Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis

news
Naujienos

 

Vietoj apšiurusio bendrabučio – modernūs būstai
2021-09-06 Šaltinis: Sekunde.lt

Vienų panevėžiečių ypač lauktos, kitų – parašais ir piketais bandytos stabdyti socialinio daugiabučio Aldonos gatvėje statybos eina į pabaigą. Bebaigiamas rekonstruoti pastatas jau dabar nebeprimena buvusio mokinių bendrabučio su ilgais koridoriais, vestibiuliu, budėtojų kambariu. Socialiai remtinieji įsikraustys į dažais kvepiančius butus su jau pastatytomis viryklėmis, gartraukiais, dušų kabinomis.


Vietoj apšiurusio bendrabučio – modernūs būstai
Nuotr. P. Židonio

„Praėjusią vasarą pradėti didieji buvusio bendrabučio pertvarkymo į daugiabutį darbai padaryti, belieka užbaigti apdailą, sutvarkyti aplinką ir gyventojai į šį naują daugiabutį jau galės keltis“, – patvirtino miesto Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna. Pasak jo, buvusio mokinių bendrabučio rekonstrukciją į daugiabutį ir buvo planuota baigti iki šių metų pabaigos.

 

Planuojama, kad naujakuriai į sutvarkytus būstus galės kraustytis jau metų pabaigoje, vėliausiai – kitąmet. „Labai tikiuosi, kad naujakuriai įvertins, jog gyvena naujame, patogiame, moderniame būste, tausos jį“, – vylėsi T. Jukna. Statybininkai socialinį būstą atiduos kiekviename jo bute įrengę dujinę viryklę ir gartraukį. Butuose taip pat įrengti dušai. Kiekvienas butas turės atskirą dujų, vandens, elektros skaitiklį ir už vandenį, elektrą, dujas mokės tiek, kiek jų suvartos. Kambariai šiame daugiabutyje, pertvarkytame iš praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio statinio, bus nedidukai – 11–14 kvadratinių metrų.

 

Socialiniame daugiabutyje bus 71 butas. Iš jų keturi pirmame aukšte skirti žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Tokiuose butuose virtuvė sujungta su kambariu, yra platesnės sanitarinių mazgų patalpų durys. Erdvė vaikams Pasak T. Juknos, jau baigiamo pertvarkyti socialinio daugiabučio kaimynai, kurie protestavo prieš rekonstrukciją ir rinko parašus, šiuo metu priešpriešos tokiai kaimynystei neberodo. Kad kaimynams būtų ramiau, nuo jų daugiabutis bus atitvertas tvora. Šalia rekonstruojamo pastato įrengiama automobilių stovėjimo bei vaikų žaidimų aikštelės.

 

Pastarojoje sumontuoti vaikams žaisti skirti įrenginiai: sūpynės, karstyklės, smėlio dėžė. Buvusio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro bendrabučio pertvarkymas į socialinį daugiabutį kainavo 2,7 milijono eurų. Didžioji dalis lėšų – Europos Sąjungos fondų pinigai, tačiau kone milijonu eurų prie statybų teko prisidėti ir pačiam miestui, pinigus skiriant iš savo biudžeto.

Susitaikė su kaimynyste


Būsimo socialinio daugiabučio artimiausio kaimyno Arūno Buivydo namus nuo šio penkiaaukščio teskiria vos penki metrai. Jis buvo vienas aktyviausių priešininkų idėjos socialiai remtinuosius sukelti po vienu stogu miesto centre. Dabar A. Buivydas sako susitaikęs su būsima kaimynyste. „Nieko daugiau mums ir nelieka kaip tik susitaikyti su tuo, kad šalia turėsime būtent tokį daugiabutį. Nors iš tiesų vis dar baiminamės, kad jo gyventojai nebus itin tvarkingi, galbūt ir nevertins turto, kuris jiems atiteks, nerimaujame, kad iš butų gali sklisti triukšmas“, – neslėpė A. Buivydas.

 

Anot jo, baimę kiek mažina susitikimuose su Savivaldybės administracijos vadovu T. Jukna gautas pažadas, kad su tvarkos pažeidėjais niekas nesitaikstys, gavus skundų, šie nedelsiant bus iškeldinami iš naujų namų. Socialinio daugiabučio kaimynams taip pat buvo pažadėta, kad naujojo pastato teritorija bus stebima vaizdo kameromis, ji bus apšviesta. Pats A. Buivydas teigia išsiderėjęs, kad būtų pastatyta aklina tvora, atitversiantį jo namų teritoriją nuo daugiabučio. „Žinau, kad dėl tvoros tebesidera kiti kaimynai“, – tvirtina panevėžietis.

 

Eilėje šimtai


Prie naujojo Aldonos g. daugiabučio montuojamos vaizdo kameros. T. Jukna pabrėžė, kad iš jo gyventojų tikimasi supratingumo – viešosios tvarkos pažeidėjams grėstų iškeldinimas. Į naują pastogę atsikraustę socialiai remtinieji netaps visiškais šeimininkais – jie būstus nuomosis. Socialiai remtiniesiems būsto nuoma šiame daugiabutyje bus gerokai pigesnė nei tuo atveju, jei jie nuomotųsi pastogę iš privačių asmenų. Panevėžio savivaldybės Socialinių reikalų skyriuje guli 309 prašymai aprūpinti socialiniu būstu. Prieš metus, rugsėjį, tokių buvo 267. Skyriaus specialistės Ingridos Aksomaitienės teigimu, eilė socialiniam būstui nuomotis nuolat keičiasi, paprastai ji pildosi, bet būna ir taip, kad padavusieji prašymus persigalvoja. Prašančiųjų eilę turėtų sumažinti įkurtuvės pertvarkytame Aldonos gatvės pastate.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt