Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Tradicinis namo konstrukcijos tipas- fachverkas
2018-12-06 Šaltinis: Lilija Suvorova, žurnalas SUPERNAMAI

Siekimas kurti namo vidaus erdvę, pripildytą natūralios šviesos, verčia architektus prisiminti tradicinį namo konstrukcijos tipą – fachverką. Tiesa, vietoje sienų tarpus užpildančio plytų mūro šiandien naudojamos kur kas modernesnės medžiagos ir technologijos, leidžiančios įstiklinti daugiau nei tris ketvirčius namo fasado ploto. Tokiu būdu užtikrinamas vienas iš esminių šiuolaikinės architektūros privalumų – erdvės atvirumas ir artumo gamtai pojūtis. Tiesa, kyla dar keletas klausimų: ar stiklo sienos nesulauks smalsaujančių kaimynų dėmesio ir ar atlaikys žvarbius žiemos speigus? 


Tradicinis namo konstrukcijos tipas- fachverkas title=
Nuotr. Marina Gornostajeva

Vakarų Europoje, kur fachverko statyba yra populiari nuo ankstyvųjų viduramžių, tokios konstrukcijos namais užstatytos ištisos gatvės ir net ištisi miestų centrai.

 

Pastaraisiais dešimtmečiais šis stilius vis labiau žavi ir mūsų tėvynainius. Priminsime, kad fahverko pagrindą sudaro laikančiųjų vertikalių atramų ir horizontalių bei įstrižų sijų konstrukcija, kurios tarpus užpildo užsakovų estetinį skonį ir klimato sąlygas atitinkančios medžiagos. Tai gali būti tiek šiluminės izoliacijos blokai, tiek dekoratyvios lakštinės medžiagos, kurių mechaninis tvarumas nėra svarbus – juk apkrovos veikia statinio konstrukciją, o ne užpildą.

 

 

Be to, išryškintos karkaso konstrukcijos, dalijančios sienas į skirtingų geometrinių formų fragmentus, suteikia namams papildomo estetinio išraiškingumo, išskiria juos iš aplinkinių statinių konteksto.


Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo vadinamasis stiklinis fachverkas. Skaidrios sienų plokštumos priartina medinių konstrukcijų stilių prie neokonstruktyvizmo ir šiuolaikinių technologijų (high-tech).

Nepaisant vizualinio skaidrumo ir trapumo, net atšiauriausią žiemą viduje būna šilta, nes stiklo paketai gerai išlaiko šilumą. Specialios medžiagos užtikrina kokybišką garso izoliaciją ir priešgaisrinį saugumą. Vienas klijuoto medžio konstrukcijos privalumų, lyginant su rąstiniais statiniais, yra menka deformacija, be to, statybos terminas yra gana trumpas, o tai aktualu daugumai nekantrių užsakovų.

Kaip vykusį stiklinio karkasinio namo pavyzdį galėtume pateikti nedidelį kotedžą, pastatytą vienoje iš Pamaskvio gyvenviečių greta Kijevo plento. Šio namo patalpų paskirtį ir jų išdėstymą lėmė užsakovų – jaunos šeimos su dviem vaikais – gyvenimo būdas.

 

 

Pirmame namo aukšte yra svetainė, sujungta į didelę bendrą erdvę su virtuve ir valgomuoju, taip pat svečių WC ir darbo kambarys; antrame aukšte – du vaikų miegamieji su tualetu prie laiptų ir pagrindinis miegamasis, iš kurio per drabužinę galima patekti į šeimininkų vonios kambarį. Iš jo galima išeiti tiesiai į holą prie laiptų arba pasukti į platų balkoną.

 

Bet pagrindinis namo privalumas visgi yra plati panorama, atsiverianti pro pirmo aukšto stiklines sienas ir sustiprinanti namo vidaus susiliejimo su aplinkine gamta įspūdį. Be abejo, tam padeda ir vientisa pirmo aukšto erdvė, ir įspūdingos daugiau nei 3 m pločio stiklinės slankiosios durys, vedančios į lauko terasą.

Projektuodamas interjerą, architektas tikslingai išryškino konstruktyviąją namo dalį, kartu sukurdamas subtilią jaukumo atmosferą. Teko atsižvelgti į tai, kad fachverkas kelia specifinių reikalavimų interjero formavimui, dėl to spalvinio sprendimo pagrindu tapo tamsiai ruda medinių sijų ir balta sienų spalva.

Virtuvės zonoje erdvumo pojūtis buvo kuriamas iš dalies atsisakant viršutinės pakabinamųjų spintelių juostos. Apatinių spintelių blokas priderintas prie bendrojo stiliaus, kad netrauktų per daug dėmesio, visa buitinė technika suslėpta baldų viduje. Galinė siena uždengta dekoratyvaus akmens plokštėmis, kurias, be kita ko, labai lengva prižiūrėti.

 

 

Virtuvės centre įkomponuotas ruošos stalas su tamsiai rudu stalviršiu, kuris taip pat gali būti naudojamas ir kaip baro stovas; greta jo pastatytos dvi kontrastingų šviesių atspalvių baro kėdės. Valgomajame lakoniškų formų pietų stalo komplektui oponuoja ištaigingas lubų šviestuvas, apkabinėtas gausybe dekoratyvių elementų ir kiek prasklaidydamas aplinkos griežtumą.

 

Svetainėje, kaip ir kitose namo dalyse, aiškiai jaučiamas minimalistinio bendrumo siekis. Plati odinė sofa, žurnalinis staliukas ir plazminis televizorius ant sienos – tai bene visas šio kambario apstatymas. Tiesa, baldai nėra perdėm paprasti, jie turi įdomių funkcinių detalių.

 

Pavyzdžiui, medžiu įrėminto stiklinio staliuko viršuje gali būti išskleista papildoma stalviršio sekcija smulkiems daiktams bei indams pasidėti.Antrame aukšte kone pusė ploto yra skirta tėvų miegamajam su drabužine ir vonios kambariu. Netgi jame visa siena yra įstiklinta nuo grindų iki lubų. Čia taip pat „nedaugiažodžiaujama“, kaip ir pirmame aukšte, stengiamasi naudoti kuo mažiau smulkių detalių. Skaidriosios erdvės koncepciją atitinka net vonios spintelės, pagamintos iš skaidrių segmentų.

 

 

Savo ruožtu šeimininkų miegamajame nerasime mums įprastų spintelių prie lovos – jų funkciją atlieka integruoti galvūgalio segmentai.

Žiūrint iš šalies, grakštusis statinys sujungia klasikinės Europos, Tolimųjų rytų ir šiuolaikinių technologijų (high-tech) architektūros bruožus, o natūralios šviesos gausa interjere suteikia jam ypatingo jaukumo.

Straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su žurnalu „Современный дом“ (Rusija)

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt