Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Užuolaidų pasirinkimo paslaptys
2011-05-13 Šaltinis: eli.lt

Užuolaidų pasirinkimo paslaptys. Jei įsigijote naują butą ir jau susimąstėte apie baldų pirkimą, nepamirškite apie esminį užuolaidų vaidmenį interjere. Dažnai užuolaidų pasirinkimas atidedamas iki paskutinio momento, nors lango dekoravimas yra labai svarbus jaukios atmosferos sukūrimui. Ir ne tik naujame bute. Kaip teisingai pasirinkti užuolaidas?


Užuolaidų pasirinkimo paslaptys title=
Nuotr. img.homedit.com

Kaip ir makiažo kalnas nuslepia trukumus ir pabrėžia mūsų veido privalumus, taip ir užuolaidų medžiaga gali pakeisti Jūsų langą. Ir čia negali būti smulkmenų, svarbu viskas: ir lango dydis, ir jo išdėstymas, ir lubų aukštis, ir buto interjeras.

Pavyzdžiui, kontrastingos medžiagos su skersinėmis juostomis vizualiai „išplečia“ sienas. Su vertikaliomis – priešingai – daro sienas „aukštesnes“. Šalti mėlyni ir pilki atspalviai atšaldo kambarį, o šilti raudoni ir geltoni – šildo. Spalvingos portjeros, nors iš pradžių ir atrodys, kaip ryški dėmė Jūsų interjere, gali greitai atsibosti, pradėti varginti.

Kad užuolaidos nesusilietų su tapetais, reikia atminti tokią taisyklę: užuolaidos turi būti šviesesnės už sienas, arba tamsesnės. Beje, spalva turi derėti su baldų apmušalais, tuo labiau, kad baldai, kaip taisyklė, perkami ne metams. Kas liečia medžiagos faktūrą, tai šiuo atveju baldai, uždangalai, pagalvių užvalkalai turi būti pagrindiniais orientyrais pasirenkant.

Be to, atminkite, kad vienspalvės medžiagos be piešinio geriau harmonizuoja su aplinka. Jų privalumai slypi spalvoje ir faktūroje. Jei Jūsų širdžiai mielesnės medžiagos su piešiniais, tada būtina kruopščiai rinktis ne tik užuolaidų spalvą, bet ir piešinio tematiką, mastelį. Visą tai reikia susieti su baldų apdaila bei kilimų ornamentu.

Jei kambarys yra nedidelis, neverta eksperimentuoti su spalvų ir faktūrų įvairove
Tai gali atrodyti vulgariai. Būtina pasirinkti dominuojančią medžiagą, su kuria harmonizuos likusios medžiagos. Tuo pat metu likusios medžiagos gali kontrastuoti su pagrindine, papildant dekoravimą įvairiais akcentais.

Ne mažiaus svarbus yra užuolaidų arba portjerų dizaino pasirinkimas. Jei Jūsų bute aukštos lubos ir dideli langai, tai Jums reikia naudoti ilgas užuolaida su paraukimais, 2,5 – 3 kartus viršijančiais karnizo ilgį. Jei aukštos lubos nėra Jūsų buto privalumas, o lieka tik nepasiekiama svajone, tai pustų pagražinimų naudoti nereikia.

Žiemą ir vasarą vienodai?
Vienas svarbiausių momentų dekoravime 0 sezoniškumas. Atėjus vasarai, niekas nenešios kailinių, todėl, kodėl Jūsų langai turi visus metus atrodyti vienodai?! Sezoninis pasikeitimas periodiškai įneš naujovių į kambario interjerą.

Vasara galima naudoti lengvas užuolaidas i plonų medžiagų, o žiemą – iš tankesnių, šiltesnių tonų medžiagų. Jei žiemos dienos nepadeda energijos susižadinimui, o tik sustiprina norą nepalikti šiltų patalų, tai sunkios portjeros šiuo atveju labai tiks.

Moterims, kurios daug dėmesio skiria namų įrengimui, galima pasiūlyti keisti užuolaidas ne tik žiemą bei vasarą, bet teisingai naudoti šią taisyklę kiekvienu metų laiku, kaskart paįvairinant Jūsų namų interjerą.

 

Nauja madinga senų užuolaidų drapiruotė
Specialistų nuomone, dabar vyrauja dvi užuolaidų drapiravimo tendencijos. Pirmas variantas – tai tradicinis apiforminimas, kuriam būdingos įvairios detalės bei visokiausi papuošimai. Antras variantas – užuolaidų atskyrimas nuo viso kambario interjero.
Užuolaidų dizaine svarbiausia yra nepersistengti. Atminkite, kad net paprasčiausi (o kartais ir banaliausi) būdai (tokie, kaip permetimas, mazgas, paraukimas) gali pakeisti ne tik Jūsų namo užuolaidą, bet ir visą interjerą!

Jei Jums neįdomios įprastos užuolaidos, paklausykite dizainerių patarimų, kurie siūlo, pavyzdžiui, sukurti iš užuolaidų „sluoksniuotą pyragą“. Jei susigundėte tokiu pasiūlymu, atsiminkite, kad užuolaidų kiekis nėra ribojamas, o svarbiausia, kad jos būtų iš lengvos, pusiau skaidrios medžiagos ir tik viena (naktinė) užuolaida būtų iš tankios medžiagos. Kombinuojant lengvas ir sunkias medžiagas turi veiktu du principai – harmonija ir kontrastas.


Sukurti originalias užuolaidas galima tiesiog sujungus įvairiaspalvius kvadratus iš vienos medžiagos kartu. Tokios užuolaidos tvirtinamos prie karnizo žiedais ir spaustukais. Turėkite omeny, kad kvadratų medžiagos tankis turėtų būti vienodas. Tik tada Jūsų originalios užuolaidos harmoningai žiūrėsis buto interjere ir bus dizaino elementu.

Yra dar vienas būdas padaryti Jūsų langą originaliu: senas užuolaidas papuošti aplikacija pagal tapetų spalvą. Turėkite omeny, kad toks variantas yra įmanomas, jei senų užuolaidų ir tapetų spalva nėra vienoda.

Jei jau nusprendėte įsigyti naujas užuolaidas, tai tokie patarimai Jums netiks. Juk užuolaidų rinkoje yra didelė originalių modelių įvairovė. Todėl jų galima net ir nepuošti: tiesiog nuleiskite portjerą ant grindų. Galimas ir „prancūziškų“ užuolaidų variantas, kai medžiagos plotis pusantro karto viršija lango plotį, o ilgis du kartus viršija jo aukštį. Tokiose užuolaidose daromi bangelių pavidalo paraukimai ir virvutėmis jos „išskaidomos“ į sekcijas.

Egzistuoja daug interjero papuošimo užuolaidomis variantų. Svarbiausia – nepersistengti ir laikytis nesudėtingų taisyklių, apie kurias papasakojome.


 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt