Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Svarbu! Tirkime geriamą vandenį
2021-05-04 Šaltinis: UAB "LT AQUA"

Geriamojo vandens tyrimai būtini, nes jie padeda išsiaiškinti, kokį vandenį vartojame, ar jis nekenkia mūsų sveikatai. Juk visi žinome, kad žmogaus organizmui būtinas tik švarus, gėlas, jokio specifinio kvapo ar skonio neturintis vanduo.


Svarbu! Tirkime geriamą vandenį title=
Nuotr. healthline.com

Lietuvių namų ūkiuose iš čiaupo tekantis vanduo yra išties kokybiškas, mat jis tiekiamas išimtinai tik iš požeminio vandens šaltinių, kurie yra švarūs, kadangi kur kas geriau apsaugoti nei atviri vandenys.

 

Žinoma, tam tikruose Lietuvos regionuose vanduo kartais turi didesnių ar mažesnių bėdų. Pavyzdžiui yra pernelyg geležingas arba kietas, vandens kokybę taip pat blogina ir jame ištirpusios kokios nors cheminės medžiagos tokios, kaip manganas, amonis, sieros vandenilis, nitritai ar nitratai.

 

Kalbant apie mikrobiologinę vandens taršą, ją neretai lemia tam tikros natūralios gamtinės sąlygos, taip pat netinkama žmogaus ūkinė veikla arti vandens telkinių. Norint žinoti, koks vanduo teka iš čiaupo namuose, būtini išsamūs vandens tyrimai.

Ar dažnai reikia tirti vandenį ir ką būtent?

Į šį klausimą atsakymas paprastas – viskas priklauso nuo to, iš kur vanduo yra tiekiamas.


- Vartojant vandenį iš šulinio, būtina atminti tai, kad toks vanduo turėtų būti tiriamas bent kartą per 6 mėnesius. Toks tyrimų dažnis reikalingas todėl, kad šulinių vanduo – paviršinis, o tokį vandenį kur kas lengviau paveikia natūralūs aplinkos veiksniai, o kartais net paties šulinio vieta. Nežinote, kokie vandens filtrai šulinio vandeniui būtų tinkamiausi? Pirmiausia išsiaiškinkite vandens kietumą, taip pat tai, ar vandenyje yra ištirpusių nitratų bei nitritų, koks vandens pH (vandenilio jonų koncentracija).


- Jei gyvenate individualiame name ir naudojate vandenį iš gręžinio, tokio vandens tirti dažnai nereikia. Apie vandens kokybę ir vandens tyrimų rezultatus jus informuoti turėtų gręžinį įrengusi įmonė.

 

Svarbiausia išsiaiškinti, koks vandens kietumas, kiek jame ištirpusios geležies, mangano, nitratų bei nitritų ar kitokių medžiagų, taip pat koks yra vandens pH (vandenilio jonų koncentracija). Jei gręžinio vanduo labai prastos kokybės, jei jis nemaloniai kvepia, neskanus gerti, specialistų patarimu, reikėtų ištirti ir amonio, arseno, permanganato koncentracijas vandenyje.


- Daugiabučių gyventojai ir centralizuotai tiekiamo vandens vartotojai vandens tyrimais turėtų rūpintis rečiausiai. Tokį vandenį privalo tirti pats vandens tiekėjas ir jis yra įpareigotas tai daryti gana reguliariai. Centralizuotai tiekiamą vandenį savo noru apsimoka tirtis tik tuomet, jei bute norite įsirengti vandens filtrus ir abejojate, kuriuos rinktis.

 

Is alkaline water a miracle cure – or BS? The science is in | Health &  wellbeing | The Guardian

Filtrų pasirinkimas

Jei vandens tyrimų rezultatai rodo, kad geriamajame vandenyje yra ištirpusios geležies, geriausias pasirinkimas būtų modifikuoti vandens minkštinimo filtrai. Jie vandenį ne tik nugeležina, bet kartu jį dar ir suminkština. Jei vandenyje yra arseno, sieros vandenilio, kitokių cheminių medžiagų, tinkamiausias sprendimas – atskiri vandens nugeležinimo filtrai. Nitratus bei nitritus iš vandens efektyviai išvalo taip pat modifikuoti vandens minkštinimo filtrai.

Baiminatės, kad filtrai gali daug kainuoti? Vandens filtrų kainą iš esmės lemia įrenginio komplektacija. Kuo prietaisas sudėtingesnis, tuo filtrai bus brangesni ir atvirkščiai.
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt