Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Ar verta įsirengti lauko baseiną?
2016-07-27 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, Snaujienos.lt

Nors Lietuva nėra tropikai, lauko baseinas neatrodo visai neįtikėtina išeitis – imantis papildomų priemonių, maudymosi sezoną galima ištęsti ir iki 8 mėnesių. Kokie būna lauko baseinai, pagal ką juos išsirinkti, kaip prižiūrėti ir kokios išlaidos laukia, pasakoja baseinų įrengimo ekspertai.


Ar verta įsirengti lauko baseiną? title=
Nuotr. poolspamarketing.com

Baseinų vieta ir matmenys

Be abejo, baseinai dažniausiai statomi patogiose savininkui vietose, tačiau jų lokaciją nulemia ne vien tai. Įleidžiamų baseinų vieta parenkama pagal sklypą, namo sistemas, estetiką. Svarbu, kad baseinas stovėtų saulėtesnėje vietoje, ne šiaurinėje pusėje, saulės neužstotų aukšti objektai. Jo matmenys ir konstruktyvas yra nustatomi pagal gruntą.

Baseinai gali būti įvairių matmenų, tačiau baseinų įrengimu užsiimančios įmonės atstovas Rytis Juočas teigia, kad populiariausiais individualių baseinų matmenimis galima laikyti 4 metrų pločio ir 10 metrų ilgio baseinus. „Tarkime, 6 metrų baseinas yra per trumpas, aštuoni metrai jau yra riba, o 10 metrų gerai atrodo kieme. Pagrindinis kriterijus yra estetika, o ne ekonomiškumas, nes žodžiai „baseinai“ ir „ekonomiškumas“ prasilenkia“, – dėsto pašnekovas.

 Skirtingi baseinų tipai

Yra įvairių baseinų tipų: karkasiniai, stiklo pluošto, plastikiniai, betoniniai. Karkasinis baseinas yra pats pigiausias variantas pasistatyti stacionarų baseiną. Tam užtenka išsikasti duobę, ją išbetonuoti, susistatyti metalinius karkaso rėmus, pasitiesti plėvelę ir sumontuoti įrangą. Stiklo pluošto baseinų privalumai – instaliacijos greitis. Pagrindinis trūkumas yra aukšta jų kaina. Taip pat tokių baseinų formos yra ribotos, standartinės, kadangi jų gamybos sąnaudos yra aukštos.

 Tokiems baseinams suteikiama gamintojų garantija gali siekti net 25 metus. Plastikiniai baseinai pasižymi santykinai mažos kainos ir greito sumontavimo santykiu. Tiesa, jie yra lepesni ir neilgaamžiai, palyginus su kitomis rūšimis. Betoniniai baseinai laikomi universaliausiais, kadangi technologiškai nėra ribojami jų išmatavimai. Tiesa, reikėtų labai kruopščiai įrengti jų konstruktyvą, nes vėliau pačios baseino kriauklės remontavimo darbai kartais gali kainuoti daugiau nei sumokėta statybininkams.

 

Nenorintys skirti daug dėmesio ir lėšų nuolatiniam baseinui, gali rinktis mobilius, antžeminius baseinus. Jų būna įvairių rūšių – pripučiami, pagaminti iš metalinio karkaso ir plėvelės, kitur karkasas padaromas iš medinių lentų. Vis dėlto antžeminiai pagal praktiškumą ir naudojimo ilgaamžiškumą nepakeis stacionarių baseinų. „Nors tai yra viena iš pačių pigiausių baseinų grupių, ji Lietuvoje sunkiai prigyja. 


Ši rūšis labiau tinka šiltesniems kraštams. Lietuvoje maudymosi sezonas gana trumpas – pavasarį pasistatei, o rudenį nuėmei. Kai kurie baseinai, žinoma, gali stovėti per žiemą, bet taip trumpėja jų eksploatacinis laikas, nes mūsų žiemos atšiaurios. Jei korpusas gaminamas iš plastiko, jis gali sutrūkinėti, korpusai iš galvanozuoto plieno – rūdyti ir jo galiojimo laikas bus trumpesnis nei stacionaraus baseino“, – pasakoja pašnekovas.

 Skimeriniai ir persipilantys baseinai

Pagal vandens filtravimo tipą baseinai dar gali būti skirstomi į skimerinius ir persipilančius. Skirtumas visų pirma vizualus – skimeriniuose baseinuose vandens lygis yra apie 12–15 cm žemiau nei bortas, vanduo į filtrą patenka pro sienelėje esančią angą. Persipilančiuose baseinuose nėra ribos tarp baseino bortelių ir vandens lygio, todėl vanduo į filtrą patenka per aplink perimetrą išdėliotas groteles.

„Pastarojo tipo dažnai būna visuomeninės paskirties baseinai. Toks baseinas yra estetiškai gražiau atrodantis, nes vandens paviršius susilieja su krantais, tačiau tai jau visai kita kaina - jam turi būti padaryta papildoma talpa, į kurią subėga vanduo, po to jis grąžinamas atgal. Dėl šios priežasties privačiuose baseinuose tai daroma retai, nes ar baseinas skimerinis, ar persipilantis, vanduo vistiek filtruojamas, jo funkcija ta pati“, – pasakoja R. Juočas.

 Galima baseiną naudoti ištisus metus?

Daugelis mano, kad Lietuvoje šiltasis sezonas per trumpas, jog būtų verta įsirengti lauko baseiną. „Tai nėra pigu ir nėra už dyką, tačiau Lietuvoje baseinu, jei jis šildomas, galima naudotis nors ir 12 mėnesių per metus. Aišku, tai priklauso nuo įrangos, kainos ir poreikių. Kai kurie baseinų turėtojai apskritai išsidaužo eketę ir maudosi žiemą“, – teigia R. Juočas.

Dažniausiai Lietuvoje naudojami baseinai šaltuoju metų laiku yra uždengiami žaliuzėmis, paviljonais, stumdomomis sistemomis - tai užtikrina, kad vanduo ilgiau išliks švarus bei šiltesnis. Baseinai atidengiami priklausomai nuo oro sąlygų. Štai pernai dėl užsitęsusios žiemos dauguma jų buvo atverti gegužės pabaigoje, o šiemet pirmieji baseinai atidengti jau kovo mėnesį.

 

„Tie baseinai, kurie yra nedengti, yra naudojami nuo birželio iki rugsėjo. Dengiantys baseinus jais gali naudotis maždaug nuo balandžio iki spalio, o jeigu baseinai dar ir papildomai pašildomi, galima drąsiai jais naudotis nuo balandžio iki lapkričio“, – pasakoja R. Juočas.

 

Baseinai Imuperku.lt internetu.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt