Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Žiemą nesušalsime: kaip paruoštas vamzdynų tinklas, kurio ilgis nuo Vilniaus siektų Stokholmą
2019-10-07 Šaltinis: Chc.lt

Naujas šildymo sezonas Vilniaus mieste jau prasidėjo: nuo praėjusios savaitės šyla ne tik sostinės ugdymo ir sveikatos įstaigų patalpos, bet ir daugiabučiai, įstaigos, kiti pastatai, kurie yra prisijungę prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemos.


Žiemą nesušalsime: kaip paruoštas vamzdynų tinklas, kurio ilgis nuo Vilniaus siektų Stokholmą

„Atrodytų, paprasta – užkūrei katilinę, atsukai sklendes ir šiluma čiurlena į kiekvienus namus. Tačiau centralizuotas šilumos tiekimas yra didžiulė įvairių ir sudėtingų technologinių procesų sistema, o šilumos perdavimo vamzdynai – tarsi plačiai išsiraizgęs kraujagyslių tinklas“, – sako sostinės įmonės Vilniaus šilumos tinklai vadovas Gerimantas Bakanas.

Pasak jo, tam, kad visas šis sudėtingas mechanizmas užtikrintai veiktų, būtina nuolatinė jo priežiūra, kontrolė, remontai, renovacijos, naujų technologijų pritaikymas, reikalingo kuro, vandens kiekių užtikrinimas ir kitos priemonės. Sunku būtų rasti tinkamiausią laiką metuose atlikti sistemoje naudojamų įrenginių ir vamzdynų patikros bei remonto darbus, nes net ir vasarą centralizuoto šilumos tiekimo procesai nesustoja, jie tik veikia sumažina apimtimi (gaminamas termofikacinis vanduo karštam vandeniui paruošti vartotojų pastatuose).

Visgi liaudies išmintis primena amžiną tiesą: roges ruošti reikia vasarą, o ratus – žiemą. Tad ir Vilniaus gyventojams šilumą ir karštą vandenį tiekianti VŠT neturi laisvalaikio šiltuoju metų laiku. Maža to, jausdama atsakomybę už daugiau kaip 200 tūkst. šilumos vartotojų komfortą, ji primena visiems kitiems šilumos tiekimo grandinėje dalyvaujantiems subjektams – pastatų savininkams, administratoriams, nepriklausomiems šilumos gamintojams ir kitiems – apie būtinybę laiku ir tinkamai pasiruošti naujam šildymo sezonui.

Kaip ir kasmet VŠT savo pasiruošimo darbus užbaigia įpusėjus rugsėjui. Šiemet nuo gegužės pradžios įmonė vykdė suplanuotus profilaktinius (hidraulinius) šilumos vamzdynų bandymus – jų buvo pusė šimto. Atliktų bandymų rezultatai – nustatyti 83 įvairaus masto ir sudėtingumo defektai, jie visi yra pašalinti.

VŠT Perdavimo tinklo departamento vadovo Algimanto Sadausko teigimu, statistika rodo, kad kasmet nustatomų defektų skaičius įmonės šilumos perdavimo tinkle hidraulinių bandymų metu mažėja, pvz., 2016 m. jų skaičius siekė 115 vnt., 2017 m. – 102 vnt., 2018 m. – 87 vnt.

„Nuolatinė priežiūra didina šilumos tiekimo patikimumą, mažina nuostolius, o svarbiausia – trumpina karšto vandens išjungimo laiką gyventojams dėl vykdomų hidraulinių bandymų ir vamzdynų remonto. Šįmet vidutinė karšto vandens išjungimo trukmė dėl minėtų darbų siekė mažiau kaip dvi paras, tai bene geriausias rodiklis Lietuvoje“, – teigia A. Sadauskas.

Iki šildymo sezono pradžios įmonė užbaigė du didelio masto ir svarbos šilumos tinklų rekonstravimo projektus: vienas iš jų apima teritoriją nuo Elektrinės g. iki pat Geležinio Vilko g. ir Savanorių pr., antrasis – Vandentiekio ir Eglių gatves.

„Visi šie projektai yra labai svarbūs, kadangi rekonstruojamų šilumos tinklų amžius siekia 30–60 metų. Neabejotinai šių rekonstrukcijų naudą pajus daugiau kaip 100 tūkst. namų ūkių, kas sudaro apie 20 proc. visų Vilniaus miesto gyventojų“, – sako A. Sadauskas.

Šįmet VŠT rekonstravo 53,73 km (pagal sąlyginį 100 mm diametrą) vamzdynų, o nutiestų naujų vamzdynų ilgis siekia 1,77 km. Prie šilumos perdavimo tinklo bendrovė prijungė 19 naujų objektų (1 mokyklą, 1 vaikų darželį, 12 gyvenamųjų namų, 4 administracinius ir kitos paskirties pastatą) – bendra prijungtų šilumos įrenginių projektinė šilumos galia siekia 9,305 MW.

Šiais metais VŠT iš viso vykdo devynis šilumos tinklų rekonstravimo investicinius projektus, kuriems skirta Europos Sąjungos fondų parama (7,4 mln. eurų). Geografinis visų šių projektų išsidėstymas apima beveik visą Vilniaus miestą –

– rekonstruojami ilgiausiai eksploatuojami tinklai įvairiuose Vilniaus miesto mikrorajonuose (pradedant Žirmūnais ir baigiant senamiesčiu).

Kaip ir kasmet, vasarą VŠT vykdė remonto bei rekonstrukcijos darbus ir šilumos gamybos objektuose, daugiausia jų – antrosios elektrinės teritorijoje, kur įrengtos biokuru ir gamtinėmis dujomis kūrenamos katilinės, chemijos ūkio laboratorija ir tinklo valdymo dispečerinis centras.

„Naują šildymo sezoną pasitinkame ramūs, nes visus suplanuotus darbus suspėjome atlikti laiku, o jų buvo tikrai nemažai. Mūsų perdavimo tinklas jau siekia apie 750 kilometrų, tai beveik tiek pat, koks yra atstumas nuo Vilniaus iki Stokholmo. Įvairios paskirties pastatuose įrengtų šilumos punktų skaičius siekia maždaug 7000, per juos mūsų tiekiama šiluma pasiekia daugiau kaip 200 tūkstančių klientų. Taigi, esame didžiausia šilumos gamybos ir tiekimo bendrovė Lietuvoje, todėl mūsų pasiruošimo naujam šildymo sezonui darbų apimtys yra didžiausios. Dėkojame klientams už supratimą ir pasitikėjimą mumis, už kantrybę, kuomet vykdant darbus laikinai būdavo išjungiamas karštas vanduo. Visos mūsų pastangos tinkamai pasiruošti šaltajam metų laikui yra skiriamos tam, kad klientai galėtų džiaugtis šiltų namų jaukumu“, – sako VŠT vadovas Gerimantas Bakanas.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt