Lauko kubilas – dieviškas poilsis gamtoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kubilas – sveikata

Rytiečių išmintis teigia, kad apsilankius pirtyje prašviesėja protas, atsiranda gaivumo pojūtis, pagerėja sveikata, užplūsta jėgos, pagražėja oda. Kaitinimasis kubile malonus ir tiems, kurie sunkiai ištveria saunos karštį arba rusiškos pirties drėgnumą. Karštas vanduo, kvepiantis mediena ir augaliniais ekstraktais, skatina kraujagyslių plėtimąsi, kraujo cirkuliaciją ir organų aprūpinimą deguonimi. Medikai išsiaiškino, kad tokia paprasta procedūra turi puikų profilaktinį poveikį nuo gripo, slogos, o taip pat padeda sergant reumatu, nervų ir širdies – kraujagyslių ligomis, medžiagų apykaitos sutrikimais. Japonų medikų nuomone, dėl dažno tokių pirčių naudojimo, jų šalyje nedaug sergančių širdies ligomis ir reumatizmu.

 

Japoniška pirtis (kubilas)

Kubilas, arba naminė japoniška pirtis, yra gana paprastas įrenginys. Tai – medinė statinė su karštu vandeniu. Japoniškos pirties procedūra prasideda nusiprausimu duše arba gausiu apsipylimu iš rėčkutės. Tik po to einama į kubilą. Kaitinamasi tokioje pirtyje sėdomis arba pusiau atsigulus, atidžiai žiūrint, kad širdies plotas liktų virš vandens.

 

Vanduo įkaista iki 40-50°C. Ant galvos paprastai uždedama šaltu vandeniu sudrėkinta kepuraitė. Viena iš svarbiausių sąlygų – medinė statinė turi būti švarioje, vėsioje ir gerai vėdinamoje patalpoje arba geriausiai lauke, po atviru dangumi. Po 10 minučių kaitinimosi jūsų pulsas gali pakilti iki 120 dūžių per minutę, todėl neįpratusiems gali šiek tiek svaigti galva. Po šios pirties rekomenduojama pailsėti.

 

Kubilo priežiūra

Kubilą kūrenant gerai išdžiovintomis malkomis, kubilas prikaista per 2-4 val., priklausomai nuo oro temperatūros. Pečių rekomenduojama valyti kas 3-5 pakūrimą, su specialia lopetėlę – per viršų. Įvertinant gaminio kokybę, pakuros daryti iš šono nerekomenduojama, kadangi tai trukdytų kubilo išbrinkimui ir po kelių metų toje vietoje medinė kubilo dalis gali suskilti. Medinį Sibiro eglės ar Sibiro maumedžio kubilą pirmiausiai reikia išbrinkinti. Taip pat šiltuoju metų laiku medinį kubilą visada turite laikyti sklidina vandens, kad jisai neišdžiūtu.

 

Mažiausiai priežiūros reikalauja plastikinis (polipropileno) kubilas. Jo nereikia nei brinkinti nei specialiai prižiūrėti, paprasčiausiai išsimaudžius išleidžiate vandenį ir viskas. Norint, kad gaminys būtų patvaresnis, rekomenduojama kubilą iš išorės impregnuoti bent kartą per metus. Medinius kubilus reikėtų bent 15 centimetrų pakelti virš žemės, įrengiant polius. Tuo tarpu plastikiniui kubilui pastatyti reikalingas lygus paviršius.

 

Kubilas – kiekvienam

Kiekvienas pasirenka kubilą pagal savo poreikius. Prieš perkant kubilą pirmiausiai reikia atsižvelgti kokio dydžio kubilo Jums reikia ir kiek laiko norite skirti kubilo priežiūrai.