Sodybos priežiūra

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pirmiausia, tai reikia kruopščiai suplanuoti darbus ir žinoti, kokiu metų laiku kokius darbus padaryti.

 

Sklypo vietovės, klimato, dirvožemio savybės ir ypatumai lemia ne tik augalų augimą, bet ir darbų atlikimo laiką. Todėl patartina šiuos veiksnius įvertinti, o vėliau nuspręsti, ką ir kaip daryti.

Tačiau kiekvienu metų laiku yra įprastinių darbų, kuriuos būtina atlikti nepaisant nei klimato, nei vietovės, nei dirvos skirtumų.

 

 

 

 

Pagrindiniai sklypo priežiūros darbai yra šie:

 

1.      Švaros ir tvarkos palaikymas.

2.      Vejos ar pievos priežiūra.

3.      Apsauga nuo piktžolių, ligų ir kenkėjų.

4.      Želdinių laistymas.

5.      Augalų tręšimas.

6.      Augalų apsauga nuo ligų ir kenkėjų.

7.      Dekoratyvinių augalų karpymas.

8.      Kiti sezoniniai darbai.

 

Jei gyvenate bute, ir tik ruošiatės turėti antrąjį būstą, pravartu žinoti, kad tvarkymuisi sodyboje teks skirti gerokai daugiau laiko, o kompleksinę priežiūrą teikiančių firmų Lietuvoje kol kas nedaug, jos nepajėgios priimti daugiau užsakymų nei turi ir nesivargina važiuoti į užmiestį. Turėdama sodybą, viena šeima paprastai prižiūri tokio pat ar didesnio dydžio teritoriją, nei priskiriama daugiabučiam gyvenamajam namui. Be to, individualioje valdoje aplinka puoselėjama kur kas kruopščiau nei bendra teritorija. Tarp turinčių nuosavą valdą juokaujama, kad sklypo tvarkymas – nesibaigiantis procesas.

 

Siekiant sumažinti kiemo įrenginių remonto išlaidas, būtina rinktis aukštos kokybės statybines ir apdailos medžiagas. Prastos kokybės betono gaminiai po pirmos žiemos pradeda trupėti, mediena – juoduoti ir pūti, nuo atsainiai paruoštų paviršių – lupasi dažai, rūdija metalinės detalės. Tačiau nepatyrę naujakuriai dažnai daro šią klaidą, kadangi ne kiekvienas būna finansiškai pajėgus tinkamai sutvarkyti sklypą. Tokiu atveju geriau metus kitus palaukti, sukaupti reikalingą lėšų kiekį ir papuošti sklypą kokybiškais gaminiais.  

 

Jau įsirengus sklypą kai kuriuos priežiūros darbus galima ženkliai palengvinti, įsigyjant tam reikalingą techniką, įrankius ir įrengimus. Štai didelius vejos plotus daug patogiau nupjauti traktoriuku, nuo rūpesčio laiku palaistyti augalus išgelbės įrengta moderni laistymo sistema, o aukšto slėgio plovimo technika lengvai ir greitai pašalins dulkes ir nešvarumus nuo trinkelių. Tam būtina susiplanuoti išlaidas.

 

Pagrindinis darbas, kuriuos tenka atlikti reguliariai, kas savaitę, ar dažniau yra žolės pjovimas. Tačiau sklype tikriausiai bus ir gėlynas, ir gyvatvorė, ir dekoratyvinių augalų, kuriems reikės daug meilės ir dėmesio. To už jus neatliks nei moderniausia priežiūros technika, nei samdoma kompetentingų specialistų komanda. Be to, augalų priežiūros darbai teikia malonumą, padeda atsipalaiduoti po įtempto darbo grafiko, pašalina stresą. Darbas sode gali būti derinamas su pramogomis, kurias teikia nuosavas žemės lopinėlis, ir yra puiki laisvalaikio praleidimo priemonė visai šeimai. 

 

Taigi, kalbant apie apželdintą sklypo dalį, augalų sodo dydis, asortimentas ir priežiūros sudėtingumas yra balansas tarp trijų pagrindinių veiksnių:

1.        Finansinių galimybių,

2.        Laisvo laiko,

3.        Pomėgis puoselėti augalus.

 

Sąžiningai pasverkite šiuos veiksnius, rengdami apželdinimo projektą.

 

Net ir visas galimybes turintiems naujakuriams būtina prisiminti, kad Lietuvos klimato sąlygos nėra pačios palankiausios. Tad eksperimentai su retomis, egzotiškomis augalų veislėmis dažniausiai priverčia nusivilti net ir didžiausius entuziastus. Tad užuot ieškojus retenybių, kurios pritrenktų jūsų svečius ir kaimynus, geriau pasitikėti kraštovaizdžio architektų patarimais, ir susikurti harmoningą aplinką iš nereiklių augalų, kuri jus džiugins kone visus metus.

Raktiniai žodžiai:  Sodybos priežiūra, Aplinkos tvarkymas, Alpinariumai, Sklypo apželdinimas
 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.