Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vilniuje brangs šiluma ir vanduo
2011-08-26 Šaltinis: Diena.lt

Kol sostinės meras Artūras Zuokas kalba apie planus vilniečiams sumažinti šilumos kainą, "Vilniaus energija" ją tolia didina.


Vilniuje brangs šiluma ir vanduo
Nuotr. shutterstock

Pakėlė kainas

Nuo rugsėjo 1 d. šiluma ir karštu vandeniu sostinės gyventojus aprūpinanti bendrovė "Vilniaus energija" kainas kels dar kartą. Kilovatvalandė šilumos brangs 1 centu.

Individualių vartotojams priklausančių šilumos punktų tiekiama šiluma kainuos 28,31 cento už 1 kWh arba 28,18 cento už 1 kWh iki įvado bei 1,05 lito per mėnesį už pardavimą. Rugpjūtį kaina buvo atitinkamai 27,54 cento už 1 kWh ir 27,41 cento už 1 kWh bei 1,05 lito už pardavimą.

"Kaina didėja tik dėl to, kad brangsta dujos. Jokios kitos priežasties nėra. Šilumos tiekėjų kainos dalis nesikeičia, ji yra pastovi", – dienraščiui "Vilniaus diena" tvirtino "Vilniaus energijos" atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas.

Esą kaina auga kaskart, kai pakyla Lietuvai tiekiamų gamtinių dujų kaina. Jei dujos žiemą dar brangs, brangs ir šildymas, kaip sakė N.Mikalajūnas.

"Kadangi kalbama, kad dujų kaina žiemą gali ir sumažėti, tai "Vilniaus energija" tikrai tokiu atveju kainas sumažintų", – tikino bendrovės atstovas.

Karštas vanduo nuo rugsėjo kainuos 20,15 lito už 1 kub. m tiems, kuriems šiluma jam pašildyti tiekiama iš gyventojams priklausančių šilumos punktų, ir 21,23 lito už 1 kub. m tiems, kuriems šiluma jam pašildyti tiekiama iš įmonei priklausančių punktų. Iki šiol 1 kub. m karšto vandens atitinkamai kainavo 19,63 lito ir 20,71 lito.

Šiluma ir karštas vanduo Vilniuje brangsta antrą mėnesį iš eilės.

 

Didėjimas nemažas

Sostinės savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktorius Kęstutis Karosas šią savaitę kartu su savivaldybės vadovais pristatė planus, kaip dar šią žiemą šilumos kainas sumažinti 23 proc., tačiau jau šiandien sulaukė žinių, apie dar vieną kainos ūgtelėjimą.

K.Karosas dienraštį tikino, kad tokia padėtis išliks tol, kol šalies Vyriausybė nesutiks su savivaldybės planais elektros energiją pirkti ne iš Lietuvos elektrinės Elektrėnuose, o iš Vilniaus kogeneracinės elektrinės, kuri priklauso "Vilniaus energijai".

"Taip ir bus tol, kol nebus žengti kokie nors žingsniai mažinti kainai", – aiškino departamento direktorius. Jis pripažino, kad iš pirmo žvilgsnio menkas vos 1cento kainos augimas iš tiesų yra gana didelis.

"Tai gana didelis kainos augimas. Tas 1 centas reiškia, kad vilniečiai per artėjantį šildymo sezoną sumokės maždaug 25 mln. litų daugiau. Jei tiek augtų elektros kaina, gal mažai kas pajustų, tačiau šildymui tai gana daug", – dėstė K.Karosas.

Siūlo derėtis patiems

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas, nuolat aiškinantis apie galimybes sumažinti gamtinių dujų kainas ir nedidinti šilumos kainų vartotojams artėjantį šildymo sezoną, pasiūlė šilumininkams pirmiausia derėtis su gamtinių dujų tiekėjomis bendrovėmis "Lietuvos dujos" ir "Dujotekana".

Anksčiau A.Sekmokas kalbėjo, kad dėl mažesnių dujų kainų bus kalbamasi su Rusijos dujų koncernu "Gazprom". Tačiau po kelių susitikimų su koncerno atstovais Lietuvai, tikėtina, taip ir nepavyko pasiekti teigiamų rezultatų.

Energetikos ministro atstovas spaudai Kęstutis Jauniškis BNS sakė, kad su "Gazprom" deramasi dėl dujų kainos Lietuvai, o šilumos tiekimo įmonės pačios turi derėtis dėl perkamų dujų kainos.

"Šilumininkai turi reikalauti mažesnių kainų ir derėtis su "Lietuvos dujomis" ir "Dujotekana" dėl didesnių nuolaidų, galbūt galima centralizuotai pirkti dujas. Šilumininkai sutiko, kad jie gali ir turi derėtis", – teigė K.Jauniškis.

A.Sekmokas anksčiau žadėjo, kad ateinančią žiemą vartotojai už centralizuotą šildymą mokės ne daugiau nei praėjusią arba šilumos kaina bus tik nesmarkiai didesnė. Tačiau iki šiol jis neatskleidė, kaip konkrečiai tai bus padaryta.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt