Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Virtuvės baldai: užsisakyti ar įsigyti sukomplektuotus?
2015-03-30 Šaltinis: Varle.lt

Nors virtuvės baldų komplektai yra gaminami galvojant apie jų ilgaamžiškumą, vis dėlto po tam tikro laiko atsiranda būtinybė juos pakeisti į naujus. Rinkdamiesi naujus virtuvės baldus dažnai susiduriame su dilema: pirkti jau pagamintus komplektus ar užsakyti individualius sprendimus. Paprastai lemiančiu faktoriumi tampa kaina bei baldų ir virtuvės, kurioje jie turi būti įrengti, dydis.


Virtuvės baldai: užsisakyti ar įsigyti sukomplektuotus?  title=
Nuotr. slodive.com

Optimalus virtuvės erdvės funkcionalumas reikalauja tinkamo baldų ir įrangos pasirinkimo. Pirmiausia jie turėtų palengvinti darbą virtuvėje. Todėl atsižvelgiant į praktinę maisto gaminimo vietos pusę, reikėtų atkreipti dėmesį į visos virtuvės erdvės ergonomiškumą. Didžiausią vaidmenį šiuo atveju turi būtent virtuvės baldai ir jų komplektai.

Šiuo atveju svarbu ne tik optimaliai išstatyti atskiras spinteles, bet taip pat sąmoningai pasirinkti baldų dydį, formą, stilių ir medžiagas. Daug kas taip pat priklauso nuo patalpos išmatavimų, sienų sistemos ir individualių savininkų įsivaizdavimų. Pagrindinis virtuvės komplekto pasirinkimo faktorius susijęs su tuo, kad jis šią erdvę turėtų paversti funkcionalia, saugia ir patogia kasdienio naudojimosi vieta.

 


Ką veikiame virtuvėje arba pagrindinė šio interjero dizaino strategija


Renkantis funkcionalius virtuvės baldų komplektus, reikėtų nepamiršti pagrindinės šios vietos paskirties. Standartinė ir pagrindinė įranga dažniausiai apima šaldytuvą ar šaldytuvą-šaldiklį, elektrinę ar dujinę viryklę su orkaite ar atskira orkaitę. Taip pat reikėtų pagalvoti, kur bus kriauklė. Praktika rodo, kad šie punktai virtuvės erdvės žemėlapyje yra tam tikras „stuburas“, todėl turėtų būti lengvai prieinami.

 

 

Tai realizuoti padėtų tinkamai parinktas virtuvės baldų komplektas. Šaldytuvo, orkaitės ir kriauklės aukštis bei plotis turės tiesioginę įtaką likusios virtuvės įrangos dalies prieinamumui.

 Planuojant virtuvės baldų išdėstymą rekomenduojama atsižvelgti į savo kasdienius poreikius. Šeimos patogumas priklauso nuo to, ar renkantis virtuvės komplektą atsižvelgiama į keturias pagrindines kiekvienos virtuvės funkcijas:

1) Gaminimo funkcija

2) Produktų ir indų laikymo funkcija (šaldytuve, šaldiklyje, stovinčiose ar kabančiose spintelėse)

3) Plovimo funkcija (kriauklė, indaplovė)

4) Socialinė fukcija (valgio tiekimas, valgymas, šeimos susitikimo vieta, poilsis)

 Rekomenduojama atsižvelgti ir į tokius dalykus:

  • Šeimos dydis

 

  • Gyvenimo būdas

 

  • Kulinariniai įpročiai

 

  • Individualūs atskirų šeimos narių bruožai (pomėgiai ir kt.)


Pagrindinis elementas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – šeimos dydis, nes nuo jo priklauso kiekviena funkcija ir jos platumo diapazonas, o tai turi įtakos komplektų pasirinkimui.

 

 

Reikėtų sau atsakyti į klausimą, ar atsižvelgiant į virtuvės erdvės dydį galėsime realizuoti visas funkcijas ar būsime priversti kai kurias jų apriboti. Nepamirškime, kad virtuvė taip pat darbo vieta, todėl nereikėtų rinktis labai griozdiškų komplektų, ypač jei patalpos nedidelės.

Estetinė virtuvės pusė visada turės didelę reikšmę. Dauguma klientų, ketinančių įsigyti virtuvės komplektą klausimų būna susiję su tam tikrais estetiniais dalykais (durelių tipai, stalviršio spalvinė gama, rankenos, lentų apdaila, prieinamų kriauklių tipai ir kt.).

 

 

Nepriklausomai nuo klientų sprendimų, susijusių su virtuvės spintelių durelėmis, apdailos elementų pasirinkimu ar spalvine gama – virtuvė visada bus darbo vieta, todėl ir estetiniai elementai visada bus antraplaniai dalykai.

 

Pirmoje vietoje – jau minėtas šios erdvės ergonomiškumas. 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt