Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vilniečiai galės stebėti, kiek gerdami vandenį prisideda prie švaresnės aplinkos
2020-07-21 Šaltinis: Vilniaus Vandenys

Šią vasarą Vilniuje daugėjant vietų, kur mieste galima nemokamai atsigaivinti iš lauko gertuvių, jas įrengusi bendrovė „Vilniaus vandenys“ pristato dar vieną naujovę – gertuvėse sumontuoti nuotolinio nuskaitymo skaitikliai. Jie leidžia mobiliajame telefone kiekvienam stebėti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, neperkant vandens plastikiniuose buteliuose.


Vilniečiai galės stebėti, kiek gerdami vandenį prisideda prie švaresnės aplinkos

„Matyti, kaip kiekvienas gali prisidėti prie plastiko mažinimo ir švaresnės aplinkos išsaugojimo, šiandien tampa svarbu ir aktualu daugeliui, o mums, sparčiai investuojant į skaitmeninius modernius rodmenų nuskaitymo prietaisus, suteikti tokią galimybę jau tapo įmanoma“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak jo, galvojant apie gamtos saugojimą ir kiekvieno indėlį į švaresnę aplinką, įvairiose miesto vietose įrengtose gertuvėse buvo sumontuoti nuotolinio rodmenų nuskaitymo prietaisai, kurie siunčia duomenis apie vandens suvartojimą realiu laiku, o visiems besidomintiems ir neabejingiems švaresnės aplinkos išsaugojimui buvo sukurtas specialus įrankis, kurio pagalba galima stebėti, kiek bendrai išgeriama vandens, kaip kinta jo suvartojimas, sekti kitus rodiklius – pavyzdžiui, kiek vietoj limonado pasirinkus geriamąjį vandenį atsisakoma cukraus ar kiek sutaupoma, jei kaskart norint atsigaivinti neskubama į parduotuvę.

Vis tik svarbiausia, kad naujasis įrankis suteikia galimybę matyti indėlį, saugant gamtą – kiek gamtos išteklių sutaupoma atsisakant plastiko – vandenį geriant iš gertuvių, o ne iš plastikinių butelių. Programėlėje pateikiamas atsakomybės barometras, parodantis bendrą gertuvėmis besinaudojančių sostinės gyventojų atsakomybės lygį.

„Paprastai tariant, kuo daugiau vandens iš gertuvių išgeriame, tuo labiau prisidedame prie aplinkos tausojimo. Šiuo įrankiu skatiname atsakingą vartojimą ir sportuojančius, aktyviai laiką leidžiančius ar į miestą tiesiog išėjusius pasivaikščioti raginame visuomet su savimi turėti savo gertuves“, – sako „Vilniaus vandenų“ vadovas.

 Nuo vasaros sezono pradžios fiksuojamais duomenimis, vilniečiai ir miesto svečiai iš įvairiose miesto vietose įrengtų gertuvių jau išgėrė 354 950 stiklinių vandens, taip elgdamiesi atsisakė 141 980 vienetų plastikinių buteliukų ir sumažino beveik 12 tonų anglies dvideginio išmetimo į aplinką, išskiriamo plastikinių pakuočių gamybos proceso metu. Maža to, jie jau suvartojo 6,5 tonų mažiau cukraus, o nepirkdami vandens ir gerdami jį nemokamai sutaupė daugiau nei 142 240 eurų.

Norint sekti duomenis, tereikia mobiliuoju telefonu nuskenuoti ant kiekvienos gertuvės esantį kodą, kuris nukreipia į specialiai sukurtą puslapį, patalpintą bendrovės internetinėje svetainėje. Jame atvaizduojami bendri suvartojimo duomenys iš visų „Vilniaus vandenų“ gertuvių ir pateiktas miesto žemėlapis, kuriame nurodoma, kaip mieste įrengtas gertuves pasiekti trumpiausiu keliu. Bendrovės svetainėje patogu stebėti ne tik bendrus visų gertuvių vandens suvartojimo duomenis, bet ir sekti kiekvienos atskirai.

Šiuo metu Vilniuje veikia 11 stacionarių „Vilniaus vandenų“ gertuvių, kurios patogiai išdėstytos gausiai lankomose sostinės vietose. Šią vasarą ketinama įrengti dar 5 stacionarias gertuves. Judriose miesto vietose per karščius atidarytos ir 6 papildomos mobilios vandens gertuvės, kurias galima pagal poreikį perkelti iš vienos vietos į kitą. Šios gertuvės pranašesnės už stacionarias dėl didesnio funkcionalumo, tačiau jų paskirtis ta pati – suteikti galimybę atsigaivinti, neperkant dar vieno plastikinio vandens buteliuko.

Gertuvės – tai ekologiškas sprendimas, kurį bendrovė „Vilniaus vandenys“ pasiūlė miestui. Iš požeminių gręžinių tiekiamas Vilniaus vanduo yra švarus ir kokybiškas, jo kokybė nuolat tikrinama, todėl tokį vandenį gerti saugu ir sveika. Maža to, taip taupomos lėšos, atsisakius vandens plastikiniuose buteliukuose – tausojama gamta.

Stebėti duomenis galima:
telefone https://arcg.is/1v10090
kompiuteryje https://arcg.is/14CDXe

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt