Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news

 

7 klausimai jaunai interjero dizainerei
2011-09-30
7 klausimai jaunai interjero dizainerei

Šiandien pristatome jaunos interjero dizainerės Indrės Brazaitytės trumpą interviu linksmais ir rimtais klausimais apie interjero dizainą ir dizainerės interjero projektų pavyzdžius.

1. Keletas žodžių apie save, išsilavinimą, patirtį, idėjas.

 

Esu Indrė Brazaitytė, jauna interjero dizainerė. Baigiau interjero dizaino studijas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Šiuo metu stengiuosi įsitvirtinti interjero dizaino srityje. Nors dar visai neseniai buvau studentė, jau esu įgavusi užtektinai patirties. Teko atlikti kelias praktikas bei bendradarbiauti su UAB „Dizaino metrai“. Praktikų metu projektavau butus, namus, rengiau visus reikiamus brėžinius, vizualizacijas, bendravau su klientais. Tuometinė šios įmonės direktorė A. Šukštulytė turėjo nemažai kantrybės dirbant su nepatyrusia studente, tačiau šių praktikų metu buvau priimta kaip pilnavertė komandos narė. Su šia įmone teko dalyvauti parodoje „RESTA 2011”, konsultuoti žmones visais interjero dizaino klausimais. Baigus studijas, taip pat gavau kelis pasiūlymus: parengti apšvietimo projektą gyvenamajame name bei projektuoti baldus. Mano idėjos bei projektai yra paremti keliais kertiniais žodžiais – kokybė, estetika bei funkcionalumas. Domėjimasis visomis dizaino sferomis, tendencijomis formuoja ir mano pačios požiūrį į interjero dizainą, įkvėpia kūrybai.

 

Namas 2 (Interjere tarpusavyje suderintas saltu pavirsiu modernumas ir kaligrafijos motyvai)

 

2. Ką Jūs darytumėte, jei taptumėte Penktadiene ir Robinzonas Krūzas norėtų įsirengti nepakartojamą interjerą savo trobelėje negyvenamoje saloje?

 

Turiu pripažinti, jog reikėtų įdėti ne tik daug darbo, bet ir fantazijos. Kadangi reikėtų naudoti tik vietines, saloje esančias medžiagas, labai apsidžiaugčiau, nes interjeras būtų šimtu procentų ekologiškas . Interjere, be abejo, vyrautų žali tonai, neišvengčiau ir žemės paletės atspalvių, pagrindinis svetainės akcentas būtų plokščias staliukas – akmuo, atitemptas iš paplūdimio, iš saloje augančių medžių šakų susukčiau lizdo formos lovą, kuri puikiai susilietų tiek su bendra trobelės, tiek su visos salos aplinka. Smulkiam dekorui būtų panaudotos vietinės kriauklės, atliekančios tiek vazų gėlėms, tiek pakabukų rankšluosčiams funkcijas. Apšvietimui būtų panaudoti spalvoti buteliai, jūros išmesti į krantą, į juos įstatant žvakes (jei netyčia Robinzonas jų turėtų). Tai interjerui suteiktų ne tik žaismingumo, bet ir šiuolaikiško, prabangaus blizgesio  .

 

Namas 3 (Vaizdas i svetaines zona)

 

3. Važiuojant automobiliu, galinio vaizdo veidrodėlyje matote besiplaikstančius vėjyje ir lietuje popieriaus lapus… Atvykstate pas klientą ir suvokiate, kad neturite interjero projekto ir nebeegzistuoja jokia projekto kopija, bet Jūs būtinai turite gauti šį užsakymą. Ką darytumėte?

 

Nors situacija būtų labai nemaloni, klientui nemeluočiau. Susitikimo metu viską, ką buvau sugalvojusi nupasakočiau kuo vaizdingiau, pasinaudočiau lapu bei pieštuku, kad būtų lengviau vizualiai pateikti idėjas. Galų gale, tektų susitarti susitikti dar kartelį po kurio laiko tam, kad spėčiau atkurti projektą. O tai padaryti sunku nebūtų, nes kai projektas pabaigtas, žinai jį iki smulkmenų – tereikia tik vėl viską išdėstyti ant popieriaus.

 

Namas 4 (Vaizdas i virtuves zona)

 

4. Ką Jūs darytumėte, jei Jūsų klientas atmeta visas Jūsų puikaus intejero projekto idėjas?

 

Darbas su klientu – tai nuolatinis bendravimas ir stengimasis suprasti, ko kitas žmogus nori. Pavyzdžiui, itin atidžiai reikia įsiklausyti į klientą, kuris nori interjero projekto savo namams, kadangi namų erdvė – tai intymi, saugi, jauki aplinka. Jei klientas atmestų visas mano siūlomas idėjas, mano manymu, tai reikštų, jog mes iki galo nesusikalbėjome, neįsiklausėme į tai, ko vienas nori, o ką kitas gali pasiūlyti. Tektų tik vėl sėsti prie stalo su kavos puodeliais ir diskutuoti.

 

Muzikos kavine 1 (Vaizdas i zona, kurioje kavines klientai gali muzikos klausytis atskirai nuo visu kavineje esanciu klientu)

 

5. Kaip apibūdintumėte savo interjero stilių?

 

Manau, jog mano kuriamų interjerų nebūtų galima priskirti kuriam nors tiksliam interjero dizaino stiliui. Žinoma, kuriu tai, kas atspindi šiuolaikinį pasaulį, visuomenę, jos poreikius. Tačiau, kaip jau minėjau, kurdama interjero projektą aš vadovaujuosi ne galimybe projektą priskirti vienam ar kitam jau egzistuojančiam stiliui, o idėja, jog interjeras neturėtų būti įrėmintas: kiekvienas jų gali ir turi būti unikalus, novatoriškas, žadinantis vaizduotę.

 

Muzikos kavine 2 (Muzikos tematika atsispindi sviecianciuose ekvalaizeriuose, per grindis, sienas ir lubas besidriekiancioje penklineje ir garso bangas vaizduojanciuose motyvuose)

 

6. Kokio kliento norėtumėte interjero projektams įgyvendinti?

 

Svajonių klientas, mano manymu, yra atviras naujovėms, neeilinėms idėjoms, leidžia pasireikšti dizaineriui, nestabdo jo. Žinoma, kai klientas duoda dizaineriui visišką laisvę, sukurti interjerą, kuriuo užsakovas butų patenkintas, gali būti labai sunki užduotis. Tad optimaliausias variantas, mano manymu, – tai žmogus, žinantis ko nori, bet nežinantis kaip tai pasiekti.

 

Muzikos kavine 3 (Bendras kavines vaizdas)

 

7. Kodėl klientas pasielgs teisingai, kreipdamasis į Jus kambario, buto, namo ar visuomeninių patalpų interjerams projektuoti?

 

Kadangi esu jauna ir dar tik pradedu įsitvirtinti interjero dizaino srityje, esu stipriai motyvuota. Motyvuota ne tik atlikti darbą, bet atlikti jį kokybiškai ir iki galo. Įgytas bakalauro laipsnis, nuolatinis žinių gilinimas naujausiose interjero dizaino tendencijose, istorijoje bei techniniuose aspektuose suteikia man tvirtas žinias, reikalingas rengiant realius, kokybiškus interjero dizaino projektus.

 

Muzikos kavine 4 (Vaizdas i tilteli, kuris jungia antrame aukste esancia kavine ir prekybos centro erdves)

 

Vaiku kavine 1 pagrindinis vaiku kavines interjero motyvas - burbulas

 

Vaiku kavine 2 (Lubose esancios kiaurymes yra tose paciose vietose kaip ir ant grindu issideste skrituliai)

 

Vaiku kavine 3 (Vaizdas i vaiku zaidimo zona, kuri savaitgaliais virsta burbulu putejo pasirodymu scena)

 

Vaiku kavine 4 (Sviesiam interjerui aptakios formos bei didziule spalvu gama, panaudota apsvietime bei balduose, suteikia daugiau zaismingumo)

 

Kalbino NamuDizainas.lt .

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt