Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Tobulas lauko apšvietimas: svarbiausia tinkamai pasirinkti
2020-06-20 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Privatiems namų gyventojams rengiant lauko apšvietimą nuolat kylą įvairūs klausimai: kaip pasirinkti šviesos šaltinius, kokį apšvietimą naudoti, kurie kampai tinkami, kaip pasiekti rezultatų, neeikvojant energijos?


Tobulas lauko apšvietimas: svarbiausia tinkamai pasirinkti title=
Nuotr. moderndecoratingdesign.com

Norėdami, kad lauko apšvietimas pateisintų visus Jūsų lūkesčius, o namams suteiktų papildomo žavesio bei būtų efektyvus, planuodami apšvietimą, pasikliaukite profesionalų patarimais.

Namų interjero specialistai atskleidžia keletą gudrybių, kuriomis vadovaudamiesi sukursite įspūdingą, o svarbiausią – funkcionalų namų lauko apšvietimą.

Sukurkite planą


Norėdami lauke įrengti tobulą, ne tik Jūsų lūkesčius atitinkantį, bet ir namui bei aplinkai derantį apšvietimą, nepasikliaukite momentinėmis idėjomis.

Apšvietimo planavimas – svarbus procesas. Pirmiausia Jums reikia turėti visą teritorijos planą ir tuomet pradėti žiūrėti, kokiose vietose kokie apšvietimo šaltiniai Jums galėtų būti reikalingi.


Ruošdami planą būkite konkretūs – tiksliai numatykite, kokiose vietose bus įrengiami kokie šviestuvai. Numatykite tikslius lempų, prožektorių skaičius. Turėdami planą vėliau galėsite orientuotis darbų eigoje, tikrinti, ar darbai vyksta taip, kaip turėtų.

Pasirūpinkite saugumu

Atminkite, lauko apšvietimas - smarkiai skiriasi nuo apšvietimo viduje. Renkantis gaminius laukui apšviesti jums netiks paprastos vidaus lempos ar prožektoriai. Ieškokite būtent laukui pritaikytų įrenginių – jie turi būti su tinkamai izoliuotais laidais ir jungikliais, veikti nepaisant klimato pokyčių, būti atsparūs drėgmei ir karščiui.

 

China 2020 New Solar LED Lawn Light Outdoor Garden/Global Sunrise ...

 

Tai vienas svarbiausių dalykų, apie kurį reikia pagalvoti planuojant namo apšvietimą iš išorės, mat nepamąsčius apie tai, visas darbas nueis perniek jau po pirmojo lietučio.


Ką apšviesti?

Planuojant lauko apšvietimą, labai svarbu numatyti, kokios strateginės ir dekoratyvinės vietos bus apšviestos. Pirmiausia pasirūpinkite, kad būtų tinkamai įrengtas strateginis apšvietimas. Tai reiškia, kad tinkamai būtų sumontuotos lempos ir prožektoriai, apšviečiantys duris, lempas, laiptus, vartus, terasą ar balkoną, garažo vartus.

 Tik tuomet svarstykite apie dekoratyvinį apšvietimą, kuris sau vietos ras gėlynuose, prie tvenkinuko, aplink takelius, prie skulptūrų ar medžių.

Nepamirškite tinkamai pasirinkti apšvietimo spalvų. Šiltas apšvietimas tinka statiniams ir objektams apšviesti, o šaltą geriau naudoti vandens apšvietimui sukurti.

Norėdami pasirūpinti ne tik geru apšvietimu, bet ir savo santaupomis – rinkitės elektrą taupančias lemputes visam lauko apšvietimui.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt