Krioklys Jūsų sode – neįmanoma misija?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Yra paplitęs posakis: kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Ir jis labai tinka, kai yra kalbama apie sodo dizainą. Juk būtų nelogiška, kad visi mėgtume tą patį. Tad taip ir susiklostė, jog vieni žmonės savo sodą paverčia didžiuliu gėlynu (ir patiria estetinį pasigėrėjimą), antri – visą žemės sklypą užsėja įvairiausiomis daržovėmis (gauna maistinę naudą), o treti – į pagalbą pasitelkia kiek neįprastas dizaino detales. Taigi šiandien kalbėsime apie trečiąjį tipą ir siūlysime įsirengti nediduką krioklį.

 

Visų pirmiausia išgirdus žodį krioklys, žmonės iškart pradeda mąstyti apie iš didelio aukščio krentantį vandenį. Be abejonės tai yra lyg susidaręs stereotipas. Tačiau turbūt sutiksite, jog einant mišku yra tekę matyti akmenimis sruvenančių šaltinėlių. Būtent tokį ar bent jau panašų vaizdą siūlome pasidaryti sode.

 

Nusprendę, jog norite atnaujinti savo sodo dizainą bei į jį įnešti naujų elementų, šis pasiūlymas kaip tik Jums. Tad vertėtų aptarti pačią darbo esmę. Dažniausiai maži kriokliai daromi lyg takelis į didesnį vandens telkinį, kuris gali būti nedidelis prūdas ar tvenkinukas Jūsų sodo centre. Visai nebūtina, kad jis būtų didelis. Visai užtenka metro spindulio apskritimo formos vandens telkinio, kuris gali būti ir gilus, ir nelabai. Jei nuspręsite išsikasti gilesnį, galėsite veisti spalvotus karosus bei sodinti vandens lelijas. O tai tikrai daro retas sodininkas. Tad galime daryti išvadą, jog tapsite originaliu savo kaimynų tarpe.

Po to, kai išsikasite vandens tvenkinuką, reikėtų pradėti formuoti takelį, kuriuo bėgs vanduo. Geriausia visą šį kompleksą įkurti nuokalnėje, nes tokiu atveju nereiks papildomų priemonių, kurie skatins vandens tekėjimą. Tad darydami visą krioklio pagrindą į pagalbą galite pasitelkti cementą ir akmenis.
 

 

Štai yra ir tvenkinys, ir krioklio vieta. Belieka pasirūpinti vandens cirkuliacija. Tam Jums prireiks vandens siurblio, vamzdžio bei nedidelio filtro. Vamzdį reikėtų įkasti nuo tvenkinio iki pat krioklio viršaus. Tuomet prijungti siurblį ir filtrą. Jei manote, jog galite išsiversti be filtro, esate visai teisūs, tačiau tokiu atveju grės kita problema – akmenys apsineš neestetiškai atrodančiais dumbliais. Tad viską padarius belieka įjungti siurblį ir gėrėtis naujuoju sodo dizaino elementu.

 

Žinoma, čia pateikti tik pagrindiniai elementai ir žingsniai, kuriais turėtumėte eiti, nusprendę, jog norite paįvairinti savo sodą. Tačiau siekdami itin kerinčio ir unikalaus kriokliuko, turėtumėte pasikonsultuoti su sodo prekių arba tvenkinius kasančiais specialistais. Būtent šie žmonės gali duoti itin gerų bei išbandytų pasiūlymų.