Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Šviestuvo pakabinimas
2011-08-22 Šaltinis: pasidarykpats.info

Šviestuvo pakabinimas. Šviestuvą pakabinti visai nesudėtinga, tačiau reikia žinoti tam tikrus dalykus. Naujam šviestuvui pakabinti reikės indikacinio atsuktuvo ir šiek tiek atidumo. Šviestuvui atvestas laidas paprastai susideda iš trijų laidelių: dviejų fazinių ir vieno „nulinio“. Pastarasis jungiamas į paskirstymo dėžutę, o kiti du – į jungiklį.


Šviestuvo pakabinimas title=
Nuotr. digma.lt

Šviestuvą pakabinti visai nesudėtinga, tačiau reikia žinoti tam tikrus dalykus. Naujam šviestuvui pakabinti reikės indikacinio atsuktuvo ir šiek tiek atidumo. Šviestuvui atvestas laidas paprastai susideda iš trijų laidelių: dviejų fazinių ir vieno „nulinio“. Pastarasis jungiamas į paskirstymo dėžutę, o kiti du – į jungiklį.

Prieš kabinant šviestuvą būtina išjungti automatinį jungiklį laiptinėje arba ten, kur jis yra įrengtas. Indikatoriumi papildomai patikrinkite, ar tikrai nėra įtampos. Pirmasis darbas – atskirti fazės laidelius nuo „nulinio“. Tam reikės atskirti laidelius vieną nuo kito ir, įjungus įtampą, su indikatoriumi patikrinti, kurie laideliai yra „faziniai“, o kuris - „nulinis“. Jei indikatorių prilietus prie laidelio, jo lemputė užsidega, tai – fazinis laidas. Jei ne, - „nulis“.

Išjungiame automatinį jungiklį laiptinėje ir indikatoriumi tikriname, ar nėra įtampos. Nuimame nuo trijų laidų izoliaciją palubėje, tada atskiriame šiuos laidus vieną nuo kito, kad jie nesiliestų vienas su kitu. Įjungiame įtampą.

Indikatoriumi liečiame iš eilės kiekvieną laidą. Jungiklis turi būti įjungtas.
Liečiant laidą, užsidega indikatoriaus lemputė, vadinasi, tai "fazė". Jeigu neužsidega - tai "nulis". Įsiminkite arba pažymėkite izoliacija "nulį".

Iš šviestuvo taip pat tiesiasi trys laidai. Ir čia reikia surasti, kuris iš laidelių yra „nulinis“. Norint jį rasti reikia du bet kuriuos šviestuvo laidus įjungti į kištukinį lizdą. Jei užsidega pusė reikiamų šviestuvo lempų, pasižymėkite laidus. Vieną laidą palikite kištukiniame lizde, o kitą – apkeiskite vietomis su trečiuoju. Turėtų užsidegti kita pusė šviestuvo lempų. Jei lemputės nedega, toliau ieškokite reikiamų laidų. Teisingai radote laidus tuo atveju, jei vienam laidui visuomet esant kištukiniame lizde, įjungiant iš eilės kitus du laidus, užsidega iš pradžių viena, paskui kita lempų pusė. Nulinis laidas bus tas, kuris nėra įkištas į kištukinį lizdą.

Iš šviestuvo tiesiasi trys laidai, mums reikia surasti "nulį".

Išjungus įtampą sujungsime laidus palubėje. „Nulinį“ laidą sujunkite su šviestuvo „nuliniu“ laidu. Du fazinius laidus – su bet kuriuo iš dviejų palubėje esančių laidu.

Įjungus įtampą, jungikliu turėtumėte galėti įjungti šviestuvą su puse arba visomis lempomis.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt