Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vilniuje pradėtos kogeneracinės jėgainės statybos
2018-02-14 Šaltinis: Augustas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Vilniuje oficialiai pradėta kogeneracinės jėgainės statyba. Skelbiama, kad metines vilniečių išlaidas šilumai ji sumažins apie 13 mln. eurų, o atliekų tvarkymui – 10 mln.


Vilniuje pradėtos kogeneracinės jėgainės statybos
Nuotr. savivaldybės vizualizacija

Kaune tokia jėgainė jau statoma. Ekspertai sako, kad Lietuvai užtektų vienos – dabar esą užprogramuotas interesų konfliktas.

Iš Energetikos muziejaus, kurio vietoje anksčiau stovėjo pirmoji Vilniuje elektrinė, į sklypą netoli Gariūnų turgavietės, kuriame bus įrengta Vilniaus kogeneracinė jėgainė – tokį kelią įveikė drono gabenama atminties kapsulė. Joje žinutė ateities kartoms apie siekius kurti švaresnę aplinką. Šios kapsulės įkasimas – simbolinis „Lietuvos energijos“ žingsnis, skelbiantis kogeneracinės jėgainės statybų pradžią.

„Planuojame, kad jau 2019 metų pabaigoje bus pagaminama pirma energija, deginamos komunalinės atliekos ir biokuras, o iš to, visų pirma, į sąvartynus nevažiuos atliekos, jos važiuos į jėgainę, kurioje bus gaminama šiluma ir elektros energija, taipogi iš biokuro ir atliekų Vilniuje bus pagaminta beveik pusė miestui reikalingos šilumos“, – sakė „Lietuvos energijos” kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius Nerijus Rasburskis.

Šioje jėgainėje ketinama apdoroti apie 160 tūkst. tonų atliekų per metus. Jos bus surenkamos iš Vilniaus ir Utenos regionų. Skaičiuojama, kad vilniečių išlaidos šilumai kasmet sumažės iki 13 mln. eurų, o atliekų tvarkymui – 20. Tačiau naudos turės ne tik vienas regionas.

„Tai Lietuvos mastu mes turim įsipareigojimą iki 2020 m. didint atsinaujinančių energijos išteklių kiekį iki 70 proc. visur šilumos gamybos sektoriuj, o iki 2030 m. iki 90 proc., tai šitas projektas prisidės prie šitų rodiklių pasiekimo“, – kalbėjo energetikos viceministras Vidmantas Macevičius.

Jėgainės projektą įgyvendina „Lietuvos energija“, tačiau ateityje iki 5 proc. jėgainės akcijų galės įsigyti sostinės savivaldybės valdomi Vilniaus šilumos tinklai. Tačiau, pasak mero, savivaldybė dar nėra apsisprendusi, ar jas pirks.

„Tų 5 proc. įsigijimo galimybė buvo išsiderėta ilgų ir galbūt varginančių derybų eigoje. Ar tuo bus pasinaudota, nes tai yra miesto teisė, dar šiandien atsakyti yra per anksti, nes dar yra vertinimo aspektai, nuo ko ir kaip skaičiuojamos vertės. Šiandien sprendimo, ar išpirkti, nėra, rytoj jo turbūt irgi nebus, o teisę apsispręsti pasiliekame vėliau“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Praėjusių metų pabaigoje kogeneracinė jėgainė pradėta statyti ir Kaune. Tačiau ekspertai tikina, kad būtų užtekę ir vienos – Vilniuje.

„Valstybinė įmonė turės 2 atliekų deginimo jėgaines, ji bus finansiškai suinteresuota, kad tų atliekų užtektų. Ir atsiras interesų konfliktas tarp valstybės intereso mažint deginimo kiekį ir daugiau perdirbinėt, vykdant žiedinės ekonomikos direktyvas, ir valstybinio kapitalo įmonės intereso, kad atliekų užtektų“, – kalbėjo Atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius.

Vilniaus kogeneracinė jėgainė, planuojama, veikti pradės kitų metų pabaigoje. Bendra projekto vertė – 350 mln. eurų.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt