Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Betono konstrukcijas nuo šiol renovuos bakterijos
2010-11-29 Šaltinis: popsci.com, technologijos.lt

Niukastlo universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai sukūrė bakterinį glaistą, kuriuo betono statiniuose bus galima užpildyti net ir giliausiai išsišakojusius plyšius.


Betono konstrukcijas nuo šiol renovuos bakterijos
Nuotr. discoveryon.info

Įdomu yra tai, jog tam neprireiks jokio papildomo cemento ar statybinių įrankių – bakterijos visas medžiagas gaminasi ir atokiausius betoninių plyšių užkampius pasiekia pačios.

 

Taip, naujasis glaistas yra ne sintetinė, o gyvoji organinė medžiaga. Naująjį betono glaistą sudaro bakterijos, gebančios „įsirausti“ giliai į betono plyšius. Juose mikroorganizmai patys išskiria kalcio karbonato ir specialių bakterinių klijų. Gautu mišiniu betono plyšys ir užpildomas. Bakterinis mišinys pasižymi betono tvirtumu.

Išradėjai savo „kūdikį“ pavadino išradingai – „BacillaFilla“. Tai – genetiškai modifikuota dirvožemyje gausiai randamo mikroorganizmo „Bacillus subtilis“ versija. Mokslininkai bakterijos genetines savybes paveikė taip, kad šioji, susidūrusi su betonu, ima sparčiai daugintis. Bakterijų ląstelės užprogramuotos ne tik daugintis betono terpėje, bet ir brautis kaip įmanoma giliau į betono plyšius. Kai bakterijos pajunta, kad brautis nebėra kur, jos nustoja dauginęsi.

Nustoję daugintis, bakterijos ima virsti specialiais plaušeliais (ląstelėmis, išskiriančiomis kalcio karbonatą) ir ląstelėmis, kurios išskiria lipnią medžiagą visus tuos plaušelius suklijuoti. Kai toks kalcio karbonato ir bakterinių klijų mišinys sukietėja, tvirtumo savybėmis jis nenusileidžia betonui. Naujoji medžiaga ne tik užglaisto plyšius betoninėse sienose, bet ir, tiesiogine prasme, į betoną įlieja gyvybės.

Bakterinio glaisto kūrėjai tikisi, kad jų išradimas padės prailginti jau pastatytų betono konstrukcijų tarnavimo laiką ir taip išvengti neigiamo poveikio aplinkai, kuris būtų padarytas statant naujas betonines struktūras. Naujasis betono glaistas galėtų būti naudojamas ir nuo žemės drebėjimų nukentėjusiuose gyvenamuosiuose rajonuose – tokia medžiaga būtų galima sutvirtinti pažeistų pastatų konstrukcijas ir padidinti gelbėjimo darbų saugumą, taip pat pažeistų pastatų atstatymo galimybes.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt