Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Sumažėjusios Šiaulių šildymo kainos – antausis šilumos tinklus valdantiems magnatams
2014-10-13 Šaltinis: Alvydas Januševičius, 15min.lt

Šiauliuose – skandalas, tačiau be minuso ženklo. Šiemet šiauliečiams šildymas kainuos gerokai pigiau nei anksčiau. Šiauliečiai mokės mažiau už kitų didžiųjų miestų gyventojus. O gal tai tik rinkiminis triukas? Gal kitais metais „Šiaulių energijos“ ir miesto valdžios gerumas atsisuks antru galu?


Sumažėjusios Šiaulių šildymo kainos – antausis šilumos tinklus valdantiems magnatams
Nuotr. theheatingoilclub.co.uk

Jau pavasarį Šiaulių meras Justinas Sartauskas ir AB „Šiaulių energijos“ vadovas Česlovas Kasputis skambiai paskelbė, kad bendrovė dalinsis milijoniniu pelnu su gyventojais: šiauliečiai už šilumą mokės mažiausiai iš Lietuvos didmiesčių.

Jau nuo gegužės mėnesio šiauliečiams kilovatvalandė atpigo nuo 22,8 cento iki 17,5.Tai leido miestiečiams iki dabar iš savo asmeninio biudžeto sutaupyti du milijonus litų.

Nuo spalio 1 dienos kilovatvalandės kaina smuko dar beveik puse cento ir dabar kainuoja 17,01 cento. „Šiaulių energijos“ vadovas Česlovas Kasputis informavo, kad šilumos kaina gyventojams pinga daugiau kaip 23 procentais.

Tai reiškia, jog, palyginti esamas šilumos kainas, šiauliečiai už šilumą mokės mažiau nei Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ar Panevėžio gyventojai. Galima priminti, kad iki šiol Šiauliai mokėjo brangiausiai iš didžiųjų miestų. Didžiąją dalį pelno atnešė termofikacinė elektrinė.

Gerovės receptas – ekonomiška ekonomika

„Šiaulių energijos“ atstovas spaudai Justinas Visockas priminė, kad šildymas šiauliečiams pradėjo pigti jau prieš porą metų, kuomet bendrovė atidarė termofikacinę elektrinę.
Pradėta kūrenti biokuru, kuris tuomet sudarė 38 procentus viso kuro. Tai padėjo sumažinti šildymą 16,6 procento.

Dabartinė kaina yra savotiška dovana šiauliečiams, nes viskas apskaičiuota taip, tarsi neseniai pastatyti du 10 megavatų galingumo biokuro katilai jau veiktų.

Šie katilai bus visiškai įrengti ir iš tiesų turėtų pradėti veikti tik gruodžio mėnesį.

Kai bus įjungti minėtieji biokuro katilai, 56,2 proc. viso šildymo kuro sudarys biokuras. Likusi dalis – dujos.

Įjungti dujų katilus prireiks tik šalčiausiais žiemos mėnesiais. J.Visockas informavo, kad biokuras yra ne tik pigesnis, bet ir ekologiškesnis kuras už dujas.

Šiaulių meras J.Sartauskas tvirtina, kad sumažintos kainos nėra rinkiminis triukas. Savivaldybei priklausanti „Šiaulių energija“ biokuro katilus pasistatė pagal projektą, kurio vertė yra 18 mln. litų.

Trečdalį šios sumos padengia Europos sąjungos Sanglaudos fondas. Likusius pinigus, anot mero, bendrovė skolinasi: „Paskola jau įskaičiuota į dabartinę šildymo kainą – po rinkimų niekas dėl to nepasikeis. Projektas turėtų atsipirkti per septynerius metus. Negaliu garantuoti, kad po to šildymas dar pigs. Gal tuomet reikės kitų investicijų.“

Meras teigia, kad neprisiima sau nuopelnų dėl sumažėjusių šildymo kainų, tačiau teigia nemažai vargo dėl to įdėjęs.

„2013 metų sausį didžiulį spaudimą darė privatininkai – jie norėjo žūtbūt užimti šildymo katilais nišą. Mes nusprendėme, kad privatus sektorius gali prisijungti, tačiau tik po to, kai mes įvykdysime šį projektą. Dabar jiems statyti papildomus katilus dėl poros ar trijų mėnesių darbo neapsimoka“, – šaiposi meras.

Miesto meras J.Sartauskas priminė, kad „Šiaulių energija“ pernai gavo per 11 mln. litų pelno. Tai sudaro apie 10 proc. visos apyvartos. Mero nuomone, 5 proc. metinio pelno kompaniją patenkintų. Visa kita turi būti investuota arba atsispindėti šilumos energijos kainoje.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt