Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Ar šiuo metu pirkti būstą yra geriausias metas?
2016-03-24 Šaltinis: Vytautas Urbonas,Ekonomika.lt

Nekilnojamo turto kainoms toliau šuoliuojant į viršų Lietuvos statistikos departamentas pateikė kitokią statistiką, kurioje teigiama, kad būsto kainos praėjusių metų paskutinį ketvirtį sumažėjo daugiau nei dviem procentais.


Ar šiuo metu pirkti būstą yra geriausias metas?
Nuotr. Capital.lt

tv3.lt domisi, ar būsto kainų augimui užsidegė raudona šviesa, ar visgi nekilnojamo turto rinka spaudžia greičio pedalą iki dugno ir šiais metais muš naujus rekordus?

Statistika supykdė NT rinkos dalyvius

Statistikos departamento pateikti duomenys, kad Lietuvoje būsto kainos ketvirtąjį 2015 metų ketvirtį, palyginus su liepos-rugsėjo mėnesiais, sumažėjo 2,1 procento, papiktino nekilnojamo turto rinkos ekspertus. Šie teigia, kad tokia statistika yra laužta iš piršto, nes kainos praėjusiais metais tik augo, o šiais metais planuojamas dar didesnis kainų augimas.

„Tai ką mes matome yra visiškai priešinga nei pateikia Statistikos departamentas. Reikėtų kelti klausimą, ką Statistikos departamentas ir registrų centras skaičiuoja, nes tokiais pareiškimai truputį supykdo“, – teigia „Inreal“ investicijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius.

Nekilnojamo turto ekspertas tikina, kad 2015 metų pradžia po euro įvedimo buvo vangi, tačiau antrame ketvirtyje rinka šiek tiek įsibėgėjo, o trečias ir ketvirtas parodė stabilų sandorių augimą. Tokios tendencijos pradėjo žadinti lūkesčius parduoti būstą brangiau.

„Tendencijas matome visiškai priešingas nei paskelbė statistikos departamentas. Kainų sumažėjimo nebuvo, o priešingai, kainos padidėjo apie 3 procentus“, – sako A. Antanavičius.

Geras metas pirkti būstą?

Nekilnojamo turto rinkoje vyrauja dvejopos nuomonės. Vieni mano, kad dabar yra geras metas pirkti būstą ir investuoti į savo kapitalą bei uždirbti iš prieaugio, kiti gi teigia, kad kainoms augti nebėra kur ir artimiausiu metu jos mažės.

Anot eksperto, šiais metais noras investuoti į nekilnojamą turtą neturėtų dingti, nebent įvyks kažkokios ekonominės „kataklizmos“ išorinėse rinkose, kurios atsiristų iki mūsų.

„Prognozuojame, kad jau besistiebiančios kainos dar šiais metais šoktels ženkliai ir per metus Vilniuje gali pasiekti 8-10 procentų. Tuo tarpu Kaune ir Klaipėdoje prognozuojama, kad kainos turėtų kilti apie 5-6 procentus”, – tikina A. Antanavičius.

Nekilnojamo turto bendrovės „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis mano, kad šiuo metu yra palankios sąlygos įsigyti nekilnojamą turtą ir nemato priežasčių kainų kritimui.

„Kadangi šiuo metu yra palankios palūkanos, kainos ir atlyginai auga, tai galima teigti, kad šiuo metu yra palankus metas pirkti būstą. Tendencijos panašu bus tokios, kad kainos ir toliau sparčiai kils. Šiais metais tikėtina, kad Vilniuje būsto kainos padidės 5 proc. arba net daugiau“, – teigia S. Vagonis.

Ekspertas taip pat tikina, kad statistikos departamento pateikti duomenys neatskleidžia realios situacijos.

„Mūsų bendrovės duomenimis, butų kainos ketvirtą ketvirtį penkiuose Lietuvos didmiesčiuose augo 0,4 procento”, – tikina pašnekovas.

 


 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt