Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

6 svarbiausi dalykai norint susiprojektuoti gerą namą
2016-11-29 Šaltinis: KubinisMetras.lt

Nepriklausomai nuo to, jūsų biudžetas didelis ar mažas, aišku viena – nuo sprendimų, priimtų darnamo projektavimo pradžioje, priklausys jūsų kasdienio gyvenimo kokybė naujuose namuose, namo priežiūra ir išlaikymo kaina.


6 svarbiausi dalykai norint susiprojektuoti gerą namą title=
Nuotr. formerrockstar.us

1. Vieta ir sklypas

Prieš pasirenkant sklypą reiktų įvertinti du aspektus – jo poziciją mieste bei specifines paties sklypo ypatybes. Atidžiai pasirinkę vietą mieste, įvertinę ją sau svarbių vietų, pavyzdžiui darbovietės, darželių, mokyklų, prekybos centrų, atžvilgiu, galite sutaupyti net 1 – 2 valandas savo laiko per dieną.

Pasirenkant konkretų sklypą reiktų turėti galvoje, kad kiekvienas sklypas yra unikalus ir visos jo individualios ypatybės darys įtaką jūsų namo sprendimams. Svarbiausi aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:
 

  • Sklypo orientacija saulės atžvilgiu
  • Sklypo topografija
  • Vaizdai, triukšmo tarša
  • Augmenija


Visi šie faktoriai darys tiesioginę įtaką kur ir kaip namas bus pozicijonuojamas sklypo atžvilgiu, kaip atrodys, iš kokių medžiagų bus pastatytas ir apdailintas.

 2. Kontekstas

Į namo vietą galima žiūrėti ir taip: jūsų sklypas atsineša rinkinį su gamta susijusių privalumų ir apribojimų, tuo tarpu namo vietos kontekstas užduoda su žmogaus veikla susijusius klausimus, į kuriuos turėsite sau atsakyti prieš pradėdami projektuoti namą. Kokia aplinka, kokie namai supa jūsų sklypą – jūsų namas bus panašus į juos, susilies su aplinka, ar atvirkščiai – bus visiškai kitoks, iškrentantis iš konteksto? Ar šis sprendimas bus priimtinas jums ir jūsų kaimynams? Ar šis sprendimas neprieštaraus saugomos teritorijos kraštovaizdžiui, galimam užstatymo plotui, riboms, kuriose leidžiama statyti?

 3. Funkcija

Tikriausiai visi žino žymiąją Louis Sullivano frazę – forma seka funkciją. Kai kurie architektai mėgsta juokauti, kad, atiduodant duoklę architektūrai kaip menui, turėtų būti atvirkščiai, t.y. funkcija turėtų sekti formą. Realybėje, vidutinio statistinio namo atveju, funkcija būna diktuojama užsakovo užduoties bei poreikių, kuriuos architektas konvertuoja į gyvenimui patogias erdves. Tuo tarpu forma atsiranda kaip tiesioginis atsakas į vietą, sklypą ir kontekstą. Tokiu būdu forma ir funkcija daro tiesioginę įtaką viena kitai.

Norėdami sudėlioti gerą funkcinį planą architektai žiūri į namą ne kaip į tam tikrą kiekį kambarių tam tikrame name, o kaip į rinkinį erdvių, skirtų konkretiems konkrečios ar tipinės šeimos užsiėmimams vykdyti. Antras svarbus aspektas, apie kurį dažnai nesusimąstome – namo sąryšis su išore, organiškas ir malonus perėjimas iš kiekvienos vidaus erdvės į išorę ir atvirkščiai.

4. Konstrukcija

Svajodami apie naujus namus žmonės paprastai svajoja apie, pavyzdžiui, šviesią erdvę virtuvę su milžiniška darbo sala bei pusryčių erdve, hobio kambarį su knygų lentynomis ar vasaros metu leidžiamą laiką terasoje. Tačiau norint pasiekti kokybiškas erdves, reikia gerai pagalvoti apie namo konstrukciją. Pastato konstrukcija turėtų namų erdves išlaisvinti, o ne apriboti. Gera konstrukcija leidžia daug laisviau dėlioti kitus architektūrinius elementus, pavyzdžiui, sienas, ten, kur jų reikia pagal funkciją, o vietas, kur norisi erdvės ar lengvų, ažūrinių pertvarų, palikti visiškai ar dalinai atviras.

 
5. Medžiagos


Pasirinktos apdailos medžiagos – tiesioginė jūsų keliamų tikslų savo namui išraiška. Kadangi medžiagų pasirinkimas yra tikrai didelis, padės, jei išsikelsite sau klausimą – ką tikitės pasiekti statydamiesi naują namą. Jeigu turite sklypą gražioje vietoje, ko gero norėsite išlaikyti kuo didesnį ryšį su išore ir rinksitės kuo daugiau stiklo su kiek įmanoma mažiau matoma laikančiąja konstrukcija. Norėdami jausti ryšį su gamta, šiltomis medžiagomis ko gero rinksitės medžio apdailą. Jeigu nenorite skirti daug laiko namo išorės priežiūrai, tikriausiai pasirinksite naudoti paprastas ar apdailines plytas. Taupydami neabejotinai namą tiesiog tinkuosite ir dažysite, tačiau net ir taip galite pasiekti gerą minimalistinį efektą.

 
6. Namo gyvenimo trukmė ir likvidumas


Projektuoti žalius namus jau yra pakankamai populiaru, ypatingai todėl, kad žalias namas yra energetiškai efektyvus namas, taigi žmonėms yra patogiau vadovautis šia filosofija, nei nesivadovauti. Tuo tarpu apie visą namo gyvenimo ciklą, ypač pradedant projektuoti pastatą, dar retai susimąstoma. Kaip jis atrodys ir veiks ateityje, pradedant ateinančiais metais, kai ten apsigyvensite jūs, ar jis bus efektyvus naudoti? Kas laukia namo po 10, 25, 50 metų? Kaip jis veiks aplinką, kaip jis atrodys, kiek laiko jis stovės, kada ir kaip bus nugriautas – į šiuos klausimus architektai taip pat ragina atsakyti.

Daugeliui daug suprantamesnis yra namo likvidumo klausimas. Ar, reikalui arba norui esant, galėsite namą lengvai parduoti? Atsižvelgus į visus viršuje išvardintus punktus – gerai įvertinus namo aplinką, protingai išplanavus erdves, pasirinkus tinkamą konstrukciją ir medžiagas, suprojektavus ir pastačius namą, žiūrint į jį kaip į visumą, – jūsų namas bus geras ir aktualus tiek jums jūsų artimiausioje ateityje, tiek ir kiekvienam žmogui – tolimesnėje ateityje.

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt