Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Sutvarkyta aplinka - vizitinė šeimininko kortelė
2015-09-10 Šaltinis: sodelis.us.lt

Rudenį, kai nuo medžių pradeda kristi lapai, sodininkams bei individualių namų šeimininkams prasideda tikri vargai. Norint susitvarkyti aplinką, tenka rinkti nukritusius medžių lapus, juos krauti į krepšius, deginti ar formuoti kompostą.


Sutvarkyta aplinka - vizitinė šeimininko kortelė title=
Nuotr. klase.lt

Norint susitvarkyti aplinką, tenka rinkti nukritusius medžių lapus, juos krauti į krepšius, deginti ar formuoti kompostą. Gerai, jei diena pasitaiko rami ir saulėta, o jei pučia stiprokas vėjas, dažniausiai kruopščiai sugrėbstytos lapų krūvelės per kelias minutes vėl ištaršomos po žolę. Taip “pagainiojus” lapus kitą dieną dažnam maudžia strėnas, sopa nugarą.

Sodo sklypo, sodybos ar gyvenamojo namo aplinka yra tarsi žmogaus vizitinė kortelė. Pagal tai, kaip prižiūrimas kiemas, galima nuspėti apie šeimininko pomėgius, stilių ir net charakterio ypatybes.

 Net ir neaptvertas kiemas turi derėti prie bendro gatvės vaizdo. Specialistų teigimu, jis patrauklus tik tuomet, jei yra sutvarkytas.

Tačiau, kaip rodo apklausos, dauguma šalies gyventojų mieliau apsitveria savas teritorijas ir tik tuomet tvarkosi aplinką pagal savo išgales ir supratimą. Tuo tarpu žinovai tvirtina, kad nuo gatvės ar kelio labiau tinka apsitverti daugiau ar mažiau ažūrine medine arba metaline tvora, o žema tvorelė arba gyvatvorė optiškai padidina siaurą kiemą. Aukšta ažūrinė tvora neužstoja saulės augalams.

 Paprasčiau prižiūrėti kiemelį su pievele ir keletu įvairių formų ir spalvų spygliuočių arba skiepytų, iškarpytų medelių. Priekinis kiemas dažniausiai būna nedidelis, o takas nuo kelio ar gatvės iki namo - siauras ir trumpas. Tačiau erdvę galima optiškai suskaidyti ir padidinti vingiuotu takeliu, kuris pirmiausiai turi būti labai patogus ir funkcionalus, o trumpą takelį pailginti prie gatvės sodinant aukštus augalus, o arčiau durų - vis mažesnius.

 Taip suformuotą teritoriją nesunku tvarkyti. Kad nereikėtų lankstytis renkant lapus, pravartu turėti specialią techniką, surenkančią ir nupučiančią nuo takelių ir vejos lapus bei rudenį prikritusius spyglius.

Norint lengviau sutvarkyti aplinką patariama:

-Fasadinėje kiemo pusėje nesodinti didelių rūšinių medžių - čia geriau tiks skiepyti, žemaūgiai ar išradingai iškarpyti dekoratyviniai medeliai.
- Prie namo arba aukštos tvoros sodinti vijoklinius augalus.
- Taupant laiką ir sveikatą naudoti specialią techniką (pvz., STIHL pūtikliai ir surinktuvai).

Ar žinote, kad:

-Tvarkyti aplinką itin paprasta turint specialią techniką, ypač, kai reikia pašalinti lapus, pjovimo atliekas arba spyglius bei medžių sėklas.

- Speciali technika yra ekonomiška varginančio rankinio darbo alternatyva.

- Dauguma aplinkai tvarkyti įrenginių yra nesunkūs ir nešiojami ant nugaros, juos patogu naudoti sodininkystėje ir daržininkystėje, naudojant specialius įrenginius taupomas laikas.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt