Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Tinkų rūšys, tipai ir teisingas pasirinkimas
2011-12-05

Tinkų rūšys, tipai ir teisingas pasirinkimas. Jei statote būstą, ateis laikas pasirinkti ir tinkamą tinką. Galite visus darbus ir rūpesčius palikti statybininkams, tačiau jei norite ramiai gyventi kokybiškame nuosavame name, turite patys pasidomėti, kas bus tepama ant sumūrytų, sukaltų ar sumontuotų sienų. Galbūt pasiryšite ir patys imtis tinkavimo darbų, bet, žinoma, geriausia būtų, kad juos atliktų profesionalai.


Tinkų rūšys, tipai ir teisingas pasirinkimas title=
Nuotr. kreisel.lt

Šiuo metu tinkų rūšių, o ypač porūšių pasirinkimas yra gan platus, tad pirmiausiai ir reiktų jas trumpai apžvelgti.
Visi tinkai yra skirstomi į tris rūšis: paprastąjį, specialųjį ir dekoratyvinį. Paprastąjį tinką sudaro paruošiamasis ir išlyginamasis sluoksniai, o dengiamasis sluoksnis padaromas užtrinant. Paruošiamasis sluoksnis yra užpurškiamas arba užtepamas ant ant tinkuojamo paviršiaus mechanizuotu arba rankiniu būdu. Kalkių cemento skiedinys (paruošiamasis sluoksnis) turi būti paruoštas taip, kad nebūtų per skystas (nubėgs nuo tinkuojamos sienos), ar per tirštas (blogai sukibs su paviršiumi).
Visiškai sustingus pirmajam sluoksniui, reikia išlyginti dengiamą paviršių. Dedamas vienas ar keli išlyginamieji sluoksniai, kol paviršius tampa visiškai lygus. Paruošiamasis sluoksnis turi būti iki 6 mm, o išlyginamasis iki 10 mm.

Baigus tinkuojamo paviršiaus lyginimą, yra atliekamas paviršiaus užtrynimas (dengiamasis sluoksnis). Paprastai šis veiksmas yra atliekamas naudojant polistirolinę trintuvę. Kaip įsitikinti, ar užtrintas paviršius yra gerai sutankintas? Reikia tiesiog perbraukti ranka ir žiūrėti, ar nebyra kalkinio skiedinio tinkas. Tinkavimo darbai gali būti atliekami, kai termometro stulpelis rodo 5-20 °C šilumos.
Kita tinko rūšis - specialusis tinkas. Paviršiai, aptinkuoti šiuo tinku, bus apsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio (triukšmo, radiacijos, drėgmės ar karščio).

Dekoratyvinio tinko paskirtis - apdailinti paviršių. Tokio tinko sluoksnio storis gali būti 10-20 mm. Naudojant dekoratyvinį tinką yra gražinami ne tik fasadai, bet ir vidaus paviršiai. Reikia nepamiršti, kad renkantis šį tinką, būtina pagalvoti ne tik apie tai, ar sienos atrodys estetiškai, bet ir apie galimą neigiamą aplinkos poveikį. Taigi dekoratyvinį tinką rinkitės tik įvertinę aplinką, kuri sups pastatytą būstą.
Šiuo metu galite rinktis iš keturių dekoratyvinio tinko rūšių: mineralinio, silikatinio, akrilinio, silikoninio (polimerinio). Jei namas stovi prie judrios gatvės, pramoniniame rajone, netoli geležinkelio trasos ar autobusų stoties, rinkitės akrilinį arba silikoninį tinką. Šių tinkų sudėtyje yra polimerų, suteikiančių elastingumo, tad yra sumažinama transporto priemonių sukeliama vibracija.

Silikoninis tinkas yra nepakeičiamas norint apsaugoti pastatą nuo purvo - lietus nuplauna visus nešvarumus nuo tokiu tinku padengto paviršiaus.

Galbūt Jūsų namas yra statomas prie ežero, upės ar miško? Jei taip, tai reiškia, kad aplinka, supanti būstą yra drėgna. Šiuo atveju geriausia būtų rinktis mineralinį arba silikatinį tinką. Jie yra atsparūs nuplovimui, taip pat pasižymi puikiu garų pralaidumu.

Drėgnoje aplinkoje dažnai veisiasi pelėsiai ir grybai. Jiems ypač atsparus yra silikatinis tinkas.

Pasirinkta dekoratyvinio tinko spalva - skonio reikalas, tačiau reikia nepamiršti, kad tamsi spalva visad labiau trauks saulės spindulius nei šviesi. Tad jei norite išvengti įtempimų, kurie neigiamai veikia fasadines dangas, geriau rinkitės šviesesnes spalvas. Viduje galite drąsiau eksperimentuoti.

Be spalvos dar galite pasirinkti ir norimą faktūrą. Įsidėmėkite, kad teplesni yra grubūs paviršiai, tad jei namas stovi labiau užterštoje aplinkoje, geriau būtų pasirinkti lygų tinką.

Kaip atrodys sienos priklausys ne tik nuo Jūsų pasirinktos spalvos ar faktūros. Neilgai trukus ji gali būti „išdailinta" grafičio piešiniais. Retai kada namų savininkų skonis sutampa su grafičio dailininkų meninėmis fantazijomis. Tačiau jau yra priemonių, kurios padeda apsisaugoti nuo grafičio dažų ir kurios neleidžia įsigerti grafičio dažams, kreidelių, žymiklių spalvoms į įvairius paviršius.

Tokiomis priemonėmis ypač rekomenduojama padengti brangesnius paviršius, pvz. marmurinius, taip pat tas vietas, kur yra vaikų, kurie gali sutepti neseniai nudažytą sieną.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt