Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Užuolaidų slepiamos paslaptys
2010-06-22 Šaltinis: Sandra MIŠKINIENĖ "Panevėžio balsas"

Jei neseniai persikėlėte į naują būstą ir jau apsvarstėte, kokius baldus įsigyti, nepamirškite, jog ne mažiau svarbų vaidmenį nei jie interjere vaidina užuolaidos. Labai dažnai jos paliekamos paskutinei minutei, nors langų dekoras labai reikšmingas kuriant jaukią atmosferą namuose - ir nebūtinai naujuose. Tad kaip gi neapsirikti renkantis kuo pridengti langus?


Užuolaidų slepiamos paslaptys title=
Nuotr. corbis.com

Kaip makiažas slepia moters veido trūkumus ir pabrėžia pranašumus, taip ir užuolaidų audinys gali visiškai transformuoti langus. Tokiame reikale kaip užuolaidų pasirinkimas negali būti smulkmenų, čia svarbu viskas: ir lango dydis, ir jo padėtis, ir lubų aukštis bei kambario interjeras.

Pavyzdžiui, kontrastingi audiniai su horizontaliomis juostomis vizualiai išplečia sienas. Su vertikaliomis juostomis atvirkščiai - „paaukština“ lubas. Žydri ir pilki atspalviai „atšaldo“ kambarį, rausvi ir degto molio - sušildo. Spalvingos užuolaidos, nors pirmosiomis dienomis švies ryškia dėme jūsų interjere, gali greitai įsipykti.

Kad užuolaidos nesusilietų su tapetais, derėtų jas rinktis arba šviesesnes, arba tamsesnes už sienas. Taip pat jos turėtų derėti su baldų audiniu, juolab kad baldai perkami ne vieneriems metams. Kai dėl užuolaidų faktūros, orientuotis derėtų į baldus, apdangalus, užvalkalus pagalvėlėms.

Taip pat reikia nepamiršti, kad vienspalviai neraštuoti audiniai harmoningiausiai dera su interjero daiktais - jų pranašumas yra spalva ir faktūra. Jeigu jūsų širdis vis dėlto linksta prie raštuotų audinių, tuomet būtina kruopščiai parinkti ne tik užuolaidų spalvą, bet ir rašto piešinį bei dydį - visa tai turi derėti su baldų apmušalais ir kilimų ornamentu.

Jeigu kambarys nėra didelis, neverta eksperimentuoti su įvairiomis spalvomis ir faktūromis - rezultatas gali būti gana vulgarus. Būtina išsirinkti dominuojantį audinį, prie kurio derės visos kitos medžiagos. Beje, kai kurios iš tų medžiagų gali ir kontrastuoti su pagrindiniu audiniu, taip suteikdami dekorui savitų akcentų.

Ne mažiau svarbus yra užuolaidų dizaino pasirinkimas. Kai lubos aukštos ir dideli langai, geriausiai tinka ilgos klostuotos užuolaidos, 2,5-3 kartus platesnės už karnizo ilgį. Bet jeigu apie aukštas lubas savo bute galite tik pasvajoti, geriau nesižavėti pernelyg gausiomis drapiruotėmis.

AR ŽIEMA, AR VASARA...
Sezoniškumas - labai svarbus langų dekoro elementas. Juk vasara niekas nevilki kailiniais, tai kodėl langaiturėtų būti dengiami tomis pačiomis užuolaidomis kiaurus metus? Juolab kad sezoninė užuolaidų kaita suteikia šviežumo visam interjerui.

Vasarą galima užkabinti lengvas užuolaidas iš audinio su medvilne, žiemą - tankesnių audinių ir šiltesnių spalvų užuolaidas.

Esant galimybei, užuolaidas patariama keisti ne tik šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, tačiau atėjus kiekvienam naujam sezonui - jos gerokai paįvairins namų erdvę.

NAUJOS IDĖJOS SENOMS UŽUOLAIDOMS
Specialistų nuomone, pastaraisiais metais vyrauja dvi pagrindinės užuolaidų drapiravimo tendencijos.

Pirmasis variantas - tradicinis, kai užuolaidos kabinamos kaip interjero puošmena, tad ir pačios neretai yra gausiai puošiamos įvairiomis detalėmis bei priedais. Antrasis variantas - užuolaidos atskiriamos nuo viso kambario interjero.

Renkantis ir dekoruojant užuolaidas labai svarbu pernelyg neįsijausti. Nes net paprasčiausios banalios detalės, tokios kaip permetimas, mazgas ar klostė, gali pakeisti ne tik lango, bet ir viso kambario vaizdą.

Jeigu tradicinės užuolaidos įsipyko iki gyvo kaulo, galima paklausyti dizainerių patarimų ir, pavyzdžiui, uždengti langą „sluoksniuotu pyragu“ iš užuolaidų. Sluoksnių skaičius tokiame „pyrage“ neribojamas, svarbiausia, kad jos visos būtų iš lengvo pusiau perregimo audinio išskyrus vienerias - naktines užuolaidas.

Derinant lengvus ir sunkius užuolaidų audinius privalu laikytis dviejų principų: harmonijos ir kontrasto.

Labai originalias užuolaidas galima pasisiūti sujungus tos pačios rūšies, tačiau skirtingų spalvų audinio kvadratus (jeigu audinio skiautės bus skirtingo tankumo, užuolaidos neatrodys harmoningai).

Dar vienas būdas originaliai papuošti langus - papuošti senas užuolaidas aplikacijomis iš prie tapetų derančios spalvos audinio (bet tik tuomet, jeigu senosios užuolaidos ir tapetai nėra to paties atspalvio!).

Jeigu vis dėlto nusprendėte įsigyti naujas užuolaidas, visi šie patarimai jums nereikalingi. Dabartinė užuolaidų rinka perpildyta puikių audinių, kurių net nereikia dekoruoti - pakanka nuleisti nuo karnizo iki pat grindų. Arba pasidaryti vadinamasis prancūziškas užuolaidas. Tam reikės audinio, kurio plotis prilygtų pusantro lango pločiui, o ilgis būtų dvigubai didesnis nei lango aukštis. Tokios užuolaidos suimamos bangiškomis klostėmis ir puošniomis virvėmis padalijamos į kelias sekcijas.


Medvilniniai audiniai internetu – Have.lt parduotuvėje. 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt