Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Vanduo – kodėl reikia jį tirti?
2020-10-12 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Nuo neatmenamų laikų žmogus stengėsi apsistoti ar gyventi kuo arčiau vandens telkinių: šaltinių, upių ar ežerų. Tai – natūralu, juk be vandens gyvybė – neįmanoma. Tačiau žmogus taip pat aiškiai žinojo, kad jam tinkamas ne bet koks vanduo, o tik švarus ir tyras. Ar toks vanduo iš čiaupo bėga ir Jūsų namuose?


Vanduo – kodėl reikia jį tirti? title=

Lietuva turtinga gausiais ir pakankamai švariais požeminio vandens šaltiniais, nepaisant to, kai kuriuose šalies regionuose vanduo pasižymi didesnėmis ar mažesnėmis problemomis.

 

Pagrindinėmis bėdomis reikėtų laikyti šias: itin geležingas ar pernelyg kietas vanduo. Gana dažnai vandens kokybė nukenčia ir dėl tokių vandenyje ištirpusių cheminių medžiagų, kaip sieros vandenilis, nitratai ar nitritai, manganas, amonis. Pasitaiko atvejų, kai vanduo užterštas ir mikrobiologiškai. Norint išsiaiškinti, koks vanduo iš čiaupo bėga namuose ir ar jis nekenkia sveikatai, būtina atlikti išsamius vandens tyrimus.

Tirtini vandens parametrai

Lietuvoje nemažai namų ūkių, kuriuose naudojamas šulinio vanduo. Tokio vandens tyrimai, remiantis specialistų rekomendacijomis, turėtų būti atliekami bent kartą per šešis mėnesius, mat šulinio vanduo – paviršinis. Šulinio vandens kokybė gali greitai pasikeisti dėl aplinkos veiksnių, šulinio vietos ar žmogaus bei ūkinės veiklos netoli šulinio. Siekiant išsiaiškinti, kokie vandens filtrai šulinio vandeniui būtų tinkamiausi, rekomenduojama tirti vandens kietumą, nitratų bei nitritų kiekį vandenyje, taip pat vandens pH (vandenilio jonų koncentracija).

Tie, kurie vartoja centralizuotai tiekiamą vandenį, gali būti kiek ramesni. Vandenį paprastai tiria pats vandens tiekėjas, o jo atliekami vandens tyrimai yra reguliarūs, pastarųjų rezultatai skelbiami viešai. Tačiau savo noru tirtis centralizuotai tiekiamą vandenį taip pat galima. Jei namie norite įsirengti vandens filtrus, tyrimų rezultatai padės nuspręsti, kokie filtrai būtų tinkamiausi.

Gyvenant individualiame name, vanduo paprastai naudojamas iš gręžinio. Tokiu atveju taip pat privalu atlikti vandens tyrimus. Specialistai pataria ištirti gręžinio vandens kietumą, nustatyti geležies, nitratų bei nitritų, mangano kiekius vandenyje, taip pat vandens pH (vandenilio jonų koncentracija). Jei gręžinio vanduo itin prastas, neskanus, specifinio kvapo, pildomai ištirti reikėtų ir amonio, arseno, permanganato koncentraciją vandenyje.

Kaip išsirinkti filtrus?

Jei naudojate ne itin geležingą vandenį, protingiausias sprendimas būtų modifikuoti vandens minkštinimo filtrai. Šie įrenginiai iš vandens ne tik išvalo geležį, bet kartu vandenį ir suminkština. Jei vanduo užterštas tokiomis medžiagomis, kaip arsenas ar sieros vandenilis, geriausia atskiri vandens nugeležinimo filtrai. Nitratus bei nitritus efektyviausiai iš vandens išvalyti padeda modifikuoti vandens minkštinimo filtrai. Kokia bus vandens minkštinimo filtrų kaina ar vandens nugeležinimo filtrų kaina Jums tiksliai atsakyti galės tik vandens filtrus įrengianti įmonė. Ir tik tuo atveju, kai bus atlikti išsamūs vandens tyrimai.

 

Atminkite: galutinę įrenginio kainą visada lemia jo komplektacija.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt