Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Stumdomos durys ir pertvaros padeda perskirstyti namų erdvę
2011-01-24 Šaltinis: baldai2.lt

Stumdomos durys ir pertvaros padeda perskirstyti namų erdvę. Kartais durys tampa rimta problema. Paprastos varstomos durys atidarant ar uždarant užima dalį erdvės ar užtveria tarpą į kitą patalpą. Be to, joms reikia vietos, kurioje nebūtų jokių baldų. Tokias problemas spręsti padeda stumdomos durys ir pertvaros: jos padeda perskirstyti biuro ar namų erdvę.


Stumdomos durys ir pertvaros padeda perskirstyti namų erdvę title=
Nuotr. rimlanga.lt

Tam, kad padalintumėte patalpas į zonas ar sukurtumėte atskirą patalpą, nebūtina statyti tvirtų sienų. Slenkančios durys padarys visą darbą - jos yra idealus sprendimas tokiais atvejais. Vienas rankos judesys ir patalpa bus padalinta į dvi. Permatomos slenkančios durys vizualiai nesumažina erdvių, kaip tai daro įprastos durys, ir gali būti tiesiog nematomos. Pritvirtintos ir prie grindų, ir prie lubų, šios durys suteikia galimybę visiškai sujungti arba visiškai atskirti gretimas patalpas, nes yra sienos aukščio. Jos leidžia mums susikurti namų aplinką pagal mūsų poreikius ir, kartu su didžiuliu apipavidalinimo medžiagų pasirinkimu, tampa dekoratyviniu elementu, padedančiu sukurti unikalią jūsų buto atmosferą.

1) Grindų bėgeliai įmontuoti grindyse, abi slenkančių durų pusės gali būti pagamintos iš veidrodžio, stiklo, faneros ar bet kurios pasirinktos medžiagos.

2) Durų slydimo mechanizmas nekelia jokio triukšmo ir pagamintas tarnauti jums ilgus metus.

Medinės pertvaros

Medinių kambarių pertvarų karkasas gali būti pagamintas iš medinio profilio ar masyvo. Pertvaroms naudojamos įvairios medienos rūšys. Populiarūs bukas, uosis, ąžuolas, klevas ir egzotinės rūšys. Lenktų pertvarų gamybai naudojama MDF. Karkasas užpildomas laminuota mediena ar stiklu. Stumdomos pertvaros gali būti kabinamos ant lubų. Puikiai atrodo pintos. Kambariuose jas galima įrengti ne tik stumdomas, bet ir suglaudžiamas kaip armonika. Medinės pertvaros gali būti ir raižytos. Deja, jos bijo drėgmės, kita vertus, jos labai tvirtos, prie jų galima tvirtinti knygų spinteles ar sukurti nišas aparatūrai.

Pertvaros iš aliuminio ir plastiko

Vidinių pertvarų sistemose naudojant įvairių matmenų profilius galima sumontuoti konstrukcijas nuo 1800 mm iki 3000 mm aukščio. Aliumininėms pertvaroms naudojami vienos kameros “šaltosios” sistemos aliuminio profiliai, skirti įstiklinimui su viengubu 23 mm stiklo paketu. Vidinių pertvarų sistemos iš vienos kameros “šaltosios” sistemos aliuminio profilių pasižymi tvirtumu, patikimumu, eksploatavimo ekonomiškumu, taip pat minimaliomis darbo sąnaudomis gaminant bei montuojant. Kambarių pertvaros iš aliuminio labai lengvos ir tvirtos, o į aliuminio karkasą galima montuoti stiklą, permatomas ar nepermatomas medžiagas. Jei užpildas stiklinis, pertvaros išorėje ir viduje galima pakabinti žaliuzes. Žaliuzės tokiose pertvaros nedulka, visa konstrukcija užtikrina puikią garso izoliaciją. Į aliuminio ar plastiko profilius galima montuoti stiklo blokelius, iš aliuminio - gaminti lenktą karkasą. Plastikas gali būti įvairiaspalvis.


Pagrindiniai aliuminio ir plastiko pertvarų privalumai: atsparumas drėgmei ir šalčiui, galima sukruti įvairios konfigūracijos. Deja, tokio tipo pertvaros nepritaikytos didelėms apkrovoms. Vidinių pertvarų sistemoje naudojant “šaltosios” sistemos aliuminio profilius, galima montuoti įvairios konfigūracijos vidines pertvaras, taip pat išorines atitvarines konstrukcijas, atitvaras tambūrams ir pan.

Pertvaros iš gipso kartono

Gipso kartono pertvarų pranašumas prieš kitas pertvaras. Gipso plokščių pertvaromis, teisingai subalansavus gipso plokštę, karkasą ir stiklo vatą, galima pasiekti aukšto lygio garso izoliaciją. Šis būdas leidžia greitai padalinti bazinę pastato erdvę į kambarius name arba bute. Stiklo vata, montuojama pertvaroje tarp gipso plokščių, žymiai pagerina garso izoliaciją, kadangi ji absorbuoja atsimušantį garsą tuštumoje, pertvaros viduje. Tai leidžia naudoti lengvesnes ir plonesnes gipso plokštes ir sumažinti pastato struktūros apkrovą, o taip pat palengvinti rankų darbą statant bei montuojant. Garso atmušimas tuštumoje, sluoksnio užpildymui naudojant stiklo vatos absorbentą, taip pat padeda slopinti tuštuminį garsą, būdingą pertvaroms, kuriose garsui izoliuoti naudojamos vien tik gipso plokštės. Jei svarbiausia - garso izoliacija, tai kambarių pertvaras geriausia statyti iš gipso kartono, o užpildas turi būti iš akmens ar mineralinės vatos. Gipso kartono plokštės tvirtinamos prie metalinio karkaso, kurį nuo lubų ir grindų skiria poliuretano juostelė. Butuose montuojamoms pertvaroms užtenka vienpusio metalinio karkaso.

 

Jei sumontuotas sustiprintas rėmas ir laikikliai, tai pertvara išlaikys knygų lentynos ar santechninės įrangos svorį. Į pertvaras galima montuoti stumdomas ar atveriamas, lengvas plastikines ar sunkias medines duris. Tarp kambarių sumontuotose pertvarose galima paslėpti elektros instaliaciją. Siūlės užtaisomos gipso glaistu ir armuojančia juostele. Gipso kartonines pertvaras galima dažyti ar klijuoti tapetais. Drėgni gipso kartono lapai labai plastiški, todėl naudojant išlankstytą karkasą galima sukurti sudėtingų formų pertvaras.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt