Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Ventiliacinės sistemos svarba
2010-09-23 Šaltinis: lankava.lt

Žmogus gali pasirinkti kokį vandenį ir kokį maistą jis nori vartoti, tačiau pasirinkti oro, kuris jį supa, žmogus negali, todėl labai svarbu, kad oro visada pakaktų ir jis būtų kokybiškas.


Ventiliacinės sistemos svarba title=

Būtent dėl to, gyvenamąsias patalpas būtina nuolat vėdinti – net ir tada, kai jose nėra žmonių. Vėdinti patalpas būtina dėl šių priežasčių:

* šalinamas panaudotas oras su padidėjusia anglies dvideginio koncentracija;
* tiekiamas šviežias oras prisotintas deguonies;
* šalinami nepageidautini kvapai;
* pašalinama perteklinė drėgmė;
* šalinamos dulkės, mikrobai bei virusai.

Natūraliai vėdinant, oras cirkuliuoja per atidarytus langus, stoglangius, ventiliacines angas, duris bei įvairius plyšelius languose, duryse ir panašiai. Tačiau neretai natūralaus vėdinimo nepakanka. Be to, normalią oro cirkuliaciją dažnai apsunkina užsiteršę ortakiai. Tada patalpas tenka vėdinti dirbtinai. Namuose, butuose dažniausiai yra įrengiama vietinė ištraukiamoji ventiliacija. Tai yra, oras ištraukiamas iš virtuvių, sanitarinių mazgų, vonių ar skalbyklų. Pašalinus užterštą orą, jis yra papildomas iš gretimų kambarių, iš aplinkos – per plyšius ir langus.

Ventiliatoriaus pasirinkimas priklauso nuo patalpos paskirties. Tačiau kiekviename bute yra bent trys vietos, kur reikalingas ištraukiamasis ventiliatorius: tualetas, vonios kambarys ir virtuvė.

Tualete dažniausiai pakanka paprastojo ištraukiamojo ventiliatoriaus, kurio našumas turėtų būti ne mažesnis kaip 30 kubinių metrų per valandą. Šį prietaisą galima montuoti tiesiog prie grotelių. Galima rinktis ventiliatorius, kurie įjungiami patraukus virvutę arba modernesnius prietaisus – ventiliatorius su laiko matuokliais. Ventiliatorių taip pat galima prijungti ir prie šviesos jungiklio. Kada tualete ir vonioje yra bendras ventiliacijos kanalas, derėtų sumontuoti atbulinį vožtuvą, kuris neleidžia sklisti kvapui iš vienos patalpos į kitą.

Ypač svarbu įrengti teisingą ventiliacijos sistemą vonios kambaryje. Šiam kambariui verta rinktis ventiliatorių su drėgmės davikliu ir laiko matuokliu. Tokia vėdinimo sistema įsijungs pati, kai patalpoje bus per daug drėgna. Taip bus užkirstas kelias drėgmei, geriau džius skalbiniai, nerasos veidrodis, neatsiras pelėsis.

Galingiausias ventiliatorius reikalingas virtuvėje. Įrenginio galingumą galima apskaičiuoti dauginant virtuvės tūrį iš dešimties, todėl tarkime 10 kvadratinių metrų ploto virtuvei reikėtų tokio ventiliatoriaus, kuris per valandą galėtų prafiltruoti 220-300 kubinių metrų oro. Virtuvėje galima įrengti ne tik ištraukimo, bet ir iš lauko tiekiančią orą ventiliacijos sistemą. Efektyvi priemonė yra ir ištraukiamieji gaubtai virš viryklių, kurie per ortakius blogą orą pašalina į lauką.

Apipeliję vonios ir tualeto sienos, nuolat aprasojęs vonios veidrodis ar buto langai, nuo riebalų gelstelėjusios virtuvės lubos bei po visą butą sklindantis gaminamų patiekalų kvapas – tai tik dalis problemų, kurios bus išspręstos, teisingai įrengus priverstinę ventiliaciją.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt