Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Stogo plėvelės montavimo niuansai
2015-02-05 Šaltinis: UAB „Šaltlita“

Pasakoja UAB „Šaltlita“ komercijos direktorius Eugenijus Mačiukas apie blogai sumontuotas stogo plėveles.


Stogo plėvelės montavimo niuansai title=


UAB „Šaltlita“ įmonėje stogų srityje dirbu virš 11 metų, per savo praktiką mačiau įvairiausių blogai sumontuotų stogo konstrukcijų. Vieną savo matytą atvejį šiandien ir aprašysiu. Tikiuosi, kad Jums tai bus naudinga informacija.

Kauno rajone pamačiau liūdinantį vaizdą. Pastatyto, bet dar negyvenamo namo uždengtas stogas, o latakų nėra. Mano pateiktoje nuotraukoje matosi, stogo plėvelė iškišta iš po stogo dangos. Sprendžiant pagal plėvelės sutrūnijimą, manau, kad plėvelė palikta atidengta daugiau kaip 4 mėnesiams, o gal ir ilgiau.

 Stogo plėvelės negali būti paliktos atidengtos daugiau kaip 90 dienų, po to jos pradeda irti ir trūnyti. Tai vyksta todėl, kad ultravioleto spinduliai ardo membraną, o vėjas pastoviai ją judina. Nuotraukose matome, kad stogo plėvelė yra visiškai suirusi. Latakus montuojantis meistras negalės stogo plėvelės įleisti į lataką, o susidaręs kondensatas tekės į stogo pakalimą.

Šios problemos sprendimas yra, galiu užtikrinti, kad nuimti stogo dangą ir keisti stogo plėvelę nereikės. Viską galima išspręsti paprastai, svarbu tik žinoti teisingą sprendimą.

Montuojant namo stogo pakalimą, reikės suformuoti tarpus, kad oras galėtų cirkuliuoti tarp plieninės stogo dangos ir stogo plėvelės. Po to reikės suformuoti oro ištekėjimą aukščiausioje stogo dalyje, kad susiformuotų „kamino efektas“ tarp skardos ir stogo plėvelės. Judėdamas oras išdžiovins kondensatą nuo apatinio plieninės stogo dangos paviršiaus.

Jei Jūs norite tik susimontuoti stogo dangą ir stabdyti statybų procesą, būtinai susimontuokite stogo latakus. Lietaus nuvedimo vamzdžių galite nemontuoti, bet latakai yra būtini. Primontavus lietaus sistemos lataką, į jį iš karto įleiskite stogo plėvelę ir uždenkite su lietskarde (laštakiu). Taip stogo plėvelė bus apsaugota nuo ultravioleto spindulių ir vėjo poveikio.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt