Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Atspausdintas namas - kiek jis kainuoja ir kodėl ateityje tokių namų rinkoje tikrai bus daugiau?
2021-02-11 Šaltinis: Technologijos.lt

3D spausdinimas nėra tokia jau sena technologija, tačiau jis labai dideliais žingsniais vystosi pirmyn ir jau visai greitai su atspausdintais objektais susidursime dažniau. JAV dabar parduodamas pirmasis atspausdintas namas - kiek jis kainuoja ir kodėl ateityje tokių namų rinkoje tikrai bus daugiau?


Atspausdintas namas - kiek jis kainuoja ir kodėl ateityje tokių namų rinkoje tikrai bus daugiau? title=

SQ4D kompanija sukūrė autonominę robotizuotą statybų sistemą - didelį 3D spausdintuvą, kuris iš betono spausdina namus. Toks statybų būdas yra pigesnis ir greitesnis nei įprastos statybos. Ir iš tikrųjų primena paprastus mėgėjiškus 3D spausdintuvus.

Paprastai tariant, spausdintuvas po truputį lieja betoną ir leidžia jam sustingti. Taip vienu metu gali būti atspausdintos vidinės ir išorinės pastato sienos. Procesui prižiūrėti reikalingi žmonės, tačiau jų skaičius yra gerokai mažesnis nei įprastoje statybų aikštelėje. Aišku, spausdintuvui užbaigus darbą žmonėms tenka pasirūpinti apdaila, elektros instaliacija, vandentiekiu, stogu, aplinka ir taip toliau. Tačiau rezultatas vis tiek yra pigesnis namas.

JAV parduodamas pirmasis SQ4D komercinis projektas - 130 kvadratinių metrų namas su trimis miegamaisiais, 2 vonios kambariais ir atskiru dideliu dviejų vietų garažu (vadinamas 2,5 automobilių garažas). Tai - visiškai naujas namas, kuriame dar niekas negyveno. Jis pasižymi paprastu šiuolaikišku dizainu. O geriau įsižiūrėję į jo fasadą pastebėsite ir kaip jis buvo pagamintas - galima įžiūrėti betono sluoksnius.

Skelbimas kviečia įsigyti dalelę istorijos - juk tai yra pirmasis parduodamas JAV 3D spausdintuvu pastatytas namas! Ir jis kainuoja 300 tūkstančių dolerių (apie 250 tūkstančių eurų). Daug? Tikrai ne - visai mažai!

Šis namas stovi Riverhede, Niujorke, šiaurinėje Long Ailando pakrantėje. Tai - nebloga vieta gyventi, todėl namai ten yra pakankamai brangūs. Ir šis pilkas atspausdintas namas kainuoja net 50 % mažiau nei panašūs šalia esantys objektai.

Ir tai yra priežastis, kodėl ateityje atspausdintų namų bus daugiau. Pajamos daugelyje Vakarų valstybių auga ne taip greitai kaip nekilnojamojo turto kainos. 3D spausdinimas šios problemos neišspręs, bet bent jau paskatins inovacijas, kurios leistų kainas bent šiek tiek mažinti. Be to, 3D spausdinimas gali būti aplinkai draugiškesnis statybų būdas - į jį įtraukiama mažiau žmonių, mažiau skirtingas medžiagas vežančių sunkvežimių. Ir technologija vis dar yra vystoma ir tobulinama, todėl bus įdomu pamatyti, kaip 3D spausdintuvais sukurti namai atrodys ateityje.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt