Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Ar matėte? NSO stiliaus apleisti išskirtinės architektūros namai
2020-04-19 Šaltinis: Technologijos.lt

Vaiduoklių miestelių atsiranda dėl pačių įvairiausių priežasčių. Dingsta miestelį maitinusi pramonė, pasikeičia valdžia, stichinės nelaimės paverčia gyvenimą vienoje vietoje neįmanomu – priežasčių gali būti įvairių. Tačiau Sandži NSO kvartalui nenutiko nieko panašaus. Neįprasta architektūra pasižyminti vieta galėjo būti puikia vieta gyvenimui.


Ar matėte? NSO stiliaus apleisti išskirtinės architektūros namai title=

Sandži – tai Naujojo Taipėjaus (Sinbėjaus) rajonas.

 

Šiaurės vakarų Taivane esanti vieta yra gana nuošali, tačiau turi gražų paplūdimį.

 

Čia dažnai apsistoja atostogautojai – būtent jiems ir buvo statomi šie NSO stiliaus namai. 1978 metais Sandži ėmė dygti neįprastų namų kvartalas. Šie dviaukščiai namai priminė kažką iš senų animacinių filmukų ar rimtų fantastinių filmų.

 

Ryškios spalvos ir skraidančios lėkštės formos moduliai buvo išties neįprastas vaizdas. Šio kvartalo plėtotojai manė, kad tai taps patrauklia atostogų vieta. Jie planavo nuomoti butus šiuose nameliuose regione tarnaujantiems amerikiečių kariams ir kitiems turistams. Tačiau tie Sandži NSO namai niekada nebuvo užbaigti. Po poros metų nuo statybų pradžios investuotojai ėmė trauktis. Idėja vis tiek buvo gera, tačiau jiems atrodė, kad nieko neišeis. Kodėl? Dėl prietarų.

 

Keli šių namelių statytojai nusižudė, dar pora žuvo automobilių avarijose. Žinoma, tai yra tragiškos nelaimės, bet kodėl tai turėtų rūpėti investuotojams?

 

Sandži NSO kvartalas | GALERIJA |

Pasirodo, kadaise netoli šios vietos stovėjo kinų drakono skulptūra. Senas meno kūrinys buvo nugriautas platinant kelią į šį naują kurortą. Ne vienam investuotojui tai pasirodė prasta mintis – juk taip galima užsitraukti prakeiksmą!

 

Vėliau įvykusios mirtys buvo siejamos su tuo nugriautu drakonu ir investuotojai nebenorėjo turėti nieko bendro su šiuo projektu. Bijojo drakono keršto. Negana to, jau pačioje statybų pradžioje buvo kilę gandų, kad šių pastatų vietoje kadaise buvo olandų karių kapinės. Išniekinti kapai, nugriautas drakonas, savižudybės ir automobilių avarijos - to pakako, kad investicijos išdžiūtų kaip prakaito lašas ant statybų rangovo kaktos. Ir Sandži NSO kvartalas buvo apleistas.

 

Sandži NSO kvartalas | GALERIJA | PasaulisKišenėje.lt

 

Juokinga, tačiau tuomet šios neįprastos architektūros pastatus ėmė lankyti turistai. Ryškiaspalviai nameliai tarsi prašėsi būti fotografuojami. Tačiau 2008 metais jie jau ėmė trukdyti augančiam Naujajam Taipėjui. Nepaisant protestų, NSO nameliai buvo nugriauti – 2010 metais pranyko paskutinis ir toje vietoje ėmė dygti infrastruktūra ir nauji pastatai.

 

Technologijos.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt