Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Tobulas vonios kambarys - nuo ko pradėti?
2019-01-08 Šaltinis: Irena Dirgėlienė, žurnalas SUPERNAMAI

Vonios kambario interjero tendencijos keičiasi ne itin greitai, o specialistai įsitikinę, kad jomis sekti aklai neverta. Pasak jų, svarbiausia – sukurti tokį vonios kambarį, kuris būtų jaukus, patogus ir praktiškas. Teisingai parinktomis,kokybiškomis medžiagomis ir vonios kambario technika galėsime džiaugtis gana ilgai, tad prieš pradedant vonios įrengimo ar remonto darbus, verta pagalvoti, kad tai, kas patinka šiandien, turės patikti ir po kelerių metų. 


Tobulas vonios kambarys - nuo ko pradėti? title=

Vonios kambario įrengimas: nuo ko pradėti?

Vonios ir virtuvės įrangos salono „Arsan“ vadovas Arūnas Navarackas sako, kad ruošiantis įrengti ir atnaujinti vonios kambarį svarbiausia įsivertinti patalpą ir funkciškai ją suplanuoti. Verta numatyti, kur ir kokius prietaisus norima turėti vonios kambaryje, apgalvoti, ką rinksimės: vonią ar dušo kabiną, o gal norime turėti abi.Jeigu pasirinkome dušo kabiną, verta pagalvoti, kaip ją įsirengsime – rinksimės dušo padėklą ar dušo lataką. Svarbu ir tai, kokį praustuvą pasirinksime: viengubą ar dvigubą. Verta apgalvoti, kokio unitazo norime – pastatomojo ar pakabinamojo.

Svarbiausia vonios kambario neperkrauti, o pačią patalpą planuoti ergonomiškai. Siūloma pasikonsultuoti su specialistu, kuris patars, kaip viską padaryti, kad būtų patogu, gražu ir estetiška.

  Spalvų spektras –nuo ryškių atspalvių iki klasikinės baltos

Pasak A. Navaracko, šiuo metu dauguma gamintojų siūlo vonios kambariui rinktis juodus akcentus, tačiau juoda spalva yra gana preciziška. Specialistas pastebi, kad nemažai užsakovų renkasi juodą unitazą ir praustuvą, tačiau jis nerekomenduoja persistengti, siūlo pagalvoti apie tai, kad galbūt pakaktų pasirinkti tik tam tikrus juodos spalvos elementus.

 

Puikų vaizdą galima išgauti pasirinkus dušo kabiną su juodais profiliais ir juodos spalvos maišytuvus. Pasak specialisto, pasirinkti juodos spalvos aksesuarai padės sukurti jaukios vonios stilistiką.

 

Populiarios ir kitos spalvos, pavyzdžiui, rubino, bordo. Tai drąsesni, tačiau ne visiems tinkami sprendimai. Madinga lieka ir klasikinė balta spalva. Madingiausios maišytuvų spalvos – juoda, nerūdijančiojoplieno, chromo arba chromo su juodais profiliais.

 Pagrindinės vonios kambario įrengimo klaidos

Viena iš pagrindinių klaidų – paties vonios kambario ir santechnikos prietaisų vietos nesuplanavimas. Neretai šeimininkai neapgalvoja visko iš karto, pavyzdžiui, padaro vandens tiekimo išvadus iš sienos, tačiau paskui nusprendžia, kad labiau tiktų dušo latakas. Neretai toks sprendimas priimamas, kai grindys jau išbetonuotos, o plytelės suklijuotos. Tuomet lieka vienintelė išeitis – viską išdaužyti, o ir išdaužius ne visada pavyksta įrengti tinkamai, nes vanduo nebenubėga. Taip pat svarbu numatyti praustuvo ir kitos įrangos dydžius, nes nuo to, kokio dydžio santechnikos įrangą pasirinksite, priklausys kanalizacijos ir vandens tiekimovietos įrengimas. Numatę visus šiuos niuansus ne tik padarysite mažiau klaidų, bet ir patirsite mažiau išlaidų.

 Kokius aksesuarus rinktis?

Anot pašnekovo, aksesuarų pasirinkimas priklauso nuoto, kiek vonios kambaryje yra erdvės. Pagrindinė taisyklė – aksesuarų neturi būti per daug, tačiau turi būti viskas, ko gali prireikti. Siūloma nepamiršti rankšluosčių laikiklių, krepšelių, skirtų dušo priemonėms, nes pamiršus šiuos aksesuarus gali tekti daiktus dėti ant grindų. Rekomenduojama numatyti vietą specialioms, į vonios kambario dušo zoną integruojamoms dėžutėms. A. Navarackas sako, kad nebūtina vaikytis madų – verta atsižvelgti ir į tai, kas patinka, pavyzdžiui, norintys pakabinamojo muilo dozatoriaus tokį ir turėtų rinktis, o svajojantys apie skandinaviško stiliaus dizainą gali pasirūpinti dozatoriumi, pastatomu ant praustuvo.

 Vonia ar dušo kabina?

A. Navarackas juokauja, kad vonios ar dušo kabinos rinkimasis vis dar lieka amžinu klausimu, į kurį atsakyti gali tik pats būsto šeimininkas. Sakoma, kad vonia yra atgyvena, o spartėjant gyvenimo tempui pakanka tik dušo kabinos, tačiau specialistas rekomenduoja nepasiduoti šiai nuomonei ir įsivertinti savo poreikius. Pavyzdžiui,kai naujakuriai yra jauna šeima, auginanti mažus vaikus arba planuojanti jų turtėti, jiems rekomenduojama įsirengti vonią, kurioje galima įrengti ir dušą. Norint patogiai ir ergonomiškai įsirengti vonioje dušą ir negalvoti, kad prausiantis erzins vandens taškymasis ant grindų, galima pagalvoti apie stiklines vonios sieneles. Tuomet reikėtų pagalvoti ir apie maišytuvo vietą: įrengti viską taip, kad sienelė netrukdytų patogiai pasiekti maišytuvą.Prieš įrengiant vonios kambarį rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie gali patarti, padėti ir sukomplektuoti įrangą taip, kad viskas būtų įrengta gražiai, patogiai ir stilingai.

Kokia įranga tiktų tobulam vonios kambariui?

Pašnekovas sako, kad, norint, jog vonios kambarys būtų eksploatuojamasilgai, o prietaisai nesugestų ir nesulūžtų, reikia rinktis patikimų Europos gamintojųsiūlomą įrangą. Patikimi gamintojai suteikia garantinius įsipareigojimus, turi savo atstovus ir servisą Lietuvoje. Kilus kokių nors nesklandumų, galima sulaukti tokių gamintojų pagalbos. Verta pagalvoti apie tai, kad vonios kambario rekonstrukcija kainuoja itin brangiai, todėl reikėtų apsispręsti, kokią įrangą rinktis ir kaip ją sumontuoti, kad reikėtų kuo mažiau pakeitimų.

Pataria dizainerė Šarūnė Šaltenė

 Vonios kambario planavimas prasideda nuo kliento norų išsiaiškinimo ir įrenginių išdėstymo. Įrengiant vonios kambarį svarbus uždavinys – pasirūpinti funkcionaliu santechnikos prietaisų išdėstymu. Svarbu, kad būtų patogu prieiti, kad prietaisai būtų nei per toli, nei per arti. Dauguma šeimų su vaikais vis dar renkasi vonią, o viengungiams, bevaikėms ar vaikų neplanuojančioms šeimoms labiau patinka dušo kabinos. Ką pasirinksite – skonio reikalas, tačiau svarbu išsirinkti kokybišką santechninę įrangą. Renkantis siūlau atkreipti dėmesį į tai, kokia yra keramika, kaip ji valoma, kaip dėvisi, ar estetiškai atrodo.

 Kitas svarbus žingsnis – maišytuvų ir jų įrenginių pasirinkimas. Galima rinktis iš dviejų tipų maišytuvų: montuojamų į plautuvus arba montuojamų į sieną. Šiuolaikiniai naujų būstų šeimininkai dažniausiai renkasi potinkinius maišytuvus.

 Kalbant apie vaizdą, dabar populiaru rinktis akmens, betono vaizdą, baltas lubas ir sienas, o grindis klijuoti medžio imitacijos plytelėmis. Svarbu išgauti balansą tarp šaltos akmens ir šiltos medžio spalvų. Nebemadingos ryškios spalvos, vietoje jų verčiau rinkitės baltą arbą baltą su pilkšvais atspalviais spalvas. Madinga ir medžio spalva.

 Aksesuarus geriausia rinktis patogius ir praktiškus. Juk kas iš to, jei bus gražūsrankšluosčių laikikliai, tačiau rankšluosčiai nuo jų kris. Madingi mediniai, krištoliniai kabliukai, kurie turi būti funkcionalūs ir derėti su aplinka, tinka balta ar juoda spalvos. Stilingai atrodo atsikartojantys aksesuarai, pavyzdžiui, jei renkamės juodus kištukinius lizdus, tai ir muilinė galėtų būti juoda.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt