Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Atspindinčios termoizoliacinės plėvelės panaudojimo kryptys
2010-01-15 Šaltinis: D.Girdauskas, Super namai

Atspindinčioji izoliacinė plėvelė buvo sukurta kuo efektyviau izoliuoti erdvėlaivių sieneles nuo atšiaurios kosminės erdvės - apsaugoti nuo šalčio ir radiacijos poveikio. Pagal NASA technologiją gaminamą šilumos izoliacijos medžiaga atspindi 97 proc. spindulinės šilumos energijos. Atspindinčioji plėvelė pasirodė maksimaliai efektyvi, nes yra plona ir mažai sverianti. Šis principas buvo pritaikytas gyvenamojoje statyboje – juk statant namus labai svarbu sutaupyti sienų storį, pagreitinti statybas ir sutaupyti kuo daugiau šilumos. Norint pasiekti reikiama varžą užtenka kelių centimetrų šios izoliacijos.


Atspindinčios termoizoliacinės plėvelės panaudojimo kryptys title=
Foto: Komex
Kaip pritaikoma namams šiltinti
Šiuo metu atspindinčioji izoliacinė plėvelė dažniausiai naudojama gyvenamųjų namų, pramoninių ir žemės ūkio paskirties pastatų, stogų ir lubų apšildymui, taip pat sienų ir grindų apšiltinimui. Norint atsakyti į klausimą, kodėl tokia efektyvi daugiasluoksnė plėvelė, reikėtų paaiškinti šilumos cirkuliacijos principą apšiltintame pastate. Skirtingu būdu prišildyto pastato šilumą prarandame per atitvaras – apie 75-80 proc. jos išspinduliuojama į aplinką.

Naudojant atspindinčiąją plėvelę iki minimumo sumažinamas šilumos išspinduliavimas iš pastato vidaus - kitos termoizoliacinės medžiagos sugeria šilumą ir palaipsniui ją atiduoda į šaltesnę patalpą, tuo tarpu daugiasluoksnė plėvelė atspindi šilumą, o joje esanti plėvelė su oro burbuliukais su sausu oro tarpu (optimalus storis yra 4 mm, kai nebevyksta konvekcija) sulaiko likusios šilumos judėjimą. Tokiu būdu energijos šilumos nuostoliai gaunasi tik apie 3-5 proc. Kokybiška aliuminio folija yra dengiama laku arba apsauginiu PE sluoksniu, kuris ypač patikimai apsaugo aliuminio foliją nuo kalkių, cemento ir kito žmogaus veiklos ir aplinkos poveikio.

Plėvelės parenkamos pagal konstrukciją
Siekiant įgyvendinti visų be išimties konstrukcinių dalių sutvarkymą gaminamos skirtingos konstrukcijos plėvelės. Statybinėse konstrukcijose jos naudojamos pagal sluoksnių išdėstymą ir medžiagos pageidaujamus šilumos varžos reikšmes.
 
Komex Reflekt ABA – atspindinčioji izoliacija iš abiejų pusių su burbulinio polietileno sluoksniu viduje (aliuminio folija+burbulinė PE+aliuminio folija). Atspindi iš abiejų pusių ir papildoma šilumos izoliacija
Komex Reflekt ABBA – atspindinčioji izoliacija iš abiejų pusių su dviem burbulinio polietileno sluoksniais viduje (aliuminio folija+burbulinė PE+burbulinė PE+aliuminio folija) Atspindi iš abiejų pusių ir dviguba šilumos izoliacija
Komex Reflekt ABPBA – atspindinčioji izoliacija iš abiejų pusių su dviem burbulinio polietileno sluoksniais viduje ir polietileno putplasčio sluoksniu tarp burbulinio polietileno sluoksnių (aliuminio folija+burbulinė PE+3mm putų PE+ burbulinė PE+aliuminio folija) Atspindi iš abiejų pusių, triguba šilumos izoliacija ir papildoma garso izoliacija.

Plėvelė paprastai montuojama
Atspindinčiąją plėvelę lengva montuoti dėl gaminio lankstumo ir lengvumo. Montavimas yra paprastas ir greitas - nesunku sandariai izoliuoti net ir sudėtingas kampuotas ar apvalias konstrukcijas.
Iš rulonų izoliacija išvyniojama objekte ir lengvai kerpama žirklėmis ar pjaustoma aštriu peiliu. Montuojant naudojamos prišaudomosios tvirtinimo sankabėlės. Kraštams ir jungimosi vietoms sandarinti naudojama speciali lipni aliuminio folijos juosta. Tvirtinant paliekami 10 – 15 mm oro tarpai iš abiejų plėvelės pusių – tai daroma tam, kad nevyktų oro konvekcija ir butų pasiektas optimaliausias šilumos taupymo rezultatas.
Darbus reikėtų atlikti kruopščiai, tvarkingai ir pagal nustatytus technologinius reikalavimus

Atspindinčios izoliacijos panaudojimo sritys
Viena arba kartu su kitomis izoliacijos medžiagomis šilumą atspindinti plėvelė gali būti naudojama tiek naujiems pastatams apšiltinti, tiek atliekant pastatų rekonstrukciją. Šios izoliacijos panaudojimo sritys labai įvairios: gyvenamųjų namų, komercinių namų, žemės ūkio pastatų statyboje. Šia medžiaga galima apšiltinti sienas, rūsius, grindis, lubas, stogus, izoliuoti vandens ir šildymo, vėdinimo įrenginių vamzdyną, poilsinius vagonėlius, garažo vartus.

Vis labiau populiarėjant metalinių konstrukcijų pastatams iškyla viena didžiausių problemų temperatūros kaita. Šiuo atveju puikiai pasitvirtino atspindinčios izoliacinės medžiagos panaudojimas. Daugiasluoksnė plėvelė atspindi šilumą vasarą - metalo angaras nekaista, o žiemą - neišleidžia šilumos.

Karkasinių ar skydinių namų statybai svarbiausia teisingai pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą. Naudojant mūsų siūlomas sienų izoliacines medžiagas sutaupysite vietos, jums nereiks storinti sienų rėmų, kad tilptų apšildymo medžiagos.

Visiems gerai žinoma, kad šildymo ir oro kondicionavimo sistemas reikia tinkamai izoliuoti. Šiam tikslui tinka daugiasluoksnė plėvelė, kuri nepraleidžia drėgmės, taip neleidžia susidaryti kondensatui, sumažina triukšmą ir vibraciją.
Klojant grindis taip pat siūloma naudoti termoizoliacinę plėvelę – taip neprarasime šilumos per grindis. Šildymo grindimis atveju montuotojams nereikia papildomos izoliacijos, nes plėvelė ne tik nelaidi šilumai ir šalčiui, bet ir atspari kalkėms, cementui.

Plėvelės Komex Reflekt panaudojimo galimybės:
 • Stogo apšiltinimui;
 • Grindims - po parketu;
 • Šildomoms grindims;
 • Sienų apšiltinimui;
 • Lubų apšiltinimui;
 • Metaliniams pastatams;
 • Karkasiniams pastatams;
 • Šildymo ir oro kondicionavimo sistemų izoliavimui;
 • Baseinų apšiltinimui.

Kokiomis savybėmis ši plėvelė pasižymi
 • Šilumos atspindėjimas vasaros metu, energijos taupymas žiemos metu;
 • Jokio drėgmės ir šilumos kaupimo efekto;
 • Lengvai montuojama (prikalama vinimis, kabėmis, suveržiamos, užtempiamos);
 • Lengva dirbti (nukerpamos žirklėmis arba nupjaunamos peiliu, apvyniojamos);
 • Nekenkia aplinkai ir žmogui (nedulka, neišskiria jokių kenksmingų medžiagų);
 • Neerzina kvėpavimo takų, akių ir odos;
 • Dėl mažo tūrio galima sutaupyti transportavimo ir saugojimo metu;
 • Atspari vėjui ir vandeniui.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt