Madingas neperkrautas sodas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Įrengiant šiuolaikinį sodą nepatartina rinktis daug vienodų elementų. Taip pat reikia gerai apgalvoti, kaip juos išdėstyti sodo zonose. Elementai turi papildyti sodą, pabrėžti geriausias vietas ir sukurti sode jaukumą. Pasirenkant elementus, reikia žiūrėti, kad jie tiktų prie bendro sodo stiliaus. Nors paskutiniu metu labai populiarūs įvairūs dekoratyviniai elementai, tačiau reikia atsiminti, kad kartu nedera natūralių medžiagų elementai ir plastmasiniai baseinai ar baldai.

Kad neatsiliktume nuo mados, nuolat sodo atnaujinimui reikia skirti gana daug lėšų. Jeigu šeimininkas turi gerą skonį, tai ir su paprastomis natūraliomis medžiagomis galima gauti gerą efektą. Pavyzdžiui, galima išdėlioti rastus lauko akmenis arba sukurti įdomias šakų kombinacijas ir gauti asmeninį individualų sodo papuošimą, kuris ne tiktai džiugins jus, bet kartu juo galės gerėtis ir svečiai, ir kaimynai. Įdomus akmuo sode gali sukurti patrauklų vizualų efektą- daug jaukesnį ir natūralesnį, negu dar visai neseniai buvę madingi namus saugoję spalvoti nykštukai. Parduotuvėse nuperkamus dirbtinius grybus galima pasigaminti ir patiems, kombinuojant skirtingos formos ir skirtingo dydžio akmenis, kuriuos galima „įsodinti” žolyne ar tarp gėlių.

Sode labai tinka natūralus nedažytas medis. Jis tik truputėlį tonuojamas antiseptiku. Jeigu jums teko keliauti po Viduržemio jūrą ir ši kelionė paliko jums neišdildomą įspūdį, tai galima pasirinkti baltą spalvą. Jį visada asocijuojasi su jūra, karščiu ir saule. Jeigu planuojate, kad mediniai daiktai visą laiką bus po atviru dangumi, tai būtina juos apdirbti tam tikromis medžiagomis, kurios mažintų oro sąlygų (lietaus, drėgmės, vėjo, kaitrios saulės) įtaką. Drėgnu metu patartina tokius daiktus perkelti po pastoge. Iš audinių tinkamiausias nebalintas linas. Gana gerai dera ir balti bei melsvi tonai – vienspalviai ir raštuoti. Savaime suprantama, kad tai tik patarimai, todėl kiekvienas elgsis atitinkamai pagal savo skonį. Svarbiausia – duoti laisvę fantazijos skrydžiui netgi tada, jeigu jums sode norisi ryškių ir sodrių spalvų. (Ryškios ir sodrios spalvos tinka vaikų žaidimų aikštelėms, bet ne tiktai).

Funkcionalių elementų pasirinkimo pagrindinis kriterijus yra šeimininkų nuožiūra, kokiems tikslams galvotas sodas. Jeigu šeimoje yra mažų vaikų, būtina įrengti vieną ar kelias žaidimų aikšteles ir smėlio dėžę. Šiuo metu labai populiarios yra smėlio dėžės su dangčiu, kad į jas nepatektų šiukšlių.
Žmonėms patinka jausti vandens artumą. Tai galima realizuoti įrengiant sode baseiną. Jeigu planuojate įrengti židinį, tai patartina jį įrengti ne tik kaip šildymo ar dekoratyvinį elementą, bet ir kaip improvizuotą krosnį maistui gaminti po atviru dangumi.

Šiuo metu labai populiarūs įvairios besisupančios kėdės ir tinklai, kuriuose patogu atsipalaiduoti karštą vasaros dieną ir paskaityti laikraštį. Labai aktualūs natūralių medžiagų tinklai. Sodo elementams galima priskirti ir suoliukus, staliukus, sporto aikštelių atributus ir t.t. Tačiau dar kartą norisi perspėti- nepadauginkite. Kuo didesnis sodas, juo daugiau skirtingų dekoratyvinių elementų galima jame patalpinti, bet neužmirškime saiko ir stenkimės viską sudėlioti tam tikrose zonose. Nedideliame sode labai atsakingai reikia rinktis sodo elementus, nes norėdami sukurti efektą, galima gauti defektą.

Tikriausiai nė vienas sodas neapsieis be apšvietimo. Apšvietimo galimybių yra labai daug ir labai įvairių: nuo tradicinių iki individualių bei labai unikalių. Apšvietimo elementams naudojamas ir stiklas, ir medis. Šviestuvai gali būti ir kaip labai originalus akcentas ir kartu atlikti savo funkcijas. Šiuo metu įdomūs ir populiarūs tokie šviestuvai, kurie per dieną sugeria dienos šviesą, o tamsiomis nakties valandomis ją išspinduliuoja. Tokie šviestuvai labai efektyvūs- nereikia nei elementų, nei elektros.

Daug įvairių sodo elementų galima įsigyti statybinių medžiagų ir sodo reikmenų parduotuvėse. Tai ir šviestuvai, ir sporto bei vaikų žaidimų aikštelių įrengimas, skulptūros, mini baseinai, pašiūrės ir kita. Tačiau reikia suprasti, kad tokiose parduotuvėse prieinamos prekės yra standartinės. Tai masinė produkcija, kurią galima matyti daugumoje sodų aplinkui. Jeigu norite sukurti individualų įvaizdį, reikia visus standartinius elementus kombinuoti su unikaliais, kuriuos sukursite patys arba užsakysite specialiai savo sodui. Pavyzdžiui, užsakysite unikalią skulptūrą pas akmenkalį, pas dailidę užsakysite ypatingus medžio dirbinius, pas kalvį – įdomią tvorelę ir panašiai. Aišku, reikia suprasti, kad tokių dirbinių lauksite ilgiau, bet laukti verta. Paskutiniu metu taip jau susiklostė, kad natūralių ir dirbtinių medžiagų kainos mažai skiriasi (truputėlį brangesnė natūralių medžiagų apdaila). Todėl pasirinkimas – tiktai jūsų skonio reikalas.

 

Raktiniai žodžiai:  Šiuolaikinis sodas, Aplinka, Aplinkos tvarkymas, Sodas, Sodybos priežiūra, Aplinkos tvarkymas, Alpinariumai, Sklypo apželdinimas.