Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Ar pigus būstas gali tapti gera investicija?
2013-11-06 Šaltinis: Ekonomika.lt

Naujausio nekilnojamojo turto rinkos tyrimo duomenimis, vidutinė lietuvio paskola yra apie 155 tūkst. litų, už kurią perkamas arba vidutinio dydžio butas arba jau pastatytas namas iki 170 kv. metrų.


Ar pigus būstas gali tapti gera investicija?

Nors didžioji dalis, apie 67 proc. lietuvių renkasi butus, apklausos rodo, kad dauguma vis dėlto svajoja apie nuosavą namą ar kotedžą netoli miesto. Dėl to paskutiniais metais jaučiamas NT rinkos atsigavimas tokiuose Vilniaus rajonuose kaip Pavilnys, Markučiai, Rasos, taip pat Naujoji Vilnia, Salininkai, Grigiškės, Burbiškės.

Čia esančiuose soduose žemės sklypą ar nedidelį namą galima įsigyti kur kas pigiau nei Avižieniuose, Pilaitėje ar Bajoruose. Tačiau kurie iš šių dar tik besivystančių sostinės rajonų per artimiausius penkerius metus pasistiebs labiausiai? Juk kol kas visi jie turi bent po vieną didelį minusą – negali pasiūlyti geros infrastruktūros, visų miesto komunikacijų, saugumo, gero susisiekimo.

Kainos mažos, perspektyvos taip pat?

Antrinėje rinkoje pigiausią būstą Vilniuje – nuo 1500 iki 2000 Lt/kv. m – galima rasti N. Vilnioje, Naujininkuose, Salininkuose, Grigiškėse. Individualių namų kainos šiuose ir kituose Vilniaus pakraščių rajonuose labai įvairios. Galima rasti namų ir iki 300 tūkstančių, ir iki milijono.

„Besiplečianti infrastruktūra šiuose rajonuose tampa patraukli ir didesnes pajamas turintiems pirkėjams. Kai kuriuose rajonuose, tokiuose kaip Rasos ar Markučiai, yra įvairių butų pasiūlymų – nuo jau minėtų pigių butų, kuriuos galima įsigyti už kelis tūkstančius litų už kvadratinį metrą, iki prabangesnių naujos statybos butų, kurių kainos gali siekti ir 6-7 tūkst. litų už kv.m. Taip yra dėl puikių šio rajono perspektyvų, šalia esančio Senamiesčio, bei gražios gamtos kaimynystės“, - sakė „Inreal“ NT brokeris Robertas Karalius.

NT vystymosi tendencijos leidžia manyti, kad kai kuriuose Vilniaus mikrorajonuose NT kainos artimiausiu metu kils. Dauguma jų – Vilniaus pietuose ir rytuose. „Juose NT aktyvumas dar nėra labai didelis, atitinkamai ir kainos mažesnės. Pagrindinės priežastys, dėl ko minėti mikrorajonai turi daugiausiai perspektyvų – tai teritorijų konversija ir investicijos“, - mano Arnoldas Antanavičius, „Inreal“ konsultacijų ir analizės departamento vadovas.

Kainas nulems investicijos

Pagal teritorijų planavimą yra numatyta, jog didžioji dalis šiose teritorijose esančių pramoninių objektų būtų konvertuojami į komercinę ar gyvenamąją statybą. Tokiu būdu vienu šūviu nušaunami trys zuikiai: pritraukiama naujų investicijų, seni pramoniniai objektai, kurie mažina rajono patrauklumą yra pertvarkomi, o naujai atsiradę objektai didina rajono prestižą.

Vykstant teritorijų konversijai, mažai patrauklus NT tampa kur kas patrauklesniu ir brangesniu. Tai didina bendrą mikrorajono NT kainų vidurkį. Be to, pozityvūs pokyčiai persiduoda ir jau esantiems kaimynystėje objektams, tad šie procesai dar labiau skatina naujas investicijas.

„Čia daugėja investuotojų. Matydami teigiamas tendencijas ir tai, kad yra gana daug potencialo NT brangimui, kuris vyksta ne tik dėl išorinių – rinkos atsigavimo, bet ir dėl vidinių – investicijų – priežasčių, vystytojai vis dažniau renkasi minėtas teritorijas“, - sakė A. Antanavičius.

Patraukliausi – artimiausi

Nors net ir ne itin gerą reputaciją turėję sostinės rajonai Salininkai ar N. Vilnia pamažu atsigauna ir juose atsiranda vis daugiau naujų namų bei tvarkingų gyventojų, populiarumo ar investicijų artimiausiu metu nesulauks.

„Manau, kad daugiausiai perspektyvų NT kainų kilimui 5 metų perspektyvoje turi Pavilnys, Burbiškės, Markučiai ir greta jų esančios teritorijos. Šie mikrorajonai gana intensyviai plėtojami bei rinkoje nuolat pasirodo naujų projektų. Taip pat jie yra itin gerose susisiekimo atžvilgiu vietose, o tai yra labai svarbus rodiklis potencialiems naujakuriams“, - sakė A. Antanavičius.

Naujų projektų su daline apdaila kainos minėtuose rajonuose panašios. Markučiuose butai ir loftai kainuoja 3600-5000 Lt/kv. m, Pavilnyje – 4.000 Lt/kv. M, kotedžai bei namai – 2600-2900 Lt/kv. m, Burbiškėse butų kainos svyruoja nuo 4200-5300 Lt/kv. m. Antrinėje rinkoje sodo namai, namai ir kotedžai čia kainuoja nuo 100 tūkst. iki 3 mln. litų.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt