stebimų sektorių: beprotiškai jaudinanti ir nesantaiką kurstati tema, dėl kurios nuo pat 2007 – ųjų, kai sprogo NT burbulas galvas suka ir investuotojai, ir ekonomistai. Kiek anksčiau šiemet daugelis Amerikos apžvalgininkų buvo bepradedą tikėti, kad situacija iš esmės pasikeis į gerą: federalinės mokesčių lengvatos paskatino būstų pirkimą, o Vyriausybei mestelėjus šimtus milijardų į ekonomikos gaivinimą sukurta naujų darbo vietų.

Vis dėlto metams baigiantis NT atsigavimo perspektyva, bent jau Amerikoje, išlieka niūri. Pirma: ekonomikos atsigavimo nebus matyt, kol ženkliai nesumažės nedarbas. Gyvenančių iš valstybės malonės vis dar apstu, tad demonstruoti drąsą – pavojinga, ypač, kai daugelis ekspertų tikina, jog būstų kainos dar nepasiekė dugno.

Štai buliaus ir meškos požiūris į 2011 – ųjų metų NT rinką. Išvadas galite pasidaryti tik jūs pats.

Bulius: Pirkite nekilnojamąjį turtą!
Vienas iš garsiausių bulių, rekomenduojančių pirkti NT 2011 – aisiais metais – Billas Ackmanas, rizikos draudimo fondo Pershing Square Capital Management įkūrėjas ir valdytojas. Lapkritį vykusiame investuotojų kongrese jis perskaitė drąsų pranešimą “Kaip susikrauti turtus,” kuriame pabrėžė, kodėl šiandien svarbu investuoti į NT.

Ackmanas išdėstė keletą priežasčių, tačiau štai keletas pagrindinių: būstų kainos kritusios, skolintis vis dar ganėtinai palanku, tad prieinamumas yra didžiausias per keletą dešimtmečių. Dar daugiau: tuščių namų dabar perteklius, tačiau turint omenyje sustojusias statybas jis netrukus pradės mažėti. Kai kurie Ackmano punktai panašūs į milijardieriaus investuotojo Warreno Buffetto anksčiau šiemet išsakytas prognozes, kad 2011 – aisiais NT kainos nustos kritusios.

Žinoma, tai nereiškia, kad jis mano, jog būstų kainos grįš į buvusias 2007 – aisiais. Kasmetiniame laiške akcininkams Buffetas spėjo, kad būsto paklausa pasivys pasiūlą. Milijardierius rašo, kad NT kainoms krintant, šeimos, neišgalėjusios būsto įsigyti prieš keletą metų, dabar jį nusipirks. Anot Buffetto, „Kainos, žinoma, liks žemiau „burbulo“ lygio, tačiau kiekvienam nukentėjusiam pardavėjui (ar nuomotojui) bus pirkėjas, kuris išloš.“

Galima tik spėlioti, ar kitąmet laiške akcininkams Buffettas išlaikys tą pačią poziciją NT atžvilgiu. Taip pat pamatysime, ar Ackmanas toliau giedos „Kaip susikrauti turtus“, turint omenyje kylančias palūkanas.

Meška: Koks dugnas?

Nors būstų kainos liovėsi tirpusios, kai kurie ekonomistai tiki, kad dugnas dar nepasiektas. Rickas Sharga, internetinės kompanijos RealtyTrac, parduodančios atimtus būstus vyresnysis viceprezidentas, neseniai žurnalui The Wall Street Journal tvirtino, kad 2011 – aisiais bankai gali atsiimti per 1.2 milijonų būstų, t.y. 900 000 daugiau nei 2009 metais. Iš dalies tai yra dėl taip vadinamo „automatinio pasirašinėjimo“, neleidusio nuomotojams nusavinti būsto.

Sharga spėja, kad Amerikoje būsto kainos dar kris apie 5%. Kitų tvirtinimu – ir iki 10%. Galima būtų teigti, jog krintančios kainos ir palyginti žemos skolinimosi palūkanos gali paskatinti pirkimą, tačiau Daryl Jones mano, jog tai nerealu: didieji paskolų davėjai būsimam skolininkui yra nustatę pernelyg didelius reikalavimus, pradinis įnašas taip pat nemenkas. Jones taip pat mano, kad būsto kainos gali kristi dar 15% – 30%. Tai reiškia, kad būstas vis dar yra pervertintas ir nepritrauks daugiau pirkėjų kaip tikina Ackmanas. Ir nors statybos visiškai apmirusios, Hedgeye tvirtinimu, tendencijos nėra tokios daug žadančios, kaip mano Buffettas ar Ackmanas. Būsto pasiūla vis dar išlieka didžiulė – bendrovės skaičiavimu, rinkai prireiktų 11 mėnesių jį įsisavinti.

Kai NT rinkoje tiek daug kintamųjų, meškos argumentai atrodo įtikinamesni. Kita vertus, Buffettas – milijardierius.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt