Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vyriausybė keičia daugiabučių renovacijos paramos programą
2018-01-22 Šaltinis: Tomas Kavaliauskas, LRT TV naujienų tarnyba

Koreguojama renovacijos paramos programa. Nors, kaip ir anksčiau, valstybė apmokės trečdalį renovacijos išlaidų, tačiau dešimtadaliu išaugs šilumos punktų atnaujinimo parama. Grąžinama anksčiau taikyta 100 proc. parama, skirta renovacijos dokumentams rengti, bus kompensuojamas elektros instaliacijos atnaujinimas. Siekiant aukštesnės renovacijos kokybės, griežtėja atsakomybė daugiabučių atnaujinimo dalyviams ir prižiūrėtojams.


Vyriausybė keičia daugiabučių renovacijos paramos programą
Nuotr. Vytauto Petriko

Jau šiemet Lietuvoje, žadama, bus renovuotas dutūkstantasis daugiabutis, o Ignalina taps pirmuoju šalies miestu atnaujinusiu visus miesto daugiabučius. Tokie rezultatai skaičiuojami 2013 m. atnaujinus renovacijos programą. Tiesa, beveik kiekviena valdžia vis pakoreguoja jos modelį. Ir šį kartą vyriausybė nusprendė šiek tiek pakeisti kai kuriuos finansinius dalykus – dešimtadaliu didinama parama, skirta šilumos punktams atnaujinti, valstybė trečdalį lėšų dengs už elektros ūkio sutvarkymą. „Ne tokia didelė dalis, kaip mes norėtume, renovuojamų namų renovuoja šilumos punktus, tai šilumos sistemos renovacijai, atnaujinimui, ne 30 proc. skiriam, o 40 proc., tai 10 proc. didesnė“, – sakė Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas.

„Šilumos punktas susideda su šilumos tiekimo ir karšto vandens ruošimo prietaisų keitimu į pažangius, modernius ir energiją taupančius prietaisus, o šildymo sistema, vamzdynai, prietaisai ir balansiniai ventiliai ant sistemos taip pat kartu sudėjus“, – aiškino Aplinkos ministerijos Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas. Nors, kaip ir anksčiau, valstybė apmokės 30 proc. visų renovacijos išlaidų, į jas bus įskaičiuojamas ir elektros ūkio modernizavimas.

 

Tuo metu lengvatinę paskolą, be valstybės dotacijos, bus galima naudoti keičiant šalto vandens vamzdyną, kanalizaciją, įrengti priešgaisrinę sistemą, o nuo praėjusių metų ir remontuoti laiptines. Keičiasi ir valstybės paramos teikimo tvarka. Nuo šiol paskola renovacijai su valstybės garantija, t.y. fiksuotomis 3 proc. palūkanomis, bus suteikiama nebe 20, o tik 5 metams. Vėliau gyventojams jas gali tekti mokėti tokias, kokias nustatys kreditorius.

 

„Labai didelė dalis gyventojų grąžina paskolas per 5-7 metus ir tokiu būdu nutraukia kreditų sutartis ar mokėjimus, ir valstybė pasiėmė įsipareigojimą, kad 5 metus ji dengs visas palūkanas, kurios bus virš 3 proc. Mes labai tikimės, kad bus pasiūlytos tokios finansinės sąlygos, kad tos palūkanos nebus didesnės nei 3 proc.“, – pasakojo M. Narmontas. Siekiant aukštesnės kokybės, nuo šiol nebegalima pirkti rangos darbų kartu su techninio projekto rengimu – turės būti skelbiami atskiri konkursai. Griežtėja ir daugiabučių atnaujinimo proceso dalyvių atsakomybė.

 

Projekto administratoriai (įmonė ar pirmininkas) turės su būsto energijos agentūra pasirašyti valstybės paramos sutartį ir įsipareigoti, kad tinkamai informuos gyventojus apie renovacijos procesus. Didesnės prievolės techninės ir statybos darbų prižiūrėtojams. „Šiuo metu užtektų vien tik pastabos iš statybos inspekcijos pusės, kad darbai atliekami nekokybiškai, ir užsakovas galėtų ženkliai lengviau pakeisti techninį prižiūrėtoją. Bus žymiai labiau sugriežtinta atsakomybė projekto administratoriaus, kad jis aktyviau prižiūrėtų kokybę, kad jis siektų sparčiau ir greičiau įgyvendinti projektą ir pasiekti tuos rezultatus, kurie yra numatyti“, – teigė VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

 

Valstybė deklaruoja tikslą kasmet renovuoti apie 500 daugiabučių, maždaug tiek jų šiuo metu ir renovuojama, o iki vasario, paskelbus kvietimus, laukiama dar tiek pat naujų paraiškų renovacijai. Atnaujinimo darbai turėtų prasidėti šiemet arba kitąmet.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt