Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Spalvos- neatsiejama sodo dalis
2014-05-20 Šaltinis: Sodininkyste.lt

Ar kada esate susimąstę apie spalvas ir jų vietą mūsų gyvenimuose? Žiemos ryta prabudę išvystame baltutėlį sniegą, rudenį medžių lapai nudažo kraštovaizdį raudonomis, morkinėmis bei rudomis spalvomis, o pavasario nebeįsivaizduojame be rožinių obelų ir kriaušių žiedų. Daugeliui iš mūsų spalvos yra ne tik šalutinis. Jos daro itin didelę įtaką mūsų nuotaikai.


 Spalvos- neatsiejama sodo dalis title=
Nuotr. gerbuvioirengimas.lt

Šviesūs bei mieli atspalviai ją pakelia, o tamsūs ir niūrūs- kiek gadina.

Aptarkime, kaip sode susikurti jaukią atmosferą. Šiam tikslui pasiekti pasitelksime visiems gerai pažįstamas ir ankščiau jau minėtas spalvas. Pradėkime nuo to, jog neatsiejama sodo dalis yra alpinariumas. Jame sodiname įvairiausias gėleles ir džiaugiamės jų keliamu estetiniu pasigėrėjimu. Išties retai deriname gėlių spalvas.

Bent truputį dėmesio skyrę šiam punktui ir atkreipę dėmesį į gėlėlių spalvas, galėsite padaryti savo sklypelį daug patrauklesniu. Ypač nuostabus derinys yra violetinės ir geltonos gėlės. Gelsva spalva bus lyg saulės ir šviesos simbolis, o violetinė asocijuosis su tyrumu. Taip pat ne ką prastesnis derinys yra ryškiai raudonos ir tamsiai mėlynos spalvos. Raudona- aistra, o mėlyna- gilumas, paslaptingumas.

 Be abejo, sodą galite puošti ne tik gėlėmis. Dabar aptarsime dekoravimo priemones. Priklausomai nuo to ar Jūsų sklypas mažas, ar didelis reikėtų pasirinkti ir puošimo detales. Pavyzdžiui jei turite didelę erdvę, galite ją suskirstyti į keletą plotelių. Vieną iš jų apsodinti gelsvų atspalvių augalėliais, kitą melsvų, o trečią raudonų. Žinoma, kalbant apie sodo plotelio dekoravimą svarbu ne tik gėlės, bet ir kiti komponentai, kuriais gali būti įvairios kėdės, suoleliai ir panašiai. Jei turite namą, aplink kurį yra didelis žolyno plotas, galite pasirinkti du atspalvius ir jais komponuoti vaizdą. Kad ir derinys- raudonos su geltona spalva.

 Ryškiai raudonos kėdės, iš kurių sudėtas ratelis, o viduryje geltonas stalelis, ant kurio pastatytas vazonas su raudonomis petunijomis. Vaizdas būtų išties pritrenkiantis ir neeilinis. Kaip bebūtų gaila, parduotuvėse itin mažas spalvotų laukinių baldų pasirinkimas. O jei jų ir randate, tai kaina tiesiog neįkandama. Norėtume pasiūlyti kitą būdą, kuris bus ir pigesnis, ir gausite panašų vaizdą. Tai būtų dekupažas. Šio dažymo priemonių yra itin daug, tad turėsite platų dažų ir atspalvių pasirinkimą.

 


Viena originaliausių idėjų yra kompostavimo dėžės dekoravimas. Dažniausiai dėžė, kurioje kaupiamos įvairiausios organinės trąšos, yra pagaminta iš medžio. Tad kodėl jos nepadarius sodo akcentu ir nenudažius patinkančia spalva? Atrodys ir daug originaliau, ir tvarkingiau. Šiam dažymui galite rinktis arba būtent dekupažui skirtus daržus arba tiesiog medžio dažymo lakus. Prie pasirinktosios dėžės spalvos galėtumėte priderinti sodo gėles ir taip susikurtumėte itin unikalų savo kiemo dizainą.

Spalvų pagalba susikuriame sau nuotaiką, tad susikurkime ją kuo geresnę ir nuostabesnę!

 

 

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt