Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Vaikų kambario įrengimas: svarbi kiekviena detalė
2015-02-13 Šaltinis: Snaujienos.lt

Jei planuojate įrengti vaiko kambarį, atsižvelkite į vaiko amžių, jo charakterį ir pomėgius. Pasitarkite – labai svarbu, kad ši vieta atitiktų mažylio poreikius ir padėtų skleistis jo gabumams. Jei įrenginėjate kambarį kūdikiui, rinkitės šviesas spalvas, palikite erdvės žaidimams, pasirūpinkite baldų saugumu – venkite aštrių kampų, pavojingų žaislų, nepatogių stalų ir kėdžių.


Vaikų kambario įrengimas: svarbi kiekviena detalė title=
Nuotr. digsdigs.com

Nepamirškite ir iš pirmo žvilgsnio nepavojingų smulkmenų, pvz., nekokybiškos aštriabriaunės gali sukelti rimtą pavojų.

Planuodami vaikų kambarį, nepamirškite, kad svarbiausia jūsų užduotis – surasti tinkamą patalpą. Specialistai primena, kad šis kambarys turi būti pats šviesiausias ir šilčiausias visame name. Paprastai vaikams siūloma rinktis pietuose, pietvakariuose ar pietryčiuose esantį kambarį.

Daugiausia šilumos išsaugo būsto viduryje esantys kambariai, todėl, jei turite galimybę, neapgyvendinkite mažylio kampiniuose kambariuose. Nepamirškite, kad vaikui būtina ramybė, todėl rinkitės patalpą, esančią toliau nuo judrios gatvės ar triukšmingos svetainės, kurioje renkasi svečiai.

 Ieškodami baldų, atsižvelkite į jų saugumo faktorių. Rinkitės natūralių ir nekenksmingų medžiagų gaminius, įsitikinkite, kad jie neturi aštrių kampų. Baldai turėtų būti tvirti ir stabilūs. Nepamirškite, kad vaikai negali išbūti ramūs – jie šokinėja, vartosi ir griūva, todėl jūsų užduotis – užkirsti kelią galimoms nelaimėms. Rinkdamiesi baldus įvertinkite jų daugiafunkciškumą.

 Jie turi būti ne tik praktiški, bet ir įdomaus dizaino, spalvingi. Iš tiesų baldai vaikams yra jų žaidimų dalis, padedanti lavinti vaizduotę – rinkitės kėdę, savo forma primenančią gyvūną, ar pagalvę, panašią į dailų meškutį. Ieškodami žaislų spintos, venkite atvirų erdvių gaminio – esant būtinybei, visus žaislus galėsite sumesti į spintą, užverti dureles ir tokiu būdu išvengti priekaištingo svečių žvilgsnio.

 Tiesa, rinkdamiesi spinteles, atkreipkite dėmesį į jų atidarymo ir uždarymo niuansus – rankenėlės baldams negali turėti aštrių kampų, be to, durelės turi užsiverti palengva, kad neprispaustų mažyliui pirštų.

 Baldai turi atitikti vaiko ūgį ir poreikius, tai reiškia, kad mažylis turi patogiai sėdėti prie stalo, pasiekti lentynose ar spintose esančius žaislus ir laisvai vartytis lovoje. Iš tiesų geriausias sprendimas – baldai, augantys kartu su vaiku. Čia puikiai tiks reguliuojamo dydžio gaminiai arba jūsų ryžtas kas kelis metus keisti kambario inventorių.

 Galvodami apie kambario spalvą, pirmenybę skirkite švelniems, šviesiems ir raminantiems atspalviams. Kad kambarys neatrodytų nuobodžiai, rinkitės ryškiaspalvius dekoro elementus – pagalvėles, žaislus, paveikslus ar užuolaidas – spalvingi aksesuarai suteiks patalpai dinamiškumo. Jei galite, apatinę sienų dalį paaukokite mažylio kūrybiniams poreikiams. Dalį sienos galite paversti mokykline lenta – čia vaikas galės rašyti, piešti, pažinti raideles ir skaičius.

 Nepamirškite apšvietimo. Čia svarbiausia – natūrali saulės šviesa, tačiau ir tamsiu paros metu vaiko kambarys turi būti gerai apšviestas, pvz., žaidžiant kambaryje turėtų būti šviesu kaip dieną. Tiesa, jei mažylis klausosi jūsų sekamos pasakos, akinanti šviesa bus nereikalinga.

 Tai reiškia, kad geriausias sprendimas – rinktis reguliuojamą apšvietimo sistemą. Nepamirškite, kad vyresniam vaikui yra būtinas ir gerai apšviestas darbastalis arba vieta, skirta skaitymui. Jei jūsų vaikas dar mažutis, jo kambaryje pastatykite naktinę lempą, kuri suteiks saugumo jausmą.

Be to, toks apšvietimas yra naudingas tėveliams – užėję į kambarį jie iškart matys mažylį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt