Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vienas keisčiausių namų pasaulyje: statyboms naudojo šalia esančius akmenis
2020-11-09 Šaltinis: Technologijos.lt

Šiaurės Portugalijoje galima pamatyti keistą namą – „Akmenų namas“ stovi atviroje vietoje ir iš toli traukia žvilgsnius. Ir kaip netrauks, kai jis atrodo tarsi išskaptuotas iš didžiulio lauko akmens.


Vienas keisčiausių namų pasaulyje: statyboms naudojo šalia esančius akmenis
Nuotr. shutterstock.com

„Akmenų namas“ („Casa do Penedo“) stovi netoli kelio Fafės miestelio apylinkėse.

 

Šalia jo dabar stovi kelios vėjo jėgainės, o štai gyvenamųjų namų nėra. Tiesą sakant, jei ne kelio ženklai, pastebėti „Akmenų namą“ būtų pakankamai sunku, nes jis susilieja su akmenuotos vietovės peizažu.

 

Aplink jį yra ir daugiau riedulių, nors ir ne tokių didelių, kaip tie, kurie sudaro „Akmenų namo“ pamatus ir sienas. „Akmenų namas“ buvo pastatytas pasiturintiems portugalams. Jie norėjo išskirtinio namo, kuris susilietų su gamta ir kartu pasižymėtų įdomia architektūra. „Akmenų namo“ statybos prasidėjo 1972 metais. Vietoje buvo surasti rieduliai, kurie suformavo namo kampus. Architektas pasistengė, kad mūrinės namo sienos susilietų su akmenimis ir pastatas atrodytų tarsi suskurtas gamtos.

 

Namas akmenyje

Namo statybos truko dvejus metus. „Akmenų namo“ sienos ir net stogo konstrukcija irgi buvo sumūryta iš vietovėje randamų akmenų. Iš pradžių tai buvo savininkų vasarnamis – jie čia leisdavo atostogas.

 

Tiesa, ilgai čia niekas neužsibūdavo, nes „Akmenų namas“ yra labai nepraktiškas. Didžiuliai kampuose stovintys akmenys sukuria šešėlius, kurie aptemdo namo langus. Be to, nors viduje yra krosnelė, „Akmenų name“ žiemą yra neįprastai šalta. Pagaliau, čia nėra įprastų patogumų – nepaisant to, kad dabar šalia šio namo yra vėjo jėgainių parkas, „Akmenų namas“ vis dar neturi elektros įvado.

 

Namas akmenyje

Taigi, dabar čia jau niekas negyvena. Viduje yra įsikūręs muziejus ir suvenyrų krautuvėlė. Keista, tačiau ilgą laiką „Akmenų namas“ net nelabai traukė turistus. Tiesą sakant, jis buvo kone ignoruojamas. Populiarumą jam atnešė tik internete pasirodžiusios nuotraukos, kurios išgarsino „Akmenų namą“ ir prie jo iki šiol traukia turistus.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt