Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Supernamai.lt skaitytojai išrinko mėgstamiausią šiltinimo medžiagą!
2014-04-29 Šaltinis: Eglė Kairelytė, Supernamai.lt

Už lango įsibėgėja pavasaris... O juk tai laikotarpis, kai visiems statybininkams ima niežėti rankos. Statybų sezonas atidarytas! Supernamai.lt šiai naujienai pasiruošė jau iš anksto. Kadangi jokios statybos neįsivaizduojamos be šiltinimo medžiagų, sutelkėme dėmesį į jas. Tačiau kokias rinktis?


Supernamai.lt skaitytojai išrinko mėgstamiausią šiltinimo medžiagą! title=
Nuotr. nazeleno.cz

Internetas, žurnalai, televizija ir radijas mirga marga nuo įvairiausių pasiūlymų, kokias rinktis esą geriau. Supernamai.lt gi nusprendė šįkart pakalbinti ne produktus tiekiančias įmones, o Jus, mūsų portalo skaitytojus. Juk kas jei ne Jūs objektyviai galite įvertinti kiekvienos šiltinimo medžiagos privalumus ir trūkumus.

Du mėnesius portalas supernamai.lt vykdė apklausą, kurioje sudalyvavo daugiau kaip tūkstantis lankytojų. Jų buvo klausiama: “Kokią fasado šiltinimo medžiagą rinktumėtės?”: akmens vatą; stiklo vatą; medžio vatą ar polisterinį putplastį. Geriau atsakyti į šį nelengvą klausimą galėjo tie, kurie 2014 m. balandžio 10-13 dienomis lankėsi parodoje “Supernamai 2014”. Čia buvo galima ne tik iš arti apžiūrėti ir pačiupinėti visų rūšių apšiltinimo medžiagas, bei dar daug kitų, būtinų naujai atidarytam statybų sezonui, bet ir sudalyvauti informatyviose konferencijose. Keli pranešimai buvo skirti kaip tik šiam itin aktualiam klausimui: Kuo gi apšildyti statomą pastatą?

Taigi, mūsų portalo skaitytojai, išanalizavę visų šių medžiagų pliusus ir minusus, išstudijavę jų charakteristikas, išsiklausinėję gamintojus ir pardavėjus, paskelbė savo nuomonę. Dėmesio, rezultatai! Nugalėtojo – polisterinis putplastis!

Verta paminėti, kad polistireninis putplastis yra labai populiari pastatų šiltinimo medžiaga tarp mūsų kaimynių bei artimų valstybių. Pavyzdžiui: Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje ir kitose Europos šalyse polistireniniu putplasčiu šiltinama apie 80 – 90 proc. pastatų. Taip daroma todėl, kad polistireninis putplastis yra nebrangi ir patikima šiltinimo medžiaga. Ji Vakarų valstybėse įvardijama kaip sumanios inžinerijos produktas, nes polistireninį putplastį sudaro net 98 proc. oro uždaryto į nedidelio skersmens kapsules, ir tik 2 proc. stireno sudarančio šių kapsulių sieneles.

 Apie polistireninį putplastį:


Polistireninis putplastis yra labai lengva ir dirbti patogi medžiaga. Jo tankis 10-35 kg/m³. Polistireninio putplasčio šilumos laidumo koeficientas λ = 0,028 - 0,045 W/(m•K). Į šios šiltinimo medžiagos kapsules neprapučia vėjas, į jas neprasiskverbia teršalai bei drėgmė. Tai yra ilgaamžė statybinė medžiaga, kuri nekeičia savo termoizoliacinių ir mechaninių savybių per visą pastato eksploatavimo laiką.

Polistireninis putplastis neutralus, neradioaktyvus bei netirpsta vandenyje, vadinasi nekenkia gruntui bei gruntiniam vandeniui. Ši termoizoliacinė medžiaga, neturi neigiamo biologinio poveikio žmonių bei gyvūnų organizmams. Taip pat yra lengvai perdirbamaa, tad mažiau kenkia aplinkai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt