Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Stogo dangos pasirinkimo kriterijai
2019-11-20
Stogo dangos pasirinkimo kriterijai

Rinkdamiesi stogo dangą savo būsimam namui, vieni iš anksto turi aiškią viziją, kiti renkasi iš kelių variantų, apsvarstydami visus galimus privalumus ir trūkumus. Vieni ypatingą dėmesį kreipia į stogo dangos kainą, kiti galvoja, kiek laiko tarnaus stogo danga. Dar kitiems svarbiausia, kaip namo stogas atrodys, ar derės prie namo architektūros ir bendros aplinkos. O kažkam svarbiausia, kad stogas būtų patikimas ir saugus.

Studijos „KAP architects“ architekto Andriaus Raudonikio paklausėme: kokiais kriterijais remdamasis architektas rekomenduoja klientui vieną ar kitą stogo dangą?

 

Pirmiausia atsiranda namo architektūra, o ši jau diktuoja, kokia danga tiktų geriausiai. Kartais stogo danga priderinama prie namo sienų, o kartais namo stogas yra atskiras sprendinys. Standartinis lietuvių supratimas apie namą – čerpinis stogas ir tinkuotos sienos. Bet, manau, kad šiandienos galimybės leidžia žiūrėti ne taip standartiškai ir rasti daug įdomesnių modernesnių sprendimų. Aišku, stogo forma dar nėra namo modernumo rodiklis. Kartais namo stogas kaip tik gali būti visiškai paprastas, tradicinių formų, bet visa kita architektūra visiškai nestandartinė. Pavyzdžiui, šiuo metu projektuojame vieną sodybą Kernavėje, kuri yra unikalioje vietoje saugomoje teritorijoje prie Neries. Nors namo stogas – tradicinis šlaitinis, tačiau patys sprendimai ir detalės visai nestandartiškai interpretuoti. Tad namas atrodo visiškai moderniai. Tradicinė architektūra taip pat gali būti interpretuota šiuolaikiškai.

Ar yra stogo dangų, kurios geriau tiktų vieno ar kito tipo namui?

 

Žinoma. Pavyzdžiui, karkasiniam ar kitam lengvųjų konstrukcijų namui kuo lengvesnis stogas, tuo geriau, Tai elementarus dalykas konstrukciškai, kad optimizuoti sprendinį. Jeigu statomas karkasinis namas ir siekiama ekonomiškumo bei paprastumo, geriausia naudoti skardą arba bituminių čerpių dangas. Tai paprastos, lengvos, mažasluoksnės dangos. Jeigu norisi tikresnio vaizdo, galima naudoti beasbesčio šiferio lakštus arba betonines čerpes. Keraminės čerpės yra sunkesnės, jos konstrukcijai prideda svorio.

Ar Jūs turite savo mėgstamą dangą, kurią dažniausiai siūlote klientams?


Ne. Tačiau dėl ekonomiškumo ir prisitaikymo galimybių gan dažnai siūlome skardinę stogo dangą. Su skarda gal kažkokio stebuklingo vaizdo ir nesukursi, bet ji padeda puikiai išspręsti tam tikrus architektūrinius sprendinius . Ypač lygios skardinės dangos. Prieš 5 ar 10 metų buvo netgi madinga leisti stogo dangą ir ant fasadų. Dabar tai jau lyg atgyvenęs, tačiau, kita vertus, ilgaamžis sprendimas, tad neretai inovatyvių architektų taikomas ir šiandien. Ant fasado galima užleisti ne tik skardą, bet ir eternito banguotuosius lakštus, čerpes, kitas dangas.

 O koks dažniausiai lemiamas stogo dangos pasirinkimo kriterijus. Kaina, saugumas ar estetika?

Priklauso nuo užsakovo. Kartais Lietuvoje iš viso gali nebūti tokios stogo dangos, kokios užsakovui reikia. Kartais klientas labai nori taupyti, tuomet kaina yra lemiamas dalykas. Na kaip lemiamas - dažniausiai vis vien ieškome aukso vidurio. Dėl to skarda ir yra populiari – ji yra viena pigiausių dangų, lengvai montuojama, bet daugeliu atvejų ji ir atrodo nepriekaištingai.

Vieniems pasiseka surasti geresnį architektą, kitiems pigesnį. Kokių dažniausiai daroma projektavimo klaidų, į kurias klientas iš anksto turėtų atkreipti dėmesį?

Matyt didžiausia klaida ta, kad pasirenkamas architektas, kuris tiesiog duoda statybos leidimą ir pasiima pinigus. Dažnai žmonės neįvertina tokių dalykų, kaip mazgų įrengimas. Geras architektas turi pateikti užsakovui apgalvotą stogo konstrukcijos techninį darbo projektą, kuriame detaliai nubraižytas kiekvienas sujungimo mazgas. Antraip statant namą tiksliai nežinoma, kaip teisingai vieną ar kitą stogo konstrukcijos mazgą realizuoti, ir galiausiai stogas teka arba nesiventiliuoja, arba ventiliacija nepakankama. Tokio stogo konstrukcija gali supūti per kelerius metus.

 

Taigi didžiausia klaida yra formalus architekto dalyvavimas. Žinoma, nuodugnaus darbo projekto ir kaina didesnė. Dėl to žmonės kartais nesupranta, kodėl vieno architekto paslaugos kainuoja daug daugiau nei kito. Taip pat pasitaiko, kad supainiojamas plėvelių eiliškumas, pavyzdžiui, vėjo izoliacinė su difuzine plėvele.

 

Kai kurios plėvelės tinka ir fasadui, ir stogui, o kitos stogui netinka. Bet visa šita informacija turi būti konkrečiai surašyta techniniame darbo projekte. Svarbu teisingai padaryti vadinamąjį stogo „sumuštinį“. Priešingu atveju kažkas ir neveiks. Kita labai svarbi vieta – lietaus surinkimo latakai. Moderniuose namuose jie būna įmontuoti į stogo konstrukciją. Kad ši vieta nepraleistų vandens, architektas turi sugalvoti labai gerą mazgo sprendimą.

----------------------------------------------------------

Stogo dangos pasirinkimo kriterijai:

  • Architektūrinis sprendimas – kokį savo svajonių namą įsivaizduojate

 

  • Estetinis kriterijus – kokia danga jums gražiausia

 

  • Stogų dangos tarnavimo laikas – kokia garantija suteikiama stogo dangai

 

  • Saugumas – dangos atsparumo ugniai ir vėjui savybės

 

  • Ekonominis kriterijus – kaina
  • Aplinkos kriterijus – ar derės pasirinkta danga prie aplinkos

----------------------------------------------------------

Žurnalas "Supernamai"

Nuotr. UAB „Eternit baltic“

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt