Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Ar jau tinkamas metas pirkti butą ?
2010-03-02 Šaltinis: aruodas.lt

Butų rinką vis dar krečia pokyčiai, o perkantieji gali derėtis dėl mažesnės buto pirkimo kainos – prie tokios išvados prieinama, išnagrinėjus butų pasiūlos ir pardavimo kainas bei pasiūlymų skaičių.


Ar jau tinkamas metas pirkti butą ?
Foto: Corbis

Iš skelbimų kainų statistikos matyti, kad siūlomos butų pardavimo kainos vis dar mažėja. Palyginus šių metų vasario duomenis su praėjusių metų vasariu matyti, kad skelbimuose siūlomos butų kainos per metus nukrito 25–30 proc. (vidutiniškai 25 proc. Vilniuje ir Kaune, 30 proc. Klaipėdoje).
Be to, bent dešimtyje procentų per paskutines 30 dienų įdėtų skelbimų jau buvo mažinama kaina.

Konsultacinė nekilnojamojo turto rinkos analizės ir tyrimų bendrovė "Redos“ fiksuoja duomenis, už kokią kainą siūloma įsigyti naujos statybos būstą ir už kokią jis nuperkamas. Vasario mėnesio statistika rodo, kad parduotų naujų butų kaina didžiuosiuose Lietuvos miestuose buvo vidutiniškai 20 proc. mažesnė nei pasiūlos.

Iš ko galima rinktis?
aruodas.lt šiuo metu publikuojama daugiau kaip 8 800 skelbimų apie Vilniuje, 1 500 – apie Kaune, 4 100 – apie Klaipėdoje parduodamus butus. Nors tai nebūtinai skirtingi pasiūlymai (tą patį objektą gali pardavinėti savininkas ir agentūra), tačiau norintieji pirkti butą turi iš ko rinktis.
Vis dėlto skelbimų statistika rodo, kad parduodamų butų pasiūla mažėja: nuo praėjusių metų vasario parduodamų butų Vilniuje sumažėję apytiksliai 25 proc., Kaune – apie 40 proc., o Klaipėdoje – maždaug dvigubai.

"Redos“ turimais duomenimis, šiuo metu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pasiūloje yra apie 130 daugiabučių gyvenamųjų namų projektų, kurie yra statomi ar jau pastatyti ir jų vystymas nėra sustabdytas. Juose parduodama daugiau nei pusketvirto tūkstančio naujos statybos butų, iš kurių daugiau kaip 60 proc. sudaro butai Vilniuje.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt