Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Stilingas, erdvus ir inteligentiškas namas kiekvieno skoniui
2016-04-16 Šaltinis: Aušra Župerkaitė, „Savaitraštis Kaunui“

Šis interjeras – architektūrinis namo idėjos tęsinys, leidęs realizuoti atviros erdvės koncepciją. Čia naudojamos taurios ir natūralios medžiagos, varijuojama jų faktūromis, blizgiais bei matiniais paviršiais ir siekiama spalvinio vientisumo.


Stilingas, erdvus ir inteligentiškas namas kiekvieno skoniui title=
Nuotr. L.Garbačausko

Vienbutį 470 kv. m ploto namą architektūros ir statybos studija „Prusta“ projektavo dviem vienos šeimos kartoms. Architektės Eglė Prunskienė ir Ieva Prunskaitė džiaugėsi, kad projektą pavyko visiškai įgyvendinti.

 

Vizija, gimusi projektuojant namą, buvo sėkmingai realizuota įrengiant jo vidų ir kuriant prašmatnią, tačiau jaukią atmosferą. Namui skirtas sklypas buvo didelis, todėl jo plotas ir išdėstymas buvo neribojamas. Tiesa, sklypas buvo žemėjantis, tai byloja ne tik namo architektūra, bet ir tam tikros interjero detalės. Dėl nelygaus sklypo suformuotos žemesnės grindys, todėl pirmame namo aukšte įrengti nedideli laipteliai.

 Šiam elegantiškam, šiltų tonų interjerui kurti naudota daug akmens ir natūralių medžiagų. „Nemėgstame dirbtinių dalykų, norisi ilgaamžiškumo. Naudojant kokybiškas ir gražias medžiagas interjeras morališkai nesensta“, – interjero ilgaamžiškumo svarbą pabrėžė architektė E. Prunskienė.

 

 

Natūralaus ąžuolo grindys gražiai kontrastuoja su natūraliu itališku marmuru. Plokštės buvo gamintos specialiai šiam namui, 6 kv. m dydžio gabalai pjaustyti į mažesnes dalis, kad būtų išsaugotas natūralus raštas. Židinys šiuose namuose – ne tik funkcinė detalė, bet ir dailus, spalvingomis onikso rievėmis akį traukiantis dekoro elementas.

 

 

Visus kietuosius baldus, išskyrus vokiečių gamybos virtuvę, projektavo architektės. Tarp valgomojo ir šviesios virtuvės iškilusi „sala“ taip pat projektuota „Prustos“. Ji yra trapecijos formos, todėl tai praplėtė salos funkciją: iš vienos pusės ji naudojama kaip baras, kitoje pusėje patogu gaminti vakarienę svečiams. Balto dirbtinio akmens gaminys atrodo it ledo lytis, plaukianti slidžiu marmuro paviršiumi.

 Didžiulis valgomojo stalas, išsiskiriantis mediniu stalviršiu ir masyviomis metalo kojomis, sufleruoja, kad šiuose namuose mėgsta burtis jaukios kompanijos. Masyvus odinis minkštasis baldas pritaikytas kompanijoms, mėgstančioms gurmaniškus eksperimentus virtuvėje ir elegantiškus pokalbius prie spragsinčio židinio. Kurdamos šio erdvaus namo interjerą, architektės E. Prunskienė ir I. Prunskaitė siekė spalvų vienovės, todėl pasirinko šiltus tonus: gelsvą, rusvą, rudą ir smėlio.

 

 

Nors medžiagos – skirtingos, jos dera. Blizgu ir matiška, šilta ir šalta, juoda ir balta – ši kontrastuojančių faktūrų ir spalvų dermė kuria gilumos įspūdį. Pirmasis namo aukštas – itin erdvus, todėl buvo įrengtos dažyto metalo kolonos. Konstrukcijas laikantys elementai tapo interjero dalimi, nes jų spalva per daug neišsiskyrė. Stiklinė pertvara tarp pirties ir didžiojo kambario gali būti stumdoma – taip erdvė dar labiau išplečiama.

 

 

Kad SPA zonoje būtų saugu, ji išklota neslidžiomis plytelėmis. Patalpoje randame pirtį, dušą ir persirengimo kambarį. „Trilogijos“ kurti laiptai, dekoruoti metalo intarpais, sukuria prabangaus kilimo, vedančio į antrą namo aukštą, įspūdį. Užkilę randame tėvų, svečių ir vaikų miegamuosius.

 

 

Suaugusiųjų poilsio zona kartoja pirmo aukšto spalvas, medžiagas ir kuriamą solidžią eleganciją. Vonia nuo miegamojo atskirta tik neaukšta daline pertvara, o viduryje kambario laisvai stovinti lova tyliai byloja apie nevaržomą šio kambario intymumą. 

 

  

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt