Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vilnietis namus pasišildo po vazonais paslėptomis žvakėmis
2013-11-28 Šaltinis: Asta Jasulaitytė, Lrytas.lt

47 metų jogos mokytojas Gintaras Narajanas šiemet savo butą Vilniaus naujamiestyje šildosi ypač neįprastai ir pigiai. Viskas ko reikia taupiam šildymo būdui - tai kelios žvakės, metalinis padėklas ir trys moliniai gėlių vazonai. Gyva liepsna ne tik sušildo kambarį, bet ir sukuria jame jaukią aplinką. Tokį neįprastą šildymo būdą G.Narajanas išbandė jau pernai, kai socialiniuose tinkluose aptiko britų žurnalisto Dylano Winter'o eksperimentą - jis savo kambarį apsišildė už 96 centus per parą.


Vilnietis namus pasišildo po vazonais paslėptomis žvakėmis

Žurnalistas tvirtino, kad keturios, po molio vazonais degančios žvakės, jo namus įšildo per 8 valandas.

Šildytuvas surenkamas taip: ant kepimo skardos pastatomos ir uždegamos 4 žvakės. Tada virš jų pastatomas apvožtas mažesnis molinis vazonas.

Skylutę jo dugne uždengiama žvakės skardele. O tada mažasis vazonas uždengiamas apvožtu didžiuoju vazonu. Šio dugno skylė turi likti atvira.

Štai ir viskas – šildytuvas paruoštas naudojimui. O jo vietą būste galima keisti pagal poreikius – kuriame kambaryje šalčiausia, ten jį ir statytis.

Lietuvis šią konstrukciją kiek patobulino - jis naudoja tris vazonus, ir juos laiko ne ant kepimo skardos kaip britas, o ant gražaus metalinio padėklo.

„Kai lauke spūsteli šaltukas, prisišildau kambarį tokiu būdu – per keletą valandų temperatūra kilsteli pora laipsnių“, - paskaičiavo vilnietis, kurio bute veikia centrinis miesto šildymas. G.Narajanas vazonus pastatė ant nedidelių stiklinių, kad jaukiau atrodytų žvakių liepsna.

„Šiluma kyla į viršų, todėl svarbu vazono nepakelti per daug aukštai nuo pagrindo“, - norintiems išbandyti šį šildymo būdą, pataria jogos mokytojas.

Jis taip pat svarsto, kad vertėtų netgi pasitarti su interjero dizaineriais - jie neabejotinai sugalvotų kaip tuos vazonus dekoruoti ir taip papuošti namus neįprastais aksesuarais.

Tiesa, G.Narajanas gerokai nustebo palyginęs žvakių kainas Vilniuje ir Londone: „Pas mus žvakės kainuoja daug brangiau nei Anglijoje. Britas žurnalistas rašo, kad 100 žvakių kainuoja 1 svarą (4 litus). O aš 100 tokių žvakių per išpardavimą nusipirkau už 12 litų.“

Kiek galėtų kainuoti toks šildymo būdas, naudojant jį visą parą?

„Viena žvakutė dega 4 valandas. Kad gerai šiltų, reikia keturių, na gal trijų. Žodžiu, parai reikia maždaug 24 žvakučių , tad mėnesiui - 720.

Taigi, mėnesiui joms tektų išleisti apie 95 litus, - paskaičiavo vilnietis ir čia pat pridūrė, kad geriau nei pats prietaisas, veikia placebo efektas. - Pasižiūri į liepsnelę ir žinai - šildo, pridedi rankas ir jauti tą šilumą.“

Pasak jogos mokytojo, gyva ugnis namuose gerai energetiškai veikia, ramina. Jo žmona jau paprašė vazonus tokius sudėlioti ir jos masažo kabinete.

Mokslininko komentaras

„Užtenka vos vidurinės mokyklos lygio fizikos žinių, kad suprastum, jog tokie eksperimentai yra arba nesąmonė, arba melas, arba mažų mažiausiai labai nepamatuoti, - teigia astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas.

Pasak jo, jei šie žmonės žinotų visuotinį energijos tvermės dėsnį, nesvaičiotų tokių dalykų, mat energijos tvermė reiškia, kad nesvarbu, kokią sistemą padarysime, ji neduos daugiau galios, nei šildamos pačios žvakutės.

O vienos žvakutės kuriama galia yra apie 35 W. Keturios žvakutės duoda maždaug tiek galios, kiek stipri kaitrinė lemputė (t.y. 150 W). Nuo kaitrinės lemputės kambarys paprastai neprišyla, taigi nuo keturių žvakučių irgi neprišils, nesvarbu, kaip gerai cirkuliuos oras.

„Kitaip palyginti tokio šildytuvo naudą su kitokiais galima ir pažiūrėjus į įvairius kitus buities objektus. Pavyzdžiui, mano kompiuterio maitinimo šaltinio galia yra apie 90 W.

Kad ir kaip norėčiau, kompiuterio skleidžiamos šilumos tikrai nepakanka kambariui sušildyti“, - lrytas.lt sakė Fizinių ir technologijos mokslų centre dirbantis K.Zubovas.

O dar blogiau, anot jo, yra tai, kad šitoks „šildytuvas“ yra ne tik kad neefektyvus, bet ir kenkiantis sveikatai. Bet kokio degimo metu išsiskiria anglies dvideginis bei kitokios dujos, kurios sveikatos tikrai neprideda. Žvakėmis šildomą kambarį reikėtų papildomai vėdinti, taigi šildymo efektas dar labiau sumažėtų". Mokslininkas teigė, kad šildymas keliomis žvakėmis galbūt tinkamas angliškai žiemai, kai temperatūra praktiškai nenukrenta žemiau nulio, ir pakels kambario temperatūrą keletu laipsnių, lyginant su lauku - ką ir pastebėjo G.Narajanas.

Tačiau Lietuvoje, kur kambario ir lauko temperatūros gali skirtis keliomis dešimtimis laipsnių, reikės deginti tiek daug žvakių, kad šildymas tikrai nebus pigesnis už tam skirtas sistemas – tuos pačius radiatorius ar panašias.

 

www.lrytas.lt

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt