Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

2015 metų kalėdinių dekoracijų tendencijos
2015-12-08 Šaltinis: Jurgita Lapienytė, 15min.lt

Jau pirmadienį iškilmingai bus inauguruotos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, kurios sujungs Baltijos šalis su Vakarų Europos elektros tinklais, atvers priėjimą prie energetikos ištekliais turtingų elektros rinkų. Šiuo metu jungtys jau yra baigtos tiesti, jos yra testuojamos.


2015 metų kalėdinių dekoracijų tendencijos
Nuotr. 15min.lt

Gruodį pradeda veikti dvi naujos elektros jungtys – „NordBalt“ su Švedija ir ir „LitPol Link“ su Lenkija. Visi „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių statybos darbai pabaigti. Šiuo metu išbandomos technologijos – vyksta testavimo ekstremaliomis sąlygomis darbai.

„30 metų reikės eksploatuoti tas jungtis, todėl testai yra labai svarbūs. Patikimumas ir kokybė yra labai svarbu. Kaip automobilis – kai jį pagamina, tai automobiliai pirma išbandomi, kad vairuotojams atiduotų kuo geresnį. Jungčių technologijos negirdėtos neregėtos, todėl išbandyti labai svarbu“, – kalbėjo Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

„Dabar išbandomi ekstremalūs režimai. Tai yra inžinierių nustatytas grafikas, kur žiūrima, kaip veikia jungtys prie mažų, vidutinių, didelių apkrovų, kaip reaguoja tinklas į visus ekstremalius dalykus. Prilyginant automobiliui, tai akseleruojama iki galo, stabdoma iki galo. O bandomoji eksploatacija – kai automobilis išleidžiamas į gatvę“, – aiškino D.Virbickas.

Bandomoji jungčių eksploatacija, pasak „Litgrid“ vadovo, truks mėnesį arba du – tuo laikotarpiu bus stebimi jungčių parametrai.

Bandymų metu į Lietuvą jau tekėjo elektra iš Lenkijos – lapkričio 30 dieną „LitPol Link“ į Lietuvą tekėjo 150 MW galia, o gruodžio 1 dieną elektra iš Lietuvos į Lenkiją tekėjo 500 MW galia.

Kai buvo parduodama elektra į Lenkiją, Lietuvoje ji buvo brangesnė, tai reiškia, kad Lietuva elektrą pirko brangiau, o pardavė pigiau. Tai įskaičiuota į bandymų kainą.

D.Virbickas, kalbėdamas apie rinkas, su kuriomis jungtimis bus sujungta Lietuva, sakė, kad pigiausia elektra yra Švedijoje ir taip bus dar maždaug 4-5 metus.

„Po to pasikeis – Švedijoje priimtas sprendimas dėl atominių uždarymo. Atsiras daugiau tokių dienų, kai bus trumpalaikiai kainų šuoliai“, – sakė „Litgrid“ vadovas.

Pasak jo, Lietuvos elektros rinka reaguos į aplinkinių rinkų kainų svyravimus.

„Būdami maži, seksime kainų tendencijas Švedijoje ir Lenkijoje“, – sakė D.Virbickas.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt