Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Augalų vietos parinkimas namuose
2012-01-04 Šaltinis: Darykpats.lt

Augalų vietos parinkimas namuose. Svarbu parenkant vietą namuose suprasti, kad nėra kambarinių gėlių, tai tik namų sąlygomis gyventi prisitaikę natūraliai gamtoje augantys augalai.Visi jie turi kilmės šalis natūralius šviesos, drėgmės, temperatūros poreikius.Į tai reikėtų atsižvelgti ir stengtis, kad augalas jaustūsi kuo natūaliau.Tada jis netik bus sveikas, bet ir vešės džiugindamas žiedais ar dekoratyviais lapais.


Augalų vietos parinkimas namuose title=
Nuotr.delfi.lt

Šviesa – Kambarinių augalų šviesos poreikis įvairus. Vieniems reikia daug saulės, kiti ją tik pakenčia. Augalai dar skirstomi į trumpadienius (Kamelijos, bugenvilijos, margeniai, orcidėjos, sprigės, paperomijos, paparčiai... ) ir ilgadienius (Gumbinės begonijos, medinilės, galeniai, brunfelsijos, beloperonės...), daugiausia tarpinio tipo augalų (frezijos, hortenzijos, pelargonijos, žilės fuksijos...). Atidžiau reikėtų skirstyti augalus pagal šviesos poreikį:

Šviesiamėgiai – Jie statomi gerai apšviestose vietose.Tiesioginių spindulių nebijo augalai turintys sidabriškus, melsvai ar pilkšvai žalius lapus.Šviesiamėgiai yra storalapiai, kaktusai, oleandrai, laurai, brugmansijos ir kt.

Pusiauūksminiai – mėgsta šviesą, bet ne tiesioginių saulės spindulių apšviestą vietą tai gumbinės begonijos, klivijos, tradeskantės, kalankės, dracenos, marantos, krotonaifikusai ir daugelis kitų.

Ūksminiai – augalai galintys augti menkai apšviestoje vietoje, šešėlyje tai – kiparisai, araukarijos, nerteros, sansevjieros, paprčiai, filodendrai ir kt.

Temperatūra – Kambarinai augalai neatsparūs šalčiui.Dauguma jų kilę iš šiltūjų kraštų kur nebūna žiemos.Parenkant vietą namuose ir kambaryje reikėtū atsižvelgti į natūralią augavietę. Tropinių ir subtropinių vietų augalai įpatingai reiklūs aukštai temperatūrai.

Drėgmė – Augalus kurie reikalauja daug drėgmės tiktų auginti virtuvėje ar vonioje(kalatėjos, afeliadrai, krotonus, marantas, fitonijas...).Kituose kambariuose augalus reikėtų nuolat drėkinti – purkšti lapus, nes dėl centriniuo šildymo patalpų oras gali būti pernelyg sausas.(L. Markevičienė, J. Vaidelienė)

Fonas ir apšvietimas


Statant ar komponuojant gėles reikėtų būtinai atsižvelgti į:

Foną – tinkamiausiai fonas daugumai augalų – šviesios pastelinės spalvos sienos be raštų, tada ypač išryškėja lapai ir ryškiaspalviai žiedai.Tamsiame fone yspūdingai atrodo margi lapai ir blankūs žiedai.Prie magų sienų vertėtų komponuoti gėles dideliais lapais.Didelį įspūį daro spalvų ir formų kontrastas.

Apšvietimą – apšvietimas labai reikšmingas augalo išraiškingumui.Kryptinga šviesa – lempa ar lempos įtaisytos virš augalų.Išryškėja augalų detalės, o augalų grupės suungiamos į vieną visumą. Apšvietimas iš apačios – lempos įtaisytos ant grindų prieš augalą.Visi lapai apšviesti, bet didžiausia vertybė tokio apšvietimo įspūdingi šešėliai. Apšvietimas iš užpakalio – lepos įtaisytos ant grindų už augalo. Šiuo atveju svarbiausias augalo siluetas, bet taip apšviečiami tik dideli augalai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt