Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Brangstanti politinė afera didins šiauliečių mokesčius už šilumą
2012-02-19 Šaltinis: Mykolas Deikus, Šiaulių naujienos

Kultūros fabrikas, dar vadinamas menų inkubatoriumi, – jau brangsta iki 13 milijonų litų. Paaiškėjo, kad Šiaulių valdžia melavo įtikinėdama, kad miestui reikės prisidėti tik dviem milijonais litų. Politikai investicijas į Kultūros fabriką sumąstė pakišti po šilumos tiekimo bendrovės „Šiaulių energija“ biudžetu ir taip padidinti šilumos kainas.


Brangstanti politinė afera didins šiauliečių mokesčius už šilumą
Nuotr. interior-design-it-yourself.com

Yla išlindo iš maišo

Oficialiai skelbiama, kad Kultūros fabriko statybas didžiąja dalimi remia Europos Sąjungos fondai, skyrę iki aštuonių milijonų litų. Teigta, kad Savivaldybei reikės prisidėti itin kukliai – pora milijonų litų, kurie dabar graibstomi uždarinėjant mokyklas, veržiant diržus kultūrai ir švietimui. Tačiau šią savaitę pasitvirtino nuogąstavimai, kad miesto valdžia sako ne visą tiesą ir statybos gali kainuoti žymiai brangiau.

Yla iš maišo išlindo Miesto ūkio ir plėtros komiteto posėdyje, kuriame Tarybos nariams į akis krito visiškai su kultūra nesusijęs sprendimo projektas. Sprendimo projekte, kuriame patvirtinamos šilumos tiekimo bendrovės „Šiaulių energija“ investicijos ateinantiems keleriems metams, politikai „užkliuvo“ už šilumos trasos, kuri vedama „į niekur“.

Trasa – kultūros fabrikui

Šilumos nuostolius mažinanti bendrovė „Šiaulių energija“ jau ne vieneri metai atnaujina šilumos trasas. Ir dabar

suplanuota renovuoti magistralinę šilumos, einančią nuo šilumos tiekimo bendrovės katilinių Pramonės gatvėje į miesto centrą. Sprendimo projekte minimos gatvės, kuriomis per Verduliukų gyvenamąjį kvartalą trasa bus tiesiama iki senojo viaduko, o per jį – į miesto centrą.

Sprendimo projekte išvardytos trasos atkarpos, sužymėtos gatvėmis, išskyrus vieną. Vienintelė atkarpa pažymėta šilumos kamerų numeriais, kurie paprastam mirtingajam nieko nesako. Tai ir sukėlė įtarimų politikams.

Ilgai tardyti Savivaldybės atstovai neatlaikė ir pripažino, kad šilumos trasa veda į „Elnio“ fabriko teritoriją. Beliko tik patvirtinti, kad ji skirta planuojamam Kultūros fabrikui.

Nuo 3 iki 4 milijonų litų

Paaiškėjo, kad miesto valdžia „Elnio“ teritorijoje užsakė milžiniškas investicijas. Šilumos trasos išvedžiotos virš žemės paviršiaus, kadangi teritorija pakankamai drėgna. Dabar esamus orinius šilumos vamzdžius numatoma keisti požeminiais, optimizuojant jų konfigūraciją ir diametrus.

Iš viso iki 2013-ųjų planuojama nutiesti daugiau kaip septynis šimtus metrų naujos trasos.

Kaip matyti Šiaulių miesto tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte, tai daroma Šiaulių savivaldybės administracijos iniciatyva. Nors sprendimo projekte įvardyta, kad investicijos kainuos 2,7 milijono litų, Miesto ūkio ir plėtros komitete iš Savivaldybės administracijos atstovų lūpų nuskambėjo kita suma – 3,7 milijono litų.

Projektas neatsiperkantis

Peržvelgę kitus „Šiaulių energijos“ investicinius projektus, susįjusius su vamzdynų atnaujinimu, matome, kad jų atsipirkimo laikas – iki 6–7 metų. Tačiau šilumos trasa buvusios „Elnio“ gamyklos teritorijoje – vargu ar kada nors atsipirks.

Investicijos į šilumos trasas atsiperka tada, kai šiluma naudojasi vartotojai. Buvusio avalynės fabriko teritorija – apleista, mirusi. Tarp griuvėsių išlikusiuose sveikuose pastatuose veikia vos viena kita įmonėlė, kurios linkusios šildytis autonomiškai. Todėl ir skaičiuojama, kad investicijos atsipirks tik po 30 metų.

Neatsipirks ir planuojamas statyti Kultūros fabrikas. Patys galimybių studijos rengėjai įvardijo, kad naujai įstaigai išlaikyti prireiks milijoninių biudžeto dotacijų. Pastatas stovės tuščias, nes menininkai iš anksto įspėjo, kad ten nesikels ir patalpų nesinuomos.

Tiria teisėsauga

Šiaulių savivaldybės išlaidos galimybių studijai rengti, sudegusiems griuvėsiams pirkti ir techniniam projektui rengti jau artėja prie milijono litų. Jau suspėta paskelbti ir statybos rangos darbų konkursą, tačiau koją pakišo Viešųjų pirkimų tarnyba, nustačiusi, kad techninis projektas nupirktas pažeidžiant įstatymus, dar neteisėtai surengtas ir statybos rangos darbų konkursas.

Gavusi privataus asmens ir dviejų Seimo narių skundą, tyrimą buvo pradėjusi ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyba, tačiau po kelių savaičių nutraukė. Nedaug trūko, kad kovotojai su korupcija, užuot ieškoję nesąžiningų susitarimų, šmeižtu būtų apkaltinę pačius pareiškėjus.

Šiaulių apygardos prokuratūra Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos sprendimą atsisakyti atlikti ikiteisminį tyrimą panaikino kaip neteisėtą ir pradėjo naują ikiteisminį tyrimą.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt