Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Sukurtas modernus įrankis, skirtas pasitikrinti dėl SLD privalomumo statinių rekonstravimui
2021-10-22 Šaltinis: Vtpsi.lt

Planuojate statybos darbus, tačiau nežinote, ar jiems vykdyti būtinas statybą leidžiantis dokumentas (SLD)? Nuo šiol atsakymą į šį klausimą galėsite sužinoti vos per akimirką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pristato naują automatinį įrankį, skirtą pasitikrinti, ar planuojamiems statinio rekonstravimo darbams privalomas leidimas.


Sukurtas modernus įrankis, skirtas pasitikrinti dėl SLD privalomumo statinių rekonstravimui

Kokiu principu veikia šis įrankis? Tam pakanka įsijungti kompiuterį ir aplankyti Statybos inspekcijos interneto puslapį. Kadangi Statybos inspekcijos siekia teikti inovatyvias ir patogias paslaugas, automatinis klausimynas sudarytas taip, kad juo galėtų naudotis ir teikiamą informaciją suprasti bet kurio amžiaus, išsilavinimo ar specialybės statybos dalyvis.

 

Pirmajame žingsnyje tereikia pasirinkti norimo rekonstruoti statinio rūšį ir grupę (pavyzdžiui, pastatai, inžineriniai tinklai, vėjo ir saulės elektrinės, susisiekimo komunikacijos ir pan.), o antrajame – konkretizuoti statinio požymius ir parametrus. Taigi vos keli pelės klavišo paspaudimai – ir atsakymą į rūpimą klausimą išvysite savo kompiuterio ekrane.

Statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė pažymi, kad įstaigos darbuotojų kuriami automatiniai pasitikrinimo įrankiai – tik viena iš įgyvendinamos plataus masto visuomenės informavimo kampanijos priemonių. Jos teigimu, Statybos inspekcija pastaruoju metu pažeidimų prevencijai, visuomenės švietimui ir informavimui, naujų modernių konsultavimo priemonių diegimui skiria išskirtinį dėmesį, o šiandien pristatomą modernų sprendimą sukurti paskatino ir anksčiau sukurto automatinio įrankio, skirto pasitikrinti dėl SLD privalomumo statinio naujai statybai, populiarumas.

„Džiugu, kad praėjusiais metais sukurtas automatinis įrankis, skirtas pasitikrinti dėl statybos leidimo privalomumo naujai statybai, sulaukė didžiulio populiarumo. Galimybe gauti atsakymą į rūpimą klausimą vos per akimirką, neteikiant jokių oficialių paklausimų ir nepakeliant telefono ragelio pasinaudojo net 31068 klientai.

 

Kadangi Statybos inspekcijos vykdomos prevencinės veiklos tikslas – užkirsti kelią pažeidimams dėl nežinojimo ar klaidingo sudėtingo statybos srities teisinio reguliavimo taikymo, kartu su komanda ir toliau išskirtinį dėmesį skirsime šviečiamajai veiklai, o artimiausiu metu pristatysime ir dar daugiau automatinio pasitikrinimo sprendimų. Skatinu jais pasinaudoti prieš pradedant statybos darbus ir taip išvengti pažeidimų ar žalos sukėlimo“, - sako Statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė.

Vis dėlto, nors grubių statybos pažeidimų skaičius nuosekliai mažėja, Statybos inspekcijos pareigūnai vis dar susiduria su atvejais, kuomet statybas vykdantys gyventojai ar ūkio subjektai apie statybų saugumą ir teisėtumą susimąsto tik „pagauti už rankos“. Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad atlikus patikrinimą ir nustačius, kad statybos darbai vykdomi neturint SLD (kai jis privalomas), statybos darbai sustabdomi ir pareikalaujama pašalinti neteisėtos statybos padarinius, pažeidėjams taip pat taikoma administracinė atsakomybė. Net ir tais atvejais, kai teisės aktai ir teritorijų planavimo dokumentai leidžia įteisinti neteisėtai atliktus statybos darbus, statytojams tenka susimokėti ir savavališkos statybos įteisinimo įmoką.

 

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad savavališkos statybos atveju ne tik patiriama finansinė ir reputacinė žala, didėja statybos dalyvių rizikingumas (jie sulaukia dažnesnių inspektorių patikrinimų), bet ir, svarbiausia, rizikuojama savo ir aplinkiniu saugumu, dažnu atveju padaroma žala aplinkai, sukeliama turtinė žala turto bendrasavininkams ar besiribojančių sklypų savininkams ar valdytojams.

Siekdama užkirsti kelią galimiems statybos pažeidimams ir padėti statybos dalyviams greitai ir paprastai išsiaiškinti, ar statinių rekonstrukcijai ir naujai statinių statybai reikia gauti SLD, Statybos inspekcija nuo šiol kviečia naudotis SLD privalomumo naujai statybai ir SLD privalomumo statinių rekonstravimui automatiniais klausimynais.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt