Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Stoglangiai: kaip jie padeda efektyviai išnaudoti erdves po stogu?
2018-09-11 Šaltinis: VELUX

Turbūt ne vienas yra pratęs sunerimti, kai dideli lašai pradėję kristi iš dangaus ir tamsūs debesys perspėja: „Vėl neuždariau prieš išeidamas langų balkone, viskas bus šlapia!“. Šiandien tuo rūpintis naujus langus įsidėję gyventojai neturėtų – naujausių technologijų sensoriai pajutę pirmuosius lašus patys užveria stoglangius ir langus. Inovatyvūs stogo langai šiandien pateisina gyventojų poreikius su kaupu, tačiau galioja stereotipas, kad projektuojant namą investicija į juos gali kirsti per piniginę. Kaip yra iš tiesų rinkoje ir kiek verta skirti stoglangiams?


Stoglangiai: kaip jie padeda efektyviai išnaudoti erdves po stogu? title=
Nuotr. VELUX

Šviesos pliūpsnis visame kambaryje

 

Naktį – žvaigždėmis nusėtas dangus, o dieną – šiltas saulės pliūpsnis. Tokius privalumus gali suteikti stoge įrengtas langas. Kita vertus, jeigu nėra reikalo stebėti žvaigždžių pro langą, tereikia juos užtraukti žaliuzėmis. „Per stogo langus patalpos apšviečiamos kur kas efektyviau, lyginant su fasadiniais langais.

 

Dėl šios priežasties stogo langai yra įrenginėjami ir vieno aukšto namuose, norint gauti papildomą šviesos ir gryno oro šaltinį“, – apie privalumus kalbėjo „VELUX“ marketingo koordinatorė Vaida Ramonienė. Tačiau šis elementas yra dažnesnis kelių aukštų statiniuose. Kadangi norima iš esamos kvadratūros įsirengti kuo daugiau, bet nepergrūstai, projektuojant namą vertėtų nepamiršti darbų sąraše ir stoglangių. Būtent jie, pasak specialistų, padės maksimaliai efektyviai išnaudoti erdvę po stogu.

 Anot specialistės V.Ramonienės, mansardų kambariai su stogo langais – šviesūs, vėdinami, komfortiški, o jie gali būti įvairiausios paskirties: „Vaikų kambariai, miegamieji, vonios kambariai, darbo kambariai ar virtuvės. Dėl įrengtų stoglangių mansarda tampa kokybiška gyvenamąja vieta, mokymuisi ar darbui tinkančia erdve“.

 Dažniausiai, kuo labiau patalpa yra įstiklinta, tuo labiau yra sukuriamas erdvės įspūdis, o be to, stogo langai atveria ir peizažą į aplinkos vaizdus – ypač didelis privalumas yra turintiems gražų gamtos vaizdą.

 Bendra rekomendacija dėl pakankamo dienos šviesos kiekio yra aritmetiškai pagrįsta. Priklausomai nuo to, kokios paskirties yra kambarys, parenkamas langų įstiklinimo plotas. Daugiau šviesos reikia, pavyzdžiui, svetainėje, todėl langų įstiklinimo plotas turėtų sudaryti penktadalį grindų ploto, o miegamajame – 10 procentų. Sakykime, jeigu svetainės kambario plotas yra 25 kv. m., stoglangių plotas turėtų apimti 5 kv. m.

 

Svarbu kalbėtis su ekspertais

 

Stogo langų yra labai įvairių, todėl ir kiekvieno kliento atvejį reikia įvertinti atskirai. Tuo įsitikinę specialistai siūlo rinkti konkrečiai situacijai tinkamiausius stoglangius. „Patarčiau prieš įsigyjant stogo langus būtinai pasikonsultuoti su ekspertais. Jie turėtų patarti įvairiais aspektais: dėl stogo langų modelio ir varstymo tipo, stiklo paketo rūšies, paviršiaus apdailos medžiagų, langų dydžio bei jų išdėstymo stoge, – sakė V.Ramonienė ir pridūrė, kad specialistas parinks stoglangius ne tik pagal prioritetus, bet ir pagal esamas išplanavimo galimybes. – Reikia numatyti, kokio įstiklinimo ploto reikės, kad būsimiems gyventojams būtų užtikrintos komfortiškos sąlygos“.

 

„Velux” nuotr./Virtuvė prieš, be stoglangių

Tiesa, kad rinktis langus stogui reikia kur kas kruopščiau nei įprastus kambariui. Mat stoglangiai yra kur kas labiau veikiami klimato sąlygų – tenka atlaikyti kiekvieną lietų, škvalą ar kitą oro išdaigą. Todėl būtina ir atitinkama konstrukcija. „Stogo langai gaminami ir montuojami taip, kad būtų užtikrinamas sandarus sujungimas su stogo konstrukcija ir nebūtų vandens pratekėjimo. Ypač svarbi ir stogo langų montuotojo darbo kokybė“, – pasakojo atstovė V.Ramonienė.

 

„Velux” nuotr./Stoglangių apšviesta virtuvė

 

Renkantis stogo langus, reikia įvertinti labai daug dalykų. Anot specialistės, dažnas klientas nepagalvoja apie stogo langų varstymo būdą ir pasirenka netinkamą modelį, kurį vėliau nepatogu atidarinėti. Taip pat dažnai nepagalvojama, ar pasirinktų langų stiklo ploto pakaks apšviesti patalpai – įsigijus per mažą langą nusiviliama, kad kambaryje būna per tamsu. Todėl tikrai svarbu pasitarti su ekspertais ir taip išvengti papildomų rūpesčių bei nepatogumo.

 Stoglangių funkcionalumas yra skirtingas, atitinkamai pagal modelį. Ekonomiškas variantas yra gaminamas iš labiau standartinių medžiagų, tad ir pats gali neturėti tokių specifikacijų ir gali būti pritaikytas tik mažesnių energinių reikalavimų pastatams. Aukštesnės klasės langams naudojamos tik moderniausios, patikimiausios ir kokybiškiausios medžiagos, o įdiegtos išmaniosios technologijos padės valdyti langus net ir nuotoliniu būdu.

 

Inovacijos stoglangių rinkoje pulsuoja kartu su NT ritmu

 

Kasmet keliami yra vis aukštesni reikalavimai namų projektavimui, pavyzdžiui, nuo šiemet pastatų energinio naudingumo klasė turės būti ne žemesnė kaip A+. Tai reiškia, kad jei namuose įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema, jo naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis už 0,8, o rekuperatoriaus ventiliatorių naudojamas elektros energijos kiekis neturi viršyti 0,55 Wh/m³.

Kadangi dalį šilumos efektyvumo lemia ir namuose įrengiamų langų, stoglangių kokybė, kartelė yra keliama ir šiai sričiai ne tik dėl augančios konkurencinės aplinkos rinkoje, bet ir dėl naujų reikalavimų. Nuo 2020-ųjų privaloma A++ klasė nurodys, kad namas beveik nevartoja energijos. Marketingo koordinatorė pripažino, kad yra siekiama neatsilikti nuo paskutinių tendencijų. „Stoglangius gaminanti įmonė „VELUX“ nuolat žengia koja kojon su moderniausiomis technologijomis – tobulinamas tiek gamybos procesas, tiek patys gaminiai. Pasaulis skaitmenizuojasi, tad klientai tikisi maksimalaus patogumo ir funkcionalumo“, – kaip svarbu siekti pateisinti klientų poreikius, vertino V.Ramonienė.

 

Jau šių metų spalį „VELUX“ pradės prekiauti patalpų mikroklimato valdymo sistema „VELUX ACTIVE“. Tai yra inovatyvus produktas išmaniesiems namams, kurį įmonė sukūrė kartu su partneriu „NETATMO“. Jį galima valdyti ir per atstumą, paprasčiausiai pasitelkus savo išmaniąją programėlę. „Sistema prijungiama prie automatinių stogo langų bei užuolaidėlių ir reaguodama į temperatūros, drėgnio bei anglies dioksido jutiklių rodmenis atitinkamai uždaro ar atidaro langus ir užuolaidėles.

 

„Citus“ nuotr./Kyla „Aeronamai“: pastatas, ketinantis tapti energiškai efektyviausiu Lietuvoje

 

„VELUX ACTIVE“ įrengimas labai paprastas, kaip ir valdymas mobiliąja programėle, o nauda – sveikesni ir komfortiškesni namai“, – sakė  atstovė. Modeliuoti būsimą kambarį padės ir išmanieji įrenginiai, į kuriuos įdiegus „MyDayLight“ programėlę bus galima laisvai planuoti, kiek dienos šviesos gali patalpa įgauti per stoglangius. Vienas iš paskutinių projektų, kuriame lyderiaujanti įmonė išbandė savo naujoves, yra bendrovės „Citus“ projektas „Aeronamai“.

 

Aukščiausios energinio efektyvumo klasės patalpoms buvo parinkti pasyviems namams skirti stoglangiai. Jie pasižymi itin mažu šilumos laidumu, o autonomine saulės baterija maitinamas langas yra valdomas nuotolinio valdymo pulteliu. „Kai kurios funkcijos atliekamos ir automatiškai, pavyzdžiui, integruotas lietaus jutiklis užveria langą vos ant jo užtiškus pirmiesiems lietaus lašams. Ant lango įrengėme ir nuotolinio valdymo užuolaidėlę. Šio lango funkcionalumas leidžia ne tik taupyti šildymo kaštus, bet ir efektyviai vėdinti patalpas bei reguliuoti įeinančios šviesos srautą, kad gyventojai jaustųsi komfortiškai“, – apie „Aeronamuose“ įrengtus stoglangius pasakojo V.Ramonienė.

 

„Aeronamai“ Kaune

 

Prie projekto įgyvendinimo be „VELUX“ prisijungė ir kiti savo srities specialistai tokie kaip „Langų gama“. Minėtoji bendrovė Lietuvoje langus gamina jau nuo seno, tačiau teko padirbėti rengiant aukščiausios klasės langų projekto pasiūlymą aukštą energinio efektyvumo kartelę užsikėlusiam projektui .

Unikalus projektas turi būti kaip kortų namelis – viena sritis negali būti stipresnė už kitas, antraip namelis sugrius. Todėl siekiant aukščiausios kokybės buvo diegiamos ir specifinės vėdinimo ir šildymo sistemos, kurią specialiai projektui sukūrė „Danfoss“. Gali atrodyti, kad pačios naujausios technologijos stogo langai stipriai kerta per piniginę.

 

Tačiau atstovė ramina ir tikina, kad kiekvienas pirkėjas turi individualius poreikius ir numatytą biudžetą palėpės rekonstrukcijai ar naujo namo statyboms, kaip ir individualų suvokimą apie tai, kas yra „brangu“. „Mes savo klientams siūlome gana platų stogo langų asortimentą ir kiekvienam klientui parenkame jo atveju optimalų sprendimą – tiek ekonomišką, jeigu klientas turi ribotus išteklius, tiek ir aukštesnės klasės, kai klientui svarbus maksimalus komfortas“, – apie  siūlomus stogo langus pasakojo įmonės marketingo vadovė V.Ramonienė.

Anot jos, atlikus įvairių stogo langų kainų analizę yra akivaizdu, kad bendroje namų projektavimo sąmatoje tai atrodo kaip tikrai įperkamas elementas. Investuoti verta, nes stoglangių funkcionalumas ir nauda užtikrina gyvenimo gerovę.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt